A Szigetvári Járási Ügyészség vádat emelt egy férfi ellen, aki ittasan és közúti járművezetéstől való eltiltás hatálya alatt vezetett munkagépet.

A vádirat szerint a 49 éves férfit még 2021-ben hat évre eltiltották a közúti járművezetéstől. Ennek ellenére 2024. július 8-án éjszaka alkoholt fogyasztott otthonában, majd másnap délelőtt a saját tulajdonában lévő kombájnnal elindult egy közeli településre. Útközben azonban rosszul lett, ezért visszafordult. Vezetés közben egy bekötőúton elvesztette az irányítást a munkagép felett, és az út bal oldalán lévő árokba hajtott. Próbált tolatva kijutni az árokból, de közben nekiütközött egy használaton kívüli távközlési oszlopnak, amely az ütközéstől kidőlt.

A férfi magatartása a közlekedési szabályok súlyos megsértését jelenti, és az ügyészség szerint alkalmas a járművezetés eltiltás hatálya alatt elkövetett bűntettének, valamint ittas járművezetés vétségének megállapítására.

Az ügyészség börtönbüntetést és a közúti járművezetéstől való további eltiltást indítványozott a vádlott ellen.

Megosztás

További híreink

Kompakt és sokoldalú robottraktor lett a Dood

2025.02.07.

Az Earth Automations által kifejlesztett Dood nevű mezőgazdasági robottraktor jó példája a technológiai innováció és a praktikus mezőgazdasági megoldások ötvözésének

Az új antibiotikumokkal szembeni rezisztencia okait vizsgálták a HUN-REN kutatói

2025.02.07.

Az új antibiotikumokkal szembeni rezisztencia okait vizsgálták a Szegedi Biológiai Kutatóközpont munkatársai.

Partner

Hogyan csökkentheti drasztikusan a mezőgazdasági költségeit? A megoldás a napelemekben rejlik!

2025.02.07.

A napelemek sokféleképpen hasznosíthatók a mezőgazdaságban, segítve a gazdálkodókat a költségek csökkentésében, a fenntarthatóság növelésében és a termelés optimalizálásában. Ebben tud segíteni önnek a Solargroup Energy Kft., akár a nemrég megjelent Öntözésfejlesztési pályázat keretében is.

Összesen 1,5 milliárd forintos "Munkából munkába" program indul a hazai vállalkozások számára

2025.02.07.

A „Munkából munkába” program elősegíti az elbocsátott dolgozók azonnali, újbóli munkába állását.

Fontos részleteket ismertetett az új precíziós pályázattal kapcsolatban Feldman Zsolt Kecskeméten

2025.02.06.

Az államtitkár a mezőgazdasági üzemek digitális átállásának támogatását közvetlenül ösztönző kiírás részleteiről is beszélt.

Levegőminőség-vizsgálatot kérhetnek a szennyezés miatt aggódó háromszékiek

2025.02.06.

Háromszéken a levegő minőségéért aggódó polgárok ugyanakkor kérhetik, hogy lakóhelyük közelében végezzenek méréseket.

Partnerhírek
Partner

Hogyan csökkentheti drasztikusan a mezőgazdasági költségeit? A megoldás a napelemekben rejlik!

2025.02.07.

A napelemek sokféleképpen hasznosíthatók a mezőgazdaságban, segítve a gazdálkodókat a költségek csökkentésében, a fenntarthatóság növelésében és a termelés optimalizálásában. Ebben tud segíteni önnek a Solargroup Energy Kft., akár a nemrég megjelent Öntözésfejlesztési pályázat keretében is.

Partner

Lenmag, toxinkezelés és fenntarthatóság – merre tart a magyar állattenyésztés?

2025.02.04.

A Noack új tulajdonoshoz, a holland Barentz csoporthoz került. Ez a lépés stabilabb pénzügyi hátteret biztosít, miközben a Noack továbbra is önállóan működik a bécsi központ irányítása alatt.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.300 hirdetés 170 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás