Hirdetés
Holland vagy magyar pénzre várnak az ígéretes hazai agrárstartupok?
Nemzetközi piacra lépés előtt álló vállalkozások mutatkoztak be befektetői alapok és agrárvállalatok szakembereinek. Ez az első lépése annak a hosszú távú agrárinnovációs programnak, melynek célja, hogy összefogják és lendületbe hozzák az induló innovatív agrárvállalkozásokat. Ezzel pedig hozzájáruljanak a hazai agrárszakemberek utánpótlásának biztosításához is. A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara (NAK) és a Design Terminal rendezvényén az ígéretes startupok és a befektetők összekapcsolásával folytatódik az innovációs ötletverseny.
Éder Tamás, a Bonafarm PR és vállalati kapcsolatok igazgatója, a NAK alelnöke a rendezvényen elmondta, hogy a mezőgazdaság, illetve az élelmiszergazdálkodás új technológiai robbanás előtt áll, amelyben kiemelt szerep jut az agrárstartupok részére. A most bemutatkozó 6 magyar vállalkozásból 3 jelenleg Hollandiában fejleszt és holland termelőkkel dolgozva értékeli terméke működését. Kulcsfontosságú a hazai agrárium szempontjából, hogy ezek a nagy növekedés előtt álló innovatív vállalkozások Magyarországon találjanak befektetőket és olyan nagy termelői partnereket, akikkel terméküket tesztelhetik, az alkalmazhatóságot értékelhetik és a tapasztalatok alapján dolgozhatnak a fejlesztéseken - mondta.

Az eseményen befektetői oldalról az Arete befektetési Zrt., a Bonitás Befektetési Alapkezelő Zrt., a Hiventures Kockázati Tőkealap-kezelő Zrt., az iEurope Capital Kft., a Solus Capital Kockázati Tőkealap-Kezelő Zrt. és a Széchenyi Tőkealap-kezelő Zrt. képviselői vettek részt.
Hirdetés
Eredeti megoldásokkal fejlesztenének a termelésen
Bemutatkozott a tejgazdaságok és a húshasznú állományok egészségi állapotát, viselkedését és ,,jólétét” (animal welfare) folyamatosan digitális megfigyelés alatt tartó rendszert fejlesztő Moonsyst; a szarvasmarha-mérlegelést forradalmasító Agroninja; a fekete katonalégy lárvájával az ipari rovartenyésztés elterjesztésén dolgozó Agroloop.

A Serket szoftvergyártó cég segít a gazdálkodóknak, hogy automatikusan nyomon követhessék állatállományukat. A megoldásukkal jelentősen csökkentik a globális antibiotikum felhasználást. Az éttermeknek egész évben kiemelkedő minőségű fűszernövényeket, ehető virágokat, gyógynövényeket kínál a bedrock.farm, mely beépített szenzorokkal folyamatosan kontrollált, állandó körülményeket biztosít a növények számára. A Growberry pedig tápfolyadékos módszert alkalmazva szeretné elterjeszteni a lakásokban a zöldség- és gyümölcstermesztést.
A NAK tudásbázisa és az agrárvállalati kapcsolatrendszere révén a startupok működő gazdaságokban próbálhatják ki termékeiket. Közvetlen visszajelzést kaphatnak a gazdáktól, valamint a termékfejlesztés megkönnyítheti a befektetők és a startupok közti gyors és eredményes együttműködést. A Design Terminal küldetése az üzleti tehetséggondozás, illetve a vállalkozói kultúra és az innovációs ökoszisztéma fejlesztése, ezért vállal szerepet az innovációs ügynökség a legígéretesebb agrárinnovációs startupok és az agrárszektorban hosszú távú fejlődés lehetőségét látó befektetők összekapcsolásában.
Kapcsolódó agrárstartupok témában: Magyar mobilalkalmazással egy fotó alapján meghatározható testtömeg
Digitális szarvasmarha-mérleget fejlesztett ki és készít a piacra egy magyar cég. Az offline is működő mobiltelefonos alkalmazás akár egy fotó alapján is meghatározza a testtömeget. A magyar fejlesztésű Beefie digitális szarvasmarha mérleg forradalmasíthatja az élőállat-mérlegelést mind a hazai, mind a nemzetközi piacokon.

Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Műtrágya helyett baktériumok? Egy gazda tapasztalatai, amelyeket érdemes megismerni
2025.03.20.Szavai József neve jól ismert a Drávaszabolcs környéki gazdák között. A Baranya vármegyei termelő 90 hektáron gazdálkodik, és az elmúlt években folyamatosan fejlesztette a technológiáját, hogy javítsa a terméseredményeit és csökkentse a költségeit. Bár már régóta foglalkozik növénytermesztéssel, az innovatív megoldásokra mindig nyitott volt: néhány éve kezdett el biológiai készítményeket használni, és jelentős előnyöket tapasztalt a talajegészség és a terméshozam tekintetében.
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatMagro.hu Piactér
Több mint 3.400 hirdetés 193 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés