Hirdetés
Közeledik az állattartó telepek fejlesztéséhez köthető pályázat megjelenése
A várhatóan tavasszal megjelenő, az állattartó telepek fejlesztéséhez köthető pályázatokkal kapcsolatban érdemes megismerni a részleteket. Az információk 2024. februárjában bővültek, ezeket az EMVA összeszedte, illetve párhuzamba állította a két várható intézkedés közti különbségeket, valamint az új elemeket kiemeltük. Az idei kiírásban számos újítást fogalmaztak meg a korábbi években megismert pályázatokhoz képest.
Az EMVA írta meg a részleteket, szemléletes táblázatba rendezve a korábbi és a hamarosan várható információkat, valamint feltételeket.
A további részletek a pályázattal kapcsolatban
Arról már a Fóliavezérlés oldalán olvastunk, hogy a várhatóan 2024. márciusában megnyíló pályázat legfeljebb 15 millió euró vissza nem térítendő támogatást kínál. Az állattenyésztési ágazat széleskörű problémái között szerepelnek az elavult létesítmények, régi technológiák és a magas termelési költségek. Ezek megoldására szolgál az Állattartó Telepek Fejlesztése pályázat, amelynek célja a versenyképesség javítása, az innovatív, környezetkímélő technológiák terjedése, a fiatal mezőgazdasági termelők gazdaságainak megerősítése és a foglalkoztatás növelése. A pályázat lehetőséget biztosít új állattartó telepek létrehozására is a Vidékfejlesztési Program keretében.
Hirdetés
Az összefoglaló szerint a támogatás összege 260 milliárd forint, és a vissza nem térítendő támogatások minimális összege a baromfi- és sertéstartó telepek esetében legalább 100 millió forint, szarvasmarhatartó telepek esetében legalább 50 millió forint, juh- és kecsketartó telepek, valamint egyéb állattartó telepek esetében legalább 20 millió forint. Az összes pályázható területre vonatkozóan pedig legfeljebb 2 milliárd forint támogatás igényelhető.
A pályázathoz tartozó fenntartási kötelezettségek is fontosak
A nyertes pályázóknak bizonyos kötelezettségeket kell vállalniuk, például nem csökkenthetik a foglalkoztatotti létszámot a pályázat benyújtását megelőző átlaghoz képest, és legalább szinten kell tartaniuk a projekttel érintett állattartó telepek éves átlagos állatlétszámát a fenntartási időszak végéig (5 év). A projekt fizikai befejezésére a támogatói okirat hatálybalépését követően legfeljebb 24 hónap áll rendelkezésre.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Vulcan Profi Smax – granulált elemi kén - Mindenkinek használni kellene?!
Az elmúlt években a kénhiány állandósult a növénytermesztésben. Sok és egyoldalú a kijuttatott nitrogén, miközben egyre magasabb fehérje- és olajtartalmú növényeket termesztünk. Granulált kén használatával több évre elegendő ként tudunk kijuttatni.
Nem csak értékesít és szolgáltat, hanem drónok üzemeltetésében is segít a PlantaDrone
A Kukorica Kör Egyesület dunapataji Szakmai Napján Gyovai Szabolcs, a PlantaDrone Kft. ügyvezetője, a dróntechnológia lehetséges felhasználási módozatairól tartott előadást. Az elhangzottak szerint az értékesítésen túl már az üzemeltetésükben is segíti a dróntulajdonosokat a cég, az általuk létrehozott Drón műveleti központ által.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 3.300 hirdetés 106 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés