Hirdetés
A helyes kaszálás esélyt ad az élővilágnak is
A gyepek élővilága számára a kaszálás a legveszélyesebb gazdálkodási tevékenység, amelynek kis odafigyeléssel történő helyes kivitelezése a kétéltű-, hüllő-, madár- és emlősfajok egyedeinek tömegeit mentheti meg az elkaszálás veszélyétől. A tarló magasra hagyása (5-10 cm) és a kasza síkjának helyes beállítása révén elkerülhető a talajfelszín megsértése, így az özönnövény-fajok kevésbé terjednek a gyepeken, és hozzájárulhatunk a tiszta, szennyeződésmentes takarmány előállításához is.
A Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület írta meg, hogy a vadriasztó láncfüggöny megfelelő alkalmazása csökkenti a kaszálás során akaratlanul károsított madárfészkek, elpusztított mezei nyulak vagy őzgidák számát. A környezetkímélő módon történő kaszálás technikájáról videót is készítettek.
Az "Adjunk esélyt az élővilágnak, ha kaszálunk" című videóban bemutatják, milyen módszerek alkalmazhatók az élővilág megkímélésére a mezőgazdaságban. A gépi kaszálás időzítése és módja kulcsfontosságú, hiszen a vadon élő állatok számára élet-halál kérdése lehet. Az egyszerű környezetvédelmi szabályok betartásával a közvetlen veszteségek csökkenthetőek.
Hirdetés
A vadriasztólánc mellett több megoldás is segíti az élővilág megmaradását
Azt a 24.hu írta meg, hogy a mezei nyúltól a túzokig számtalan állat fennmaradását biztosíthatja a vadriasztólánc felszerelése, amelyet a Natura 2000-es területeken kötelező használni a gazdáknak. A mezőgazdaságban dolgozók ezzel együtt kaszálatlan területekkel, menekülési útvonalakkal, búvósávokkal is sokat segíthetnek a gyepekben megbúvó állatoknak.
A módszerek széles körben történő alkalmazásával a mezőgazdasági művelés alatt álló területeken a madarak és az emlősök mellett a hasznos rovarok is esélyt kaphatnak az életre.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Munkába állás gyorsan és egyszerűen? A lehetőség adott!
Adódnak olyan élethelyzetek, amikor az ember nem ér rá sokat töprengeni és egy helyben álldogállni. Az egyik ilyen fő szituáció, amikor a lehető leggyorsabban és leghamarabb, SOS kell a munka. Ilyenkor viszont nincs idő az állásinterjúkra és a hosszú kiválasztási folyamatokra. A hangsúly azon van, hogy a munkába állás minél gördülékenyebb legyen – szerencsére sok munkáltató is így gondolja ezt.
Folyékony szerves és granulált, kénes foszfor alaptrágyázási technológia
A hosszú és egyre szárazabb nyár után dönteni kell. Maradunk-e az egyre gyakrabban nem működő szilárd NPK mellett, vagy továbblépünk. Mutatunk egy-egy olyan technológiát, ami a szilárd és már folyékony tápanyagok használatán alapul, és minden berendezés megtalálható hozzá, még a legkisebb gazdaságban is.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 2.800 hirdetés 39 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés