Hirdetés
Kutyatartóknak és leendő gazdáknak indul az ingyenes Gazdijogsi képzés
Gazdijogsi címmel indul ingyenes képzés kutyatartóknak és leendő gazdáknak szeptember 25-től a budapesti Állatorvostudományi Egyetem aulájában. A program célja a felelős állattartási ismeretek átadása minél szélesebb közönségnek. Az Agrárminisztérium és a Nébih közös programjában megvalósuló kurzusokon az egyetem oktatói a Gazdijogsi 8 részes, eredetileg online tananyagát ismertetik a résztvevőkkel – közölte az egyetem állatvédelmi jogi, elemző- és módszertani központja.
A program célja a felelős állattartási ismeretek átadása minél szélesebb közönségnek. A december 8-ig tartó képzés 2021-ben hétvégenként 5 alkalommal várja az érdeklődőket. Szó lesz többek között a kutyaválasztás szempontjairól, az állat neveléséről, táplálásáról, viselkedési problémáiról, de anatómiai, élettani és egészségügyi alapismereteket is elsajátíthatnak a résztvevők. Az egyetem oktatói közül Tóth Szabina, Lorászkó Gábor, Fekete Sándor György, Vámosi-Nagy Nóra, Sátori Ágnes, Vetter Szilvia és Balya András tart képzéseket.

Alkalmanként 100 ember jelentkezését várják, regisztrálni a gazdijogsi.hu oldalon lehet. A kurzusok végén online tudáspróbát is lehet tenni. Amennyiben a járványhelyzet alakulása nem tenné lehetővé a személyes jelenlétet, a kurzusok webkonferencián lesznek elérhetők.
Hirdetés
Dr. Bognár Lajos országos főállatorvos így ír a Gazdijogsi oldalán az érdeklődőknek
Kedves Kutyabarát Olvasó!
Nagy örömömre szolgál, hogy bemutathatom a Gazdijogsi e-learning tananyagot. Sokáig vártunk, hogy megérjen az az igény, hogy a kutyatartást oktassuk. Sokszor napirendre került már a téma, látva néhány jól működő külföldi példát, hiszen nagyon fontos, hogy a felelős állattartási ismereteket ily módon is minél szélesebb körhöz eljuttassuk. Magyarországon körülbelül 1 millió kutyát tartanak, amely nemzetközi viszonylatban is soknak számít. Azonban nem elég az elhatározás és a kutyák iránti szeretet, a felelősség ennél sokkal többet jelent.
Véleményem szerint a magyar társadalom megérett arra, hogy kedvezően fogadjon egy olyan részletesen kidolgozott, a felelős állattartást népszerűsítő programot, mint amilyen a Gazdijogsi.
Amikor a médiában kidobott kutyákról vagy állatkínzásról tudósítanak, a hír mindig óriási közfelháborodást vált ki, és követelik az állatvédelmi törvény szigorítását. Állatvédelmi törvényünk 1998 óta folyamatosan tökéletesedik és joggal mondhatjuk, hogy példaértékű Európában.
Kollégáimmal az elmúlt időszakban azon dolgoztunk, hogy mindenki által érthető formában, gyakorlati ismeretekkel és kellő elméleti tudással ruházzuk fel azokat az állattartókat és leendő állattartókat, akik komolyan gondolják a felelős állattartás fogalmát.
A gazdijogsi e-learning tananyaga és a későbbiekben bevezetendő gazda-kutya gyakorlati képzés is mind ezt a célt szolgálják.
Nem kérdés, hogy kutyával együtt élni jó, sok örömöt és élményt jelent. E kapcsolatban a felelősség meghatározó, hiszen már az állat beszerzése előtt felelős döntést kell hoznunk, hogy tudjuk-e biztosítani kedvencünknek mindazt, amire szüksége van és megvannak-e a lehetőségeink és képességeink mindehhez. Legyünk tehát tudatában annak, hogy egy életre választunk. A kulcsszó tehát a felelősség.
A felelősség egyfelől arra vonatkozik, hogy kedvencünk jóllétéről gondoskodjunk, hogy tartalmas és boldog életet élhessen, másfelől arra is, hogy állatunk ne okozzon kellemetlenséget sem embertársainknak, sem más állatoknak.
Országos főállatorvosként arra biztatok minden kutyatartót és leendő kutyatartót, hogy a Nébih szakemberei által összeállított Gazdijogsi tananyagot sajátítsa el, és legyen büszke arra, hogy a felelős állattartók táborához tartozik.
Bízunk benne, hogy a jövőben a gazdák megszerzett tudása révén kutya és ember békés harmóniában tud együtt élni. Jó tanulást kívánok - írta Dr. Bognár Lajos országos főállatorvos.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Műtrágya helyett baktériumok? Egy gazda tapasztalatai, amelyeket érdemes megismerni
2025.03.20.Szavai József neve jól ismert a Drávaszabolcs környéki gazdák között. A Baranya vármegyei termelő 90 hektáron gazdálkodik, és az elmúlt években folyamatosan fejlesztette a technológiáját, hogy javítsa a terméseredményeit és csökkentse a költségeit. Bár már régóta foglalkozik növénytermesztéssel, az innovatív megoldásokra mindig nyitott volt: néhány éve kezdett el biológiai készítményeket használni, és jelentős előnyöket tapasztalt a talajegészség és a terméshozam tekintetében.
UREUS 46 a hatékonyabb nitrogénhasznosulás érdekében
2025.03.15.Az UREUS 46 Limus® Care ureáz inhibitorral kezelt granulált karbamid, mely a KITE saját terméke. Ez az innovatív készítmény jelentősen hozzájárul a nitrogénveszteség csökkentéséhez és a tápanyag hasznosulásának növeléséhez. Különösen fontos azokban az esetekben, amikor a nitrogén kijuttatását követő csapadék bizonytalan, hiszen az ureáz inhibitor alkalmazásával a nitrogénveszteség minimalizálható.
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatValtra T152 twintrac
21 500 000 HUF
+ áfaKögel ZDKV 18 tandem
4 500 000 HUF
+ áfaMagro.hu Piactér
Több mint 3.300 hirdetés 191 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés