Adott egy helyzet, amiben egy Kft. rendszeresen készít videókat, amelyeket feltölt a Youtube nyilvános videómegosztó webhelyre, a kattintások pedig jelentős bevételt hoznak a cégnek. Ezeket a videókat saját előállítású szellemi termékként kell könyvelni és nyilvántartani, majd amortizálva leírni a költségek közé több év alatt? Az amortizációt hogyan kell ilyenkor meghatározni?

Az Adózóna olvasói kérdésére Nagy Norbert adószakértő válaszolt, ezt az anyagot szemléztük.

A Youtube nyilvános videómegosztó webhelyre töltött tartalmak könyveléséről írt az Adózóna
A Youtube nyilvános videómegosztó webhelyre töltött tartalmak könyveléséről írt az Adózóna

A számviteli törvény előírása alapján az immateriális javak között kell kimutatni a mérlegben a nem anyagi eszközöket, ideértve a szellemi termékeket és a vagyoni értékű jogokat is. Szellemi termékek közé sorolandók az iparjogvédelemben részesülő alkotások (különösen szabadalom, használati minta, formatervezési minta, védjegy, földrajzi árujelző, kereskedelmi név), illetve a szerzői jogvédelemben részesülő szerzői művek és szomszédos jogok (különösen szoftvertermékek, műszaki tervek) is - írta a szakértő válasza.

Az előállítási költségeket az elkészített videókra kell aktiválni, és azokat, mint szellemi termékeket nyilvántartani. A nyilvántartásba vétel időpontja az, amikor az adott videó elkészül, és azt bevételszerzés céljából használatba veszik. A szellemi termékek számviteli törvény szerinti amortizációját a várható hasznos élettartamuk alapján kell meghatározni. Ez az az időszak, amely alatt a szellemi termék várhatóan bevételt termel a társaság számára.

A társaságiadó-törvény rendelkezése alapján a számvitelről szóló törvény szerint megállapított terv szerinti értékcsökkenés (ideértve az egy összegben elszámolt értékcsökkenési leírást is) érvényesíthető az immateriális javaknál (kivéve az üzleti vagy cégértéket) és az ingatlanhoz kapcsolódó vagyoni értékű jogoknál. Ennek megfelelően a társasági adóban is érvényesíthető a számviteli értékcsökkenési elszámolás az adott szellemi termék esetében - közölte.

Megosztás

További híreink

Védjük a gyökereket az Agrováció termékével

2024.12.03.

A gyökérzónába kijuttatott AMG Pro-tech a csapadék/talajnedvesség hatására szétáramlik a gyökérzónában és védelmet alakít ki a kelő mag számára.

Ők lettek a legjobb szaktanácsadók 2024-ben

2024.12.03.

Kihirdették a „2024. Év Szaktanácsadója” cím nyerteseit.

Pára és ónos szitálás lehet ma

2024.12.03.

A következő három napban többnyire borult, párás idő várható, helyenként szitálással vagy gyenge csapadékkal, míg csütörtökön nyugat felől fokozatosan felszakadozik a felhőzet, és rövid időre a nap is kisüthet; a hőmérséklet -3 és +7 fok között alakul.

Olcsó az ára, mégis bezuhant a romániai méz exportja

2024.12.03.

Az év első 6 hónapjában Románia 466 tonna mézet értékesített az Európai Unión kívüli piacokon, ez 51 százalékkal marad el a 2023 azonos időszakában exportált mennyiségtől.

A medvéknél nagyobb veszély hazánkban a kórt terjesztő kullancs és szúnyog

2024.12.02.

A magyarországi medvékkel kapcsolatos tudnivalókról, így a medveészlelésekről is beszélt Gombkötő Péter, a Bükki Nemzeti Park Igazgatóság zoológiai referense.

Kézikönyvvel segíti a gazdákat az új Agrár-környezetgazdálkodási támogatás igénylésében a NAK

2024.12.02.

A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara egy kézikönyvben foglalta össze az AKG-val kapcsolatos tudnivalókat.

Partnerhírek
Partner

AKG 2025: kiknek érdemes belevágni és hogyan segíthetnek a szakértők?

2024.11.29.

Az agráriumot izgalomban tartó kérdés most az új agrár-környezetgazdálkodási támogatás lehetősége. Minden termelőnek döntést kell hoznia lehetőségei és adottságai függvényében, hogy pályázik-e vagy sem. Ezt a kérdéskört jártuk körbe a Lajtamag Kft. termékfejlesztőjével, Somody Gergővel; Dr. Nagy Idával a Lajtamag Kft. szaktanácsadójával és Nagy Lászlóval, az Agro Profi Kft. vezető szaktanácsadójával.

Partner

Költségcsökkentés helyett az intenzifikációban látja a kiutat a TIMAC AGRO

2024.11.28.

A műtrágyapiac az elmúlt években folyamatos változásokon ment keresztül, amelyek mély hatással voltak az agráriumra. Az árak normalizálódása, a kereslet ciklikussága és a gazdálkodók alkalmazkodó-képessége új kihívásokat teremtett. Tóth Balázs, a TIMAC AGRO ügyvezető igazgatója segít megérteni, hogyan látják a hazai műtrágyapiacot és milyen innovációkat hoz a vállalat az ágazat számára.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 1.100 hirdetés 101 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás