Az állatgyógyászati készítmények nagykereskedelmi forgalmazására jogosultak 2025. március 1-ig adhatják le éves jelentésüket az antibiotikum-hatóanyagtartalmú állatgyógyászati készítmények forgalmazásáról. Az éves adatszolgáltatás a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) Ügyfélprofil Rendszerén keresztül valósítható meg. 

A Nébih írta meg, hogy az érintett vállalkozások 2015. március 1-ig nyújthatják be a tavalyi évre vonatkozó összefoglalójukat. Azon nagykereskedők, akik 2024-ben nem forgalmaztak antibiotikum-tartalmú állatgyógyászati készítményt, úgynevezett „nullás jelentést” adhatnak be.

Az illetékesek 2025. március 1-ig adhatják le éves jelentésüket az antibiotikum-hatóanyagtartalmú állatgyógyászati készítmények forgalmazásáról
Az illetékesek 2025. március 1-ig adhatják le éves jelentésüket az antibiotikum-hatóanyagtartalmú állatgyógyászati készítmények forgalmazásáról

A felület használatát segítő útmutató a Nébih Állatgyógyászati termékek aloldaláról, itt tölthető le. A forgalmazás bejelentéséhez kapcsolódó részletes ügykatalógus-leírás elérhető a Nébih Ügyfélprofil Rendszerében.

A 119/2007. (X. 18.) FVM rendelet szerinti tenyészetkóddal rendelkező állattartóhelyek kezelését kell rögzíteni. Egyetlen adatszolgáltatásnak (bejelentésnek) tekintendő az egy konkrét időszakra (naptári hónapra) egyetlen konkrét - tenyészetkóddal azonosított - tenyészet vonatkozásában beküldött antibiotikum-tartalmú állatgyógyászati készítmények felhasználásának összessége. Ebből következően egy időszakra egy tenyészetkódra egy partner csak egyetlen adatszolgáltatást nyújthat be.

Amennyiben a felhasználó gyógyszeres takarmány felhasználást jelenti, akkor további adatok megadása is szükséges.

„A származási takarmány-keverő engedély száma” és a „Hatóanyag bekeverési arány (mg/kg)” megadása mellett szükséges megadni a „Gyógyszeres takarmány mennyiségét” és mértékegységét és a „Állatgyógyászati készítmény bekeverési arányát (gyógypremix készítmény kg/ tonna takarmány)” is. Ez utóbbi kettő segítségével automatikusan kiszámításra kerül az állatok kezelése során ténylegesen felhasznált antibiotikum-tartalmú készítmény mennyisége.

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Megérkezett a nagy segítség: több ezer gazda kap milliós támogatást

2025.03.27.

Március végéig több mint 10 ezer mezőgazdasági termelő kap összesen mintegy 30 milliárd forintot kárenyhítő támogatásként a tavalyi természeti károk miatt. A kifizetés az országban több mint 260 ezer hektárnyi területet érint.

A hétvégén országos esővel visszatér a hideg

2025.03.27.

A hét második felében fokozatosan borongósabbá válik az időjárás, és egyre több helyen kell csapadékra számítani. Csütörtökön az ország déli és középső területein már vastagabb felhőtakaró borítja az eget, míg északon még előfordulhatnak napos időszakok. A déli megyékben eső, zápor is kialakulhat, de estére átmenetileg csökken a csapadékhajlam. Az északi és északkeleti szél főként a Dunántúlon és az Északi-középhegység környékén megerősödik, néhol viharossá fokozódik. A hőmérséklet nappal 15 és 20 fok között alakul, a tartósan borult területeken ennél alacsonyabb értékek is előfordulhatnak.

Drónfelvételek alapján készített térképekkel törekszik költségmegtakarításra egy cseh agrárszoftver

2025.03.27.

A cseh Skymaps startup mezőgazdasági szoftvere, a CultiWise lehetővé teszi a gazdák számára, hogy néhány óra alatt rendkívül pontos „kijuttatási térképeket” készítsenek egy belépő szintű drón segítségével

Átadta az agrárminiszter a Feldolgozó Üzemek Fejlesztésének Támogatása pályázat támogatói okiratait

2025.03.26.

Nagy István Budapesten, a Feldolgozó Üzemek Fejlesztésének Támogatása pályázat támogatói okiratainak átadása alkalmából beszélt.

Partner

34 év alatt így vált a Poliext Kft. a komplex öntözési megoldások szakértőjévé

2025.03.26.

Az öntözés ma már nem csupán egy lehetőség, hanem a sikeres mezőgazdasági termelés alapfeltétele. A Poliext Kft. ennek szellemében évek óta folyamatosan fejleszti technológiáit és bővíti szolgáltatásait, hogy teljes körű megoldásokat kínálhasson a gazdálkodók, kivitelezők, kereskedelmi és egyéb partnerei számára.

Nagy balhé, támogatásözön és sok kihívás határozta meg a NAK 2024-es évét

2025.03.26.

A 2024-es év ismételten számos kihívás elé állította a NAK-ot és tagjait: elnöki balhé, támogatástenger és kihívások özöne is volt.

Partnerhírek
Partner

34 év alatt így vált a Poliext Kft. a komplex öntözési megoldások szakértőjévé

2025.03.26.

Az öntözés ma már nem csupán egy lehetőség, hanem a sikeres mezőgazdasági termelés alapfeltétele. A Poliext Kft. ennek szellemében évek óta folyamatosan fejleszti technológiáit és bővíti szolgáltatásait, hogy teljes körű megoldásokat kínálhasson a gazdálkodók, kivitelezők, kereskedelmi és egyéb partnerei számára.

Partner

Műtrágya helyett baktériumok? Egy gazda tapasztalatai, amelyeket érdemes megismerni

2025.03.20.

Szavai József neve jól ismert a Drávaszabolcs környéki gazdák között. A Baranya vármegyei termelő 90 hektáron gazdálkodik, és az elmúlt években folyamatosan fejlesztette a technológiáját, hogy javítsa a terméseredményeit és csökkentse a költségeit. Bár már régóta foglalkozik növénytermesztéssel, az innovatív megoldásokra mindig nyitott volt: néhány éve kezdett el biológiai készítményeket használni, és jelentős előnyöket tapasztalt a talajegészség és a terméshozam tekintetében.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.400 hirdetés 193 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás