Hirdetés
Ingyen sem kell senkinek, ott rohad a magyar dinnye a földeken
A dinnye egészséges és finom gyümölcs, ráadásul a termőföldek csökkenése ellenére is rengeteg termett belőle idén. Valami mégis félremehetett az értékesítés során, ugyanis elhagyott, gazdátlan földeken rothadnak a gyümölcsök, miközben a kereskedők továbbra is 200 Ft/kg áron értékesítik a legtöbb helyen a magyar görögdinnyét szeptemberben is.
Kampányokkal hívnák fel a dinnyefogyasztásra a lakosság figyelmét, valami mégis nagyon félremegy a magyar mezőgazdaságban, mert a termelők nem tudják eladni a termést, a földeken rohadnak a gyümölcsök, és ebben nemcsak a dinnye érintett, de a szőlőültetvények is, és több helyről érkezik visszajelzés, hogy a gazdátlan, gyomos és elhagyott parcellákon tönkre mennek a gyümölcsök. Mi lehet a megoldás a problémára?
Közös kampány
„Nyár, dinnye, szeletem” – a lédús és mézédes dinnye egészen szeptember végéig elérhető lesz a megszokott, kiváló minőségben. Erre hívja fel a figyelmet az Agrárminisztérium (AM) és az Agrármarketing Centrum (AMC) közös kampányában. Nemcsak az íze finom, de tökéletesen hidratál és számtalan jótékony hatása is van, kapta meg a hellovidek.hu szerkesztősége is az Agrárminisztérium közleményét.
Hirdetés
Hazánkban a dinnye az egyik legkeresettebb zöldség-gyümölcsféle, megvásárlásával azokat a termelőket támogatjuk, akik lehetővé teszik számunkra, hogy friss és finom gyümölcs kerüljön az asztalra még szeptemberben is.
Tarpataki Tamás, az Agrárminisztérium agrárpiacért felelős helyettes államtitkára a 10 nap Strand Fesztiválon tartott sajtótájékoztatón elmondta: jelenleg hazánk negyedik a dinnyetermesztésben, ez is azt bizonyítja, hogy a magyar dinnye idén is világszínvonalú és kiváló minőségű.
Immunerősítő, vitamindús csemege
Hozzátette, hogy bár a dinnye termőterülete csökkent, a magyar gazdák a legnehezebb helyzetben is helyt álltak, és hálásak lehetünk, hogy a pandémia és az időjárási nehézségek ellenére 3700-3800 hektáron, 2200 termelő termesztett jóízű, mézédes dinnyét.
Ondré Péter, az AMC ügyvezetője hangsúlyozta, hogy kiemelten fontos egészségünk megőrzése, érdemes sokat fogyasztani ebből a szupergyümölcsből. A dinnye immunerősítő, vitamindús csemege: A-, B6-, C-, E-vitamint, magnéziumot, káliumot, karotinoidot, béta-karotint és likopint is tartalmaz.
Majd kiemelte, hogy a kampány részeként 5 helyszínen szabadtéri kóstoltatást is tart az AMC. Többek között volt már az Efotton, a 10 nap Strand Fesztiválon egész hétvégén, Csopakon, Balatonbogláron, szeptember első hétvégéjén pedig a Veszprémi Állatkertben lehetett megkóstolni az ízletes dinnyét.
Emellett a kampányban ismeretterjesztő cikkekkel és a közösségi médiában való megjelenésekkel is népszerűsítik a görög- és sárgadinnye fogyasztását szeptemberben is, írták a közleményben.
Elszomorító kép a Facebookon
De valami mégsem kerek a történetben, mert a Magyar Dinnyetermelők Egyesülete elnökének, Tornyai Tibornak a Facebook-oldalán a következő bejegyzések és elszomorító kép fogadja az embert:
Valamilyen nagy zavar van a kereskedelemben. Teljesen érintetlen dinnyeföldek is vannak még az ország több pontján. 0 Ft-ért sem kell. Maximum 30-ért. Pedig megtermelni többe került. Aztán az ember sétálgat úton-útfélen, és 150 és 200 Ft/kg árakon van kint a pultokon. Elindult az import is, mintha itthon már véget ért volna a szezon. Hol a hiba?
Minden terméknél ez van, óriási az árrés, amit alkalmaznak itthon, ez így nem működőképes. A 3-3,5-es szorzó egy nonszensz. A szétszabdalt, egymás árai alá bármikor bemenő, a többiekkel együtt nem működő gazdatársadalmat simán lehet szívatni addig, amíg tényleg tönkre nem mennek – osztotta meg gondolatait hozzászólásában Tornyai Tibor.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Kétszer ad, aki gyorsan ad
El Niño-hatás, aszály, jégverés, hőségriadók. Júniusban aratott kalászosok, hektikus terménypiacok, hatóanyag-kivonások. AÖP-támogatott mikrobiológiai termékek, talajegészség józan ésszel is felmérhető felértékelődése. A szármaradványok irányított bontásával a talajok nitrogén-, foszfor- és káliumtartalmának, valamint mikroelemeinek pótlása. Ismerős, ugye? Mi most egy másik nézőpontra hívjuk fel a figyelmét.
Fokozott tűzveszélyt jelent a szárítókban hagyott napraforgó, cirok
A betakarítás folyamatosságát a csapadékos időjárás megtöri. A szárítók üzemeltetői nehéz helyzetben vannak, mert nem tudják, mikor folytatódhat a betakarítás (talán már holnap), ezért gyakran a toronyban hagyják a terményt, nem ürítik le. Ez akkor is veszélyes, ha ügyelnek arra, hogy a felső nedves tömeg is megszáradjon.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatFurmint, hárslevelű minőségi borszőlő eladó Szerencsen
175 HUF
Solis 20 szervós kis traktor
Több mint 3.000 hirdetés 75 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés