Hirdetés
Kamatokat és költségeket vállal át a bajba jutott sertéstartóktól az Agrárminisztérium
Nagy segítséget kapnak a sertéstartók azzal, hogy az Agrárminisztérium átvállalja tőlük a kamatok és egyéb költségek teljes összegét. A megnövekedett termelési költségek miatt nehéz helyzetbe került sertéstartóknak kialakított kedvezményes hitelkonstrukció már 2021. decemberében elérhetővé válik. A tárca a KAVOSZ Zrt. koordinációjában működő Agrár Széchenyi-kártya-folyószámlahitelhez és az MFB Magyar Fejlesztési Bank Zrt. által működtetett MFB Agrár forgóeszköz-hitelprogram 2020-hoz kapcsolódóan nyújt támogatást. A kiemelt támogatást biztosító miniszteri rendelet elfogadása folyamatban van.
A Magyar Nemzet írta meg, hogy a támogatás keretében a minisztérium a kamatot és a kezességi díjat, valamint a hitel megkötésével, fenntartásával kapcsolatos, meghatározott költségeket is 100 százalékban átvállalja. Az Agrár Széchenyi Kártya folyószámlahitel akár 3 éves futamidővel, míg a Magyar Fejlesztési Bank Agrár forgóeszköz-hitelprogram 2020 keretében felvett hitelt akár 6 éves futamidővel is igénybe vehetik a termelők. Biztosítéki oldalról az Agrár Széchenyi-kártya-folyószámlahitelhez az Agrár-Vállalkozási Hitelgarancia Alapítvány legfeljebb 90 százalékos készfizető kezességvállalása kötelező elemként kapcsolódik, míg az MFB Agrár forgóeszköz-hitelprogram 2020 esetében az alapítvány készfizető kezességvállalása opcionálisan igényelhető, jelentősen csökkentve ezzel a hitelnyújtó pénzügyi intézmények kockázatát, megkönnyítve a hitelek felvételét.
Részletek, számok, feltételek
A kedvezményes hitelek összege az adott vállalkozás tenyészetében lévő állatok számához igazodik. A gazdák egy képlet alapján kiszámított, úgynevezett átlagos állategységenként legfeljebb félmillió forintnyi hitelt vehetnek fel. A hitel összege nem haladhatja meg a hitelkonstrukcióban felvehető maximális hitelösszeget, az Agrár Széchenyi Kártya-folyószámlahitelnél a 200, az MFB-nél pedig a 150 millió forintot.
Hirdetés
Veszteségcsökkentés és költségfinanszírozás a sertéstartók részére
Az agrártárca várakozásai szerint a kiemelt támogatással felvehető hitelek hozzájárulhatnak az inputanyagok, főként a takarmányok árnövekedéséből származó megnövekedett termelési költségek finanszírozásához, illetve az átmeneti veszteségek kigazdálkodásához. A gazdálkodók pénzügyi helyzetét javítja az is, hogy Magyarország emelt összegű előleget fizet a következő évi agrártámogatásokból, a Magyar Államkincstár október 18. óta folyósítja a forrásokat. Továbbá a magas takarmányárak kompenzálására 4,4 milliárd forintot biztosít nemzeti forrásból a kormány az állattartók többlettámogatására - írták.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Acélcsarnok-építés? Most dupla pályázati segítséget is kaphatnak az állattartók
Újra mezőgazdasági célú pályázatok nyílnak 2024 őszén, amelyek ez alkalommal az állattartó gazdaságok versenyképességének fokozását célozzák a termeléshez szükséges eszközök korszerűsítésének vagy éppen építési beruházás finanszírozásával. Az agrárszíntéren igen elterjedt acélcsarnokok utóbbihoz kínálnak, vállalkozásra szabott épületkonstrukciókat. Nézzük a modern acélcsarnokok előnyeit!
Őszi kalászos gyomirtás? A válasz: Reliance + Silwet Star + Tonivit csomag
Az, hogy miért lett fontos a gabonafélék őszi gyomirtása, többtényezős, egyre hosszabb történet. Párat említünk ezek közül a cikkben.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 2.800 hirdetés 41 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés