Hirdetés
Hazai agrárdigitalizációs fejlesztésekkel érkezik az AGTECH SUMMIT
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara 2021. november 24-én rendezi meg a kifejezetten agrárdigitalizációval foglalkozó AGTECH SUMMIT eseményt. Ezen hazai és nemzetközi szakemberek, a legfontosabb magyar agrártechnológiai startupok és meghatározó piaci szereplők tartanak előadásokat, valamint gyakorlati bemutatókat. Az esemény kiemelt célja, hogy szemléltesse az agrárium legfontosabb fejlesztéseit, illetve átfogó képet adjon a mezőgazdasági szektor jövőjéről.
A Nemzeti Agrárgazdasági Kamara NAK TechLab programja közel 3 éve támogatja a hazai agrár startup vállalkozásokat. Az eredmények átfogó bemutatása érdekében jött létre az AGTECH SUMMIT, mely esemény kiemelt célja, hogy szakmai előadásokkal, kerekasztal-beszélgetésekkel és gyakorlati bemutatókkal szemléltesse az agrárium legfontosabb fejlesztéseit, illetve átfogó képet adjon a szektor jövőjéről.
„A digitalizációs megoldások bevezetése az agráriumban kiemelten fontos, hiszen ezen technológiák alkalmazása a termelők jövedelmének növekedését jelentheti, valamint használatuk a fenntarthatósági törekvéseket is támogatja. Az AGTECH SUMMIT eseményen szélesebb közönség is megismerheti azokat a piacképes fejlesztéseket, melyekkel a szektor digitalizációs szintje előremozdítható” – közölte Győrffy Balázs, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara elnöke.
Hirdetés
A rendezvényen olyan fontos és izgalmas témakörökről lesz szó, mint
- a startupok megoldásai által újonnan létrejött piacok,
- a kockázati tőkebefektetők hozzáállása az agráriumhoz,
- az űrtechnológián alapuló adatgyűjtés hasznosulása a szektorban, vagy például
- a mezőgazdaság viszonyulása a robbanásszerű digitalizációs változásokhoz.
A szakmai előadók és a programok
Szó esik még az új megoldások szektorba való implementálásáról, illetve az újszerű technológiák alkalmazásának kérdéséről a generációváltás vonatkozásában - írták. Előadóknak a szektor legjelentősebb szakmai és technológiai szereplőit, döntéshozókat és fejlesztőket hívtak meg. Az előadásokon kívül az érdeklődők gyakorlatban is megismerkedhetnek az innovatív agrár startupok megoldásaival. A nap zárásaként kiderül, hogy a NAK TechLab harmadik inkubációs programja során a startup csapatok milyen közös fejlesztéseket indítottak a legmeghatározóbb agrár nagyvállalatokkal; az AXIÁL Kft., a KITE Zrt., a Corteva Agriscience és a Bonafarm Csoporttal született nagyvállalati-startup együttműködéseket az esti programrészben mutatják be.
Részletes program és regisztráció a rendezvényre itt:
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Folyékony szerves és granulált, kénes foszfor alaptrágyázási technológia
A hosszú és egyre szárazabb nyár után dönteni kell. Maradunk-e az egyre gyakrabban nem működő szilárd NPK mellett, vagy továbblépünk. Mutatunk egy-egy olyan technológiát, ami a szilárd és már folyékony tápanyagok használatán alapul, és minden berendezés megtalálható hozzá, még a legkisebb gazdaságban is.
Megbízhatóság és hatékonyság a Pantera 40EC-vel ősszel is
A kombájnok rostaaljából kikelt, zöld sávokban megjelenő gabona árvakelés a gyenge kelő repcét teljesen kiszoríthatja, elpusztíthatja. A Pantera 40 EC hatékony megoldás lehet.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 2.800 hirdetés 38 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés