A kisújszállási SZALAY Kft. még 2016-ban kezdett sátrakkal foglalkozni. Portfóliójukba jelenleg mobilsátrak, partysátrak és raktársátrak tartoznak. Egy dologban mindhárom kategória megegyezik, ez pedig a verhetetlen ár-érték arány. Deme Istvánnal, a cég értékesítési vezetőjével beszélgettünk a legújabb trendről, a raktársátorról.

Beszéljünk a raktársátrakról! Elsősorban kik használnak ilyet, és mire jó egy ilyen sátor?

A vevőink leggyakrabban a gazdák és a különböző, mezőgazdaságban tevékenykedő cégek közül kerülnek ki. Mivel a nálunk kapható sátraknak mind a magassága, mind a hossza tág határok között változtatható, nagyon sokféle célra megfelelnek. Van, aki szalmabálákat tárol benne, más géptárolónak használja, de alapvetően bármilyen raktározási problémára megoldást jelentenek. A kisebb sátrak inkább autók, traktorok vagy kisebb vetőgépek számára megfelelőek, a nagyobbakba akár egy kombájnnal vagy kamionnal is be lehet állni. Rengeteg terménytárolásra felépített sátrunk van, de akad gazdálkodó aki szarvasmarhát, juhot vagy éppen baromfit tart benne. Sőt, a nagyobb sátrakban akár egy kisebb lovarda is kialakítható. Itt a kérdés tényleg csak az, hogy az adott felhasználónak, az adott vásárlónak mik az igényei négyzetméterben és légköbméterben, ugyanis egy raktár kiválasztásánál utóbbi is nagyon fontos paraméter.

Akkor a nagyobb sátrak szinte egy hangár méreteivel vetekednek. Mi a helyzet akkor, ha valakinek fix helye vagy egyedi elképzelése van?

Általában sablonméretekkel dolgozunk, amiket az érdeklődők megtalálhatnak a satorker.hu weboldalon, de egyedi gyártásra is van lehetőség. Sablonméretek esetén a termék gyakorlatilag egy héten belül hozzáférhető, egyedi igények esetén párhónapos átfutási idővel kell számolni. De egyébként a sztenderd méreteinket úgy alakítottuk ki, hogy az általános igényeknek megfeleljenek. Ha szükséges, két sátor hosszában összeépíthető, tehát például a 9x15 méteres sátorból egyszerűen csinálhatunk 9x30 méterest.

Említette a sztenderd méreteket. Pontosan milyen méretű sátrakat lehet Önöknél megvásárolni?

A szélesség 6, 9, 12 vagy 15 méter lehet, a hosszúság 9 és 31 méter között változik, a magasság pedig 3,5-től 7 méterig terjed.

Talán a legfontosabb kérdés a méret mellett a tartósság. Mennyire ellenállóak ezek a sátrak, milyen anyagból készülnek?

A sátrak fala PVC ponyvából és nem polietilénből készül. Ezt azért hangsúlyoztam ki, mert a kettő anyag bár nagyon hasonló, az előbbi mégis sokkal tartósabb. Egyébként a sátor mérete határozza meg, hogy milyen erősségű anyaggal dolgozunk. A legkisebb sátraink 650 grammos, a középkategória 750 grammos, míg a legnagyobb sátraink 900 grammos PVC ponyvával készülnek. Utóbbi már egy igen erős változat, de a legfontosabb, hogy mindegyik tűz-, víz- és UV-álló is egyben.

Mit jelentenek ezek a számok? Egy átlagember számára talán szokatlanul hangzik, hogy grammokról beszélünk.

Természetesen nem magának a ponyvának a súlyáról van szó. A mérőszámok azt jelölik, hogy egy négyzetméternyi anyag milyen súlyt nyom a mérlegen, tehát a 900 grammos sátor egyetlen négyzetmétere 900 gramm.

A sátrak Achilles-sarka általában a vázszerkezet szokott lenni. Beszéljünk erről is egy kicsit! Ilyen komoly sátrakhoz már komoly támasztás is dukál, ugye?

Kétféle vázszerkezetet különböztetünk meg, a sima csővázas változat a kisebb méretű sátrainkban található meg, míg a nagyobbaknál dupla, megerősített, konzolos vázszerkezetet alkalmazunk. A sima csővázas profilok 76 mm-es átmérőjűek 1,8 mm-es falvastagsággal. A dupla, azaz létrás vázszerkezetnél pedig a megerősítő konzol biztosítja a stabilitást.

Tegyük fel, hogy raktársátor vásárlása mellett döntök. Egy ilyen szerkezetet nem lehet egyszerű összerakni. Ki építi fel a sátrakat?

Egy alvállalkozónk segít ebben, akivel szoros együttműködésben dolgozunk. Ő végzi az építést és a kivitelezést a saját csapatával, a rendeléstől számítva akár pár héten belül. Amivel itt még érdemes kalkulálni, az a hely kialakítása, mert az esetek többségében ehhez betonozni vagy szintezni kell, ami nem része a sátorállításnak. Magának a sátornak a felépítése 1-4 napig tart, mérettől és a helyi viszonyoktól függően: milyen felületre állítjuk a sátrat, milyen az aktuális időjárás.

Érdemes megnézni a Sátorker Youtube csatornájának videóját ahol egy 15,25 x 30,5 x 7 méteres raktársátor összeállítását végzik.

Az elégedett ügyfeleknél a tartósság, értékállóság is fő szempont?

Igen, így van. A sátrak több mint tíz évet is kibírnak amelynek záloga, hogy odafigyeljünk és jó gazda módjára kezeljük. Megesik például hogy egy targonca kiszúrja a ponyvát vagy más hasonló sérülés történik. Fontos, hogy ezeket a sérüléseket azonnal javítsuk! Ezt bármilyen PVC ponyvával foglalkozó szakember megtudja hegeszteni a helyszínen. Nem szabad elhanyagolni ezeket az apró sérüléseket mert később károk forrásává válhatnak. Egy nagyobb szél hatására például a ponyva továbbszakadhat.

Fontos az is, hogy a lefeszítő spanifereket időszakosan, félévente, évente át kell nézni nem lazultak-e fel, vagy nem történt-e velük valamilyen kedvezőtlen külső behatás. Ugyanígy érdemes a sátor felületét megtisztítani a csapadéktól, esővíztől, hótól. Az előbbi példából adódóan is a szelet, mint időjárási tényezőt is fontos figyelembe venni. 80 kilométeres széllökésekig adjuk a garanciát, de az általunk forgalmazott termékek 110-120 km/órás szeleket is kibírnak. Közepes vagy erős szél esetén a sátor ajtajait le kell zárni, mert ha a sátor nyitott marad a szél felfújja mint egy léggömböt, hiszen a PVC ponyva nem ereszti át a levegőt. Mindebből világosan látszik, hogy egy pici odafigyeléssel jelentősen meghosszabbítható a raktársátor élettartama. Fennállásunk óta egyetlen panasz sem érkezett termékeinkre. Mindent megteszünk, hogy ez így is maradjon, mert a minőségre törekszünk. Cégünk filozófiájához tartozik, hogy csak minőségi terméket értékesítünk. Nem szeretnénk mindenáron eladni, inkább hosszú távon elégedett ügyfelekben gondolkodunk. A vevői elégedettség pedig minőségi termékekkel és szolgáltatásokkal érhető el.

Köszönöm a beszélgetést! Akit ennél is közelebbről érdekel a téma, az látogasson el a Sátorker honlapjára.

Én is köszönöm a beszélgetést! Örömmel fogadjuk az érdeklődést, kérdéseikkel forduljanak bizalommal a Sátorker munkatársaihoz!

(x)

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Nő a hazai erdőterület, már 184 millió fa elültetésénél tart az Országfásítási Program

2025.03.17.

Megfelelő ütemben halad a 2019- ben indult Országfásítási Program megvalósítása, az elmúlt években 184 millió fát ültettek az erdőgazdaságok és a települések hazánkban.

Fejlesztés, innováció és alkalmazkodás kell a sikeres élelmiszertermeléshez a NAK osztályülése alapján

2025.03.17.

A kedvezőtlen gazdasági környezet és a klímaváltozás okozta kihívások ellenére sem mondtak le a beruházásokról a hazai gazdálkodók a NAK osztályülése szerint.

Viharos széllel és hózáporokkal indul a hét

2025.03.17.

Délutántól viharos széllökések várhatók főként északkeleten és nyugaton, estére azonban mérséklődik a szél, miközben a középső országrészben hózáporok alakulhatnak ki, helyenként vékony hóréteget hagyva maguk után.

Talajos programok lesznek március 21-én, több helyen is meg lehet tudni a talajszelvények titkait

2025.03.17.

A Magyar Talajtani Társaság (MTT) 2025. március 21-én országos figyelemfelkeltő kampánynapot szervez „TALAJ a talpad alatt” címmel

Egyetlen növény, amely minimális munkával is bőséges termést ad!

2025.03.16.

A spenót termesztése viszonylag egyszerű, mivel hidegtűrő növény, és akár kertben, balkonládában vagy magaságyásban is nevelhető. Magyarországon nagyüzemi és kisgazdasági termesztése is jelentős, a frisspiaci spenótot többnyire kézzel szedik, míg az ipari feldolgozásra géppel takarítják be.

Megfizethető robotokkal teszi hatékonyabbá a FarmRobo a kis gazdaságok munkáját

2025.03.16.

A Future Farming interjút készített Sreekanth Reddy Vajralával, a FarmRobo vezérigazgatójával, akinek iMog robotja elnyerte a rangos Az év mezőgazdasági robotja 2025 díjat. Az exkluzív beszélgetésben Vajrala betekintést nyújtott az inspirációba, a tervezés folyamatába és a mezőgazdaság számára forradalmi autonóm megoldás jövőjébe.

Partnerhírek
Partner

UREUS 46 a hatékonyabb nitrogénhasznosulás érdekében

2025.03.15.

Az UREUS 46 Limus® Care ureáz inhibitorral kezelt granulált karbamid, mely a KITE saját terméke. Ez az innovatív készítmény jelentősen hozzájárul a nitrogénveszteség csökkentéséhez és a tápanyag hasznosulásának növeléséhez. Különösen fontos azokban az esetekben, amikor a nitrogén kijuttatását követő csapadék bizonytalan, hiszen az ureáz inhibitor alkalmazásával a nitrogénveszteség minimalizálható.

Partner

AgroFlow: a magyar fejlesztés, ami érdemben könnyíti meg a gazdálkodók életét

2025.03.15.

Március 6-án került sor a HSSI Group Szakmai Napjára, amelyen a nagyszámú érdeklődő 3 szekcióban, az agrárdigitalizáció, az öntözésfejlesztés és a precíziós gazdálkodás témájában hallgathatott meg előadásokat.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren

Magro.hu Piactér

Több mint 3.300 hirdetés 190 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás