Hirdetés
Jókora összeget költ a mezőgazdaság fejlesztésére a Nyugat-Dunántúlon a Nestlé
Június elején rendezték meg Bükön a Nestlé és a Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért (BCSDH) közös hétvégéjét, ahol közel két tucat hazai vállalat felsővezetője ismerkedett az állateledelgyár beszállítóinak új, fenntartható elemekre épülő talajmegújító mezőgazdasági gyakorlataival. A vállalat a LENs (Landscape Enterprise Networks) program segítségével működik együtt a Vas vármegyei gazdákkal annak érdekében, hogy a talajmegújító mezőgazdasági termelési gyakorlat elterjedjen idehaza is.
A világ legnagyobb élelmiszeripari vállalataként a Nestlé felelősségének tekinti az élelmiszer-előállítási és -ellátási láncok átalakítását és ezzel hozzájáruljon a bolygó természetes erőforrásainak megújulásához - írta a Vaol.hu.
A magyar gabona adja az alapot
A Nestlé Purina büki gyárába évente beszállított alapanyag jelentős részét magyar gazdáktól vásárolt gabona teszi ki. A cég finanszírozásában megvalósuló program célja, hogy javítsa az érintett területek és ellátási láncok ellenálló-képességét, csökkentse ezek kitettségét. A LENs Magyarország 2022-ben indított első üteme három gazdaságban mintegy 2000 hektáron, több mint 200 ezer euróval és természetalapú megoldások kivitelezésével járult hozzá a talajmegújító földhasználati gyakorlatok elterjesztéséhez.
Hirdetés
Így értékelték a szervezők
Nagyon jó látni az olyan gyakorlatokat, amikor egy világméretű cég lesz a változás motorja. – mondta ifjabb Chikán Attila, a BCSDH elnöke. A BCSDH küldetésének tekinti, hogy támogassa tagvállalatait a modellváltásban, és olyan üzleti megoldások megvalósításában, amelyek valódi hatással vannak a klímaváltozásra. Ezért is hoztuk el tagvállalataink elsőszámú vezetőit erre a tanulmányútra - fogalmazott.
„A Nestlé 2025-re kulcsfontosságú nyersanyagai ötödét olyan területekről fogja beszerezni, amelyeket talajmegújító módszerekkel művelnek meg. A LENS program lényege, hogy a mára már világszinten elterjedt nagyüzemi mezőgazdasági termelés negatív hatásait kiküszöbölje és az ennek kitett termőtalajt újra olyan állapotba hozza, amelynek révén a föld hosszú távon megőrizheti termőképességét” – tette hozzá Noszek Péter, a Nestlé Hungária ügyvezető igazgatója.
Vállalatok a fenntartható jövőért
A Magyarországi Üzleti Tanács a Fenntartható Fejlődésért (BCSDH) 130+ vállalat előremutató gondolkodású, első számú vezetőjének közössége, mely együtt dolgozik azon rendszerek átalakításának felgyorsításán, melyek a klímasemleges, természet-pozitív és igazságosabb jövőhöz szükségesek.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
A szója az agráriumban kikerülhetetlen alkalmazkodás egyik legjobb eszköze
Egyre többen, de még így is csupán csak a magyar mezőgazdasági vetésterület 2,7 százalékán termesztik a szóját. A jövő növényeként tekintenek rá, óriási fejlődési potenciál előtt áll – hangzott el a Karintia Kft. által rendezett Szója Szakmai Napok 2024. rábakecöli eseményén, ami a négyállomásos sorozat harmadik helyszíne volt. Bene Zoltán cégvezető meglepően nagyszámú érdeklődő gazdálkodó előtt érvelt a szójatermesztés mellett.
Ha őszi gyomirtás, akkor LEGATO TRIO
Éghajlatunk változása miatt egyre nagyobb jelentőséggel bír kalászos kultúrákban az őszi gyomirtás. Az őszi gabonákat egyre korábban és csökkentett tőszámmal vetik, így már ősszel is jelentős lehet a fertőzési nyomás.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatFurmint, hárslevelű minőségi borszőlő eladó Szerencsen
175 HUF
Solis 20 szervós kis traktor
Több mint 3.000 hirdetés 74 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés