Hirdetés
Július 19-ig lehet pályázni a méhek állatjóléti támogatására, 10 milliárd forint a keretösszeg
Tízmilliárd forint keretösszeggel hirdette meg az Agrárminisztérium a méhek állatjóléti támogatását. Nagy István tárcavezető ezzel kapcsolatban elmondta, hogy a méhek jólétét előtérbe helyező méhészeti tevékenység támogatása érdekében az Agrárminisztérium új támogatási konstrukció bevezetéséről döntött. A kiírás a méhcsaládok ökoszisztéma-szolgáltató képességének fejlesztését, valamint a méhegészségügyi problémák megelőzését célozza. Ennek érdekében támogatja a méhek jólétét szolgáló higiéniai, állatvédelmi körülmények biztosítását.
A méhcsaládok egészsége, kiegyensúlyozott fejlődése, nyugalma elősegítésével a méhcsaládok a betegségeknek jobban ellenállhatnak, így az egészséges méhcsaládok ökoszisztéma-szolgáltatása is fokozható – fogalmazott a miniszter az AM közleménye szerint. A tárcavezető arra hívta fel a figyelmet, hogy a támogatási kérelmek benyújtására 2022. június 20-július 19 közötti időszakban van lehetőség, a támogatás kötelezettségvállalási időszaka 2022. július 1-től 2024. december 31-ig tart.
A méhek állatjóléti támogatásának egyik legfontosabb része a visszahagyás
Támogatott tevékenység a méz visszahagyására vonatkozó kötelezettség betartása. Ennek érdekében a támogatást igénylő köteles a támogatott méh-tenyészetben, méhcsaládonként, évenként egy alkalommal, a mézelvételkor (pergetéskor) 4 kilogramm mézet visszahagyni. A méz visszahagyására vonatkozó kötelezettség teljesítéséért méhcsaládonként évente 15 euró a kifizethető összeg.
Hirdetés
A már nyilvántartott méhészek kaphatják a vissza nem térítendő támogatást
Nagy István elmondta, hogy a felhívásban az Agrárminisztérium a nyilvántartásban szereplő méhészek számára biztosít vissza nem térítendő támogatást. Fontos feltétel, hogy a támogatást igénylő a kérelem beadását megelőzően legalább 3 éve a tartási helyek, a tenyészetek és az ezekkel kapcsolatos egyes adatok országos nyilvántartási rendszeréről szóló 119/2007. (X.18.) FVM rendeletben bejelentett és nyilvántartott méhtenyészettel rendelkezzen. A pályázati felhívás részletei a www.palyazat.gov.hu oldalon ismerhetők meg.
Az Országos Magyar Méhészeti Egyesület közzétette a beadáshoz szükséges összes információt:
Az OMME által készített beadási útmutató letölthető ITT
Az Államkincstár által készített részletesebb útmutató letölthető ITT
Összefoglaló a támogatásról ITT
Gyakori kérdések ITT
Támogatás felhívása és mellékletei ITT
Állatjóléti terv minta ITT
Amennyiben valakinek további kérdése van a pályázat benyújtásával kapcsolatban, keresse megyei szaktanácsadóját vagy az OMME központi irodáját - tanácsolják.
Felhívták a figyelmet arra is, hogy a várhatóan beérkező kérelmek óriási száma miatt az OMME szaktanácsadó hálózata csak kapacitásának erejéig tud segíteni a kérelmek benyújtásában. Ennek ellenére minden egyéb segítséget és tájékoztatót átadnak a méhészek részére, hogy minél könnyebben be tudják nyújtani a szükséges dokumentumokat. Mivel a várható kérelmek száma sokszorosan meghaladja a hálózat kapacitását, a benyújtásban való közreműködéshez mindenképpen előzetesen kell egyeztetni a szaktanácsadókkal. Arra kérik az érintetteket, hogy előzetes egyeztetés nélkül ne küldjenek e-mailt a szaktanácsadónak, mert félő, kezelhetetlenné válik a beadásra váró dokumentumok mennyisége. A beadásban ingyenes segítséget nyújt a NAK Falugazdász hálózata, valamint díj ellenében lehetőség van pályázatírók segítségét is igénybe venni, akik komplex szolgáltatást nyújtanak (pályázatírás, beadás, nyomon követés, támogatási összegek lehívása) - fogalmaztak az OMME oldalán.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Folyékony szerves és granulált, kénes foszfor alaptrágyázási technológia
A hosszú és egyre szárazabb nyár után dönteni kell. Maradunk-e az egyre gyakrabban nem működő szilárd NPK mellett, vagy továbblépünk. Mutatunk egy-egy olyan technológiát, ami a szilárd és már folyékony tápanyagok használatán alapul, és minden berendezés megtalálható hozzá, még a legkisebb gazdaságban is.
Megbízhatóság és hatékonyság a Pantera 40EC-vel ősszel is
A kombájnok rostaaljából kikelt, zöld sávokban megjelenő gabona árvakelés a gyenge kelő repcét teljesen kiszoríthatja, elpusztíthatja. A Pantera 40 EC hatékony megoldás lehet.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 2.800 hirdetés 39 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés