Hirdetés
Hatalmas termelőképességet ért el a milliárdos fejlesztéssel a péksüteményes cég Igalban
Több mint 1,1 milliárd forintos fejlesztéssel, 40 százalékkal növelte a Somogy megyei Igalban működő sütőipari üzemének kapacitását a fagyasztott péksüteményeket készítő Pek-Snack Kft. Közleményükben azt írták, hogy Magyarország és Közép-Európa meghatározó látványpékség-hálózata új, automatizált gyártósort és kelesztő-sokkoló egységet állított üzembe a Külgazdasági és Külügyminisztérium versenyképességnövelő pályázatán elnyert 287 millió forint támogatás felhasználásával.
A vállalat Magyarországon és Közép-Európában is versenyképesebb, innovatívabb lesz a beruházásnak köszönhetően. A fejlesztés egyenletesen magas minőségben teszi lehetővé a pandémiás időszak után lassan visszaálló kereslet kiszolgálását és segíti a vállalat idei piacnyitását Szlovákiában, valamint Bosznia-Hercegovinában - közölte Antal Csaba ügyvezető. A szakember szerint a társaság vezetése a folyamatos fejlesztésben hisz, igali gyárukat a kezdeti méretéhez képest tízszeresére bővítették az elmúlt években, és az alkalmazotti létszámot is szeretnék növelni.
A Sonline már korábban is beszámolt a beruházás részleteiről:
Eszerint a cégnél a vásárlók visszajelzéseiből azt tapasztalják, hogy a járvány következtében a fogyasztói szokások is átalakulnak. A jövőben egyre nagyobb hangsúlyt kap a termékek házhoz szállítása és otthoni elkészítése. Antal Csaba közölte: rekord gyorsasággal reagáltak az új trendre, s otthoni sütésre és fogyasztásra kifejlesztett választékot vezettek be a piacra.
Hirdetés
Több ezer helyen lehet kapni a péksüteményeket
A Pek-Snack fagyasztott formában Igalon készülő termékei Magyarországon 1800 látványpékségben és több kiskereskedelmi láncban is kaphatók. A társaság, amely 1999 óta Horvátországban is jelen van, 350 embert foglalkoztat, és franchise partnerei révén további több ezer család megélhetéséhez járul hozzá. Az interneten nyilvánosan elérhető cégadatok szerint a Pek-Snack Kft. értékesítésének nettó árbevétele 2019-ben mintegy 6,1 milliárd, 2020-ban 5,7 milliárd forintot tett ki. Ebből exportból két évvel ezelőtt 793 millió, tavaly 861 millió forint származott. A társaság adózott eredménye 2019-ben 561 millió, 2020-ban 228 millió forint volt.
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Acélcsarnok-építés? Most dupla pályázati segítséget is kaphatnak az állattartók
Újra mezőgazdasági célú pályázatok nyílnak 2024 őszén, amelyek ez alkalommal az állattartó gazdaságok versenyképességének fokozását célozzák a termeléshez szükséges eszközök korszerűsítésének vagy éppen építési beruházás finanszírozásával. Az agrárszíntéren igen elterjedt acélcsarnokok utóbbihoz kínálnak, vállalkozásra szabott épületkonstrukciókat. Nézzük a modern acélcsarnokok előnyeit!
Őszi kalászos gyomirtás? A válasz: Reliance + Silwet Star + Tonivit csomag
Az, hogy miért lett fontos a gabonafélék őszi gyomirtása, többtényezős, egyre hosszabb történet. Párat említünk ezek közül a cikkben.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 3.000 hirdetés 67 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés