Hirdetés
Hogyan kell könyvelni a videómegosztóra feltöltött anyagokat?
Adott egy helyzet, amiben egy Kft. rendszeresen készít videókat, amelyeket feltölt a Youtube nyilvános videómegosztó webhelyre, a kattintások pedig jelentős bevételt hoznak a cégnek. Ezeket a videókat saját előállítású szellemi termékként kell könyvelni és nyilvántartani, majd amortizálva leírni a költségek közé több év alatt? Az amortizációt hogyan kell ilyenkor meghatározni?
Az Adózóna olvasói kérdésére Nagy Norbert adószakértő válaszolt, ezt az anyagot szemléztük.
A számviteli törvény előírása alapján az immateriális javak között kell kimutatni a mérlegben a nem anyagi eszközöket, ideértve a szellemi termékeket és a vagyoni értékű jogokat is. Szellemi termékek közé sorolandók az iparjogvédelemben részesülő alkotások (különösen szabadalom, használati minta, formatervezési minta, védjegy, földrajzi árujelző, kereskedelmi név), illetve a szerzői jogvédelemben részesülő szerzői művek és szomszédos jogok (különösen szoftvertermékek, műszaki tervek) is - írta a szakértő válasza.
Az előállítási költségeket az elkészített videókra kell aktiválni, és azokat, mint szellemi termékeket nyilvántartani. A nyilvántartásba vétel időpontja az, amikor az adott videó elkészül, és azt bevételszerzés céljából használatba veszik. A szellemi termékek számviteli törvény szerinti amortizációját a várható hasznos élettartamuk alapján kell meghatározni. Ez az az időszak, amely alatt a szellemi termék várhatóan bevételt termel a társaság számára.
A társaságiadó-törvény rendelkezése alapján a számvitelről szóló törvény szerint megállapított terv szerinti értékcsökkenés (ideértve az egy összegben elszámolt értékcsökkenési leírást is) érvényesíthető az immateriális javaknál (kivéve az üzleti vagy cégértéket) és az ingatlanhoz kapcsolódó vagyoni értékű jogoknál. Ennek megfelelően a társasági adóban is érvényesíthető a számviteli értékcsökkenési elszámolás az adott szellemi termék esetében - közölte.
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
AKG 2025: kiknek érdemes belevágni és hogyan segíthetnek a szakértők?
Az agráriumot izgalomban tartó kérdés most az új agrár-környezetgazdálkodási támogatás lehetősége. Minden termelőnek döntést kell hoznia lehetőségei és adottságai függvényében, hogy pályázik-e vagy sem. Ezt a kérdéskört jártuk körbe a Lajtamag Kft. termékfejlesztőjével, Somody Gergővel; Dr. Nagy Idával a Lajtamag Kft. szaktanácsadójával és Nagy Lászlóval, az Agro Profi Kft. vezető szaktanácsadójával.
Költségcsökkentés helyett az intenzifikációban látja a kiutat a TIMAC AGRO
A műtrágyapiac az elmúlt években folyamatos változásokon ment keresztül, amelyek mély hatással voltak az agráriumra. Az árak normalizálódása, a kereslet ciklikussága és a gazdálkodók alkalmazkodó-képessége új kihívásokat teremtett. Tóth Balázs, a TIMAC AGRO ügyvezető igazgatója segít megérteni, hogyan látják a hazai műtrágyapiacot és milyen innovációkat hoz a vállalat az ágazat számára.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatEladó John Deere 8345R e23 ILS 2020-as évjáratú traktor
69 900 000 HUF
+ áfaEladó használt MetalFach N267 szervestrágyaszóró
4 990 000 HUF
+ áfaTöbb mint 1.100 hirdetés 101 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés