Hirdetés
Karbonadót vezet be az Európai Unió az importtermékekre, amelyek előállítása káros gázok kibocsátásával jár
Karbonadót vezet be az Európai Unió minden olyan importtermékre, aminek előállítása káros gázok kibocsátásával jár. A megállapodás értelmében ide tartozik majd az acél, a cement, de az elektromos áram is, ha importból származik. A karbonadó mértéke a tervek szerint megegyezik azzal, amennyiért az EU-n belül működő cégeknek eddig is meg kellett vásárolniuk káros gáz kibocsátásuk utáni szén-dioxid-kvótákat.
A megegyezés értelmében a vámot minden importtermék után kivetik, amelynek előállítása szennyezőanyagok kibocsátásával jár – írta a Reuters cikkére hivatkozva a HVG anyaga.
A tagállamok képviselői és az Európai Parlament küldöttei megállapodásra jutottak arról, hogy szén-dioxid adót vetnek ki a következő importárukra:
Hirdetés
- vas,
- acél,
- cement,
- műtrágya,
- alumínium,
- elektromos áram,
- hidrogén.
Az ezeket az EU-ba importáló társaságoknak tanúsítványokat kell vásárolniuk, amivel fedezik a kibocsátott szén-dioxid-mennyiséget. A karbonadó mértéke a tervek szerint megegyezik azzal, amennyiért az EU-n belül működő cégeknek eddig is meg kellett vásárolniuk káros gáz kibocsátásuk utáni szén-dioxid-kvótákat.
A dekarbonizációt igyekeznek elérni a mechanizmussal
Ez az egyetlen olyan mechanizmus, amivel rábírhatjuk kereskedelmi partnereinket, hogy dekarbonizálják iparágaikat – idézte a hírügynökség Mohammed Chahimot, az EP tárgyalódelegációjának vezetőjét.
A lépés kiegyenlítettebbé teszi a versenyt az EU-n belül a szén-dioxid-kvóták miatt magasabb költséggel előállított és a lazább környezetvédelmi előírások miatt is olcsóbb külföldi termékek között. A karbonadóról szóló jogszabály életbe lépéséről várhatóan ezen a héten döntenek.
A szén-dioxid kvótához hasonló a megoldás
Az EU jelenleg ingyen szén-dioxid-kvóták kibocsátásával támogatja saját iparágait, hogy óvja őket a blokkon kívüli versenytől, de a karbonvám bevezetésével várhatóan kivezetik az ingyen kvóták intézményét.
A vám alól mentességet kaphatnak azok az államok, ahol az EU-val egyenértékű klímavédelmi szabályozás van érvényben, a Reuters szerint ez alapján az Egyesült Államok mentesülhet alóla. A karbonvám célja – más intézkedések mellett –, hogy az Európai Unióban az káros gázok kibocsátásának mértékét 2030-ra 55 százalékkal csökkentsék az 1990-es szinthez képest, és ezzel elkerülhetőek legyenek a klímaváltozás legsúlyosabb következményei - írták a cikkben.
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Munkába állás gyorsan és egyszerűen? A lehetőség adott!
Adódnak olyan élethelyzetek, amikor az ember nem ér rá sokat töprengeni és egy helyben álldogállni. Az egyik ilyen fő szituáció, amikor a lehető leggyorsabban és leghamarabb, SOS kell a munka. Ilyenkor viszont nincs idő az állásinterjúkra és a hosszú kiválasztási folyamatokra. A hangsúly azon van, hogy a munkába állás minél gördülékenyebb legyen – szerencsére sok munkáltató is így gondolja ezt.
Folyékony szerves és granulált, kénes foszfor alaptrágyázási technológia
A hosszú és egyre szárazabb nyár után dönteni kell. Maradunk-e az egyre gyakrabban nem működő szilárd NPK mellett, vagy továbblépünk. Mutatunk egy-egy olyan technológiát, ami a szilárd és már folyékony tápanyagok használatán alapul, és minden berendezés megtalálható hozzá, még a legkisebb gazdaságban is.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 2.800 hirdetés 39 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés