A nagyvállalati agrárszakembereknek nyújt segítséget a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem újonnan induló „Agrárdigitalizáció 2025” című felnőtképzése, amelyen valós agráradatokon, gyakorlati példákon keresztül sajátíthatják el a jelentkezők a haladó térképezési és modellezési technikákat.  

A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Precíziós Gazdálkodási és Agrárdigitalizációs Tanszékének szervezésében, a terület kiváló szakembereinek előadásában tartanak 2025. március 11-13. között az Agrárdigitalizáció 2025 nevű felnőttképzést a Pest vármegyei Gödöllőn. 

Háromnapos agrárdigitalizációs szakmai felnőttképzést indít 2025. márciusában a MATE Gödöllőn
Háromnapos agrárdigitalizációs szakmai felnőttképzést indít 2025. márciusában a MATE Gödöllőn

A képzés célcsoportját olyan agrárszakemberek adják, akik már legalább alapszintű térinformatikai ismeretekkel rendelkeznek és szeretnék fejleszteni tudásukat a precíziós gazdálkodás és digitalizáció terén. Ők jellemzően agrár-nagyvállalatoknál mezőgazdasági mérnökök, gazdaságvezetők vagy precíziós technológiai tanácsadók, akik az innovációra, az erőforrás-optimalizálásra és a fenntarthatóságra összpontosítanak. 

A háromnapos, naponta 8 órában megvalósuló hiánypótló képzés szakmai vezetője Milics Gábor professzor, a terület elismert szakembere és oktatója, aki több évtizedes tapasztalattal rendelkezik a precíziós gazdálkodás és térinformatika terén. Az ő vezetésével a résztvevők olyan tudásra tehetnek szert, amely azonnal alkalmazható a gyakorlatban. Ilyen ismeretek például a térinformatikai és farmmenedzsment szoftverek (ArcGIS, SMS) haladó szintű használata – kifejezetten a szektor igényeire szabva –, a gazdaság adatainak feldolgozása és az adatalapú erőforrás-optimalizálás is a gazdaságban.

dr. Ambrus Andrea, dr. Milics Gábor, dr. Borsiczky István és Tarcsi Ádám tartja az agrárdigitalizációs szakmai képzést
dr. Ambrus Andrea, dr. Milics Gábor, dr. Borsiczky István és Tarcsi Ádám tartja az agrárdigitalizációs szakmai képzést

Az oktatás során valós agráradatokkal dolgoznak, hogy a tanultak azonnal beépíthetők legyenek a napi munkafolyamatokba. A kurzus kiemelten foglalkozik a termelés optimalizálásával, az erőforrások hatékony kezelésével és a precíziós technológiák nyújtotta versenyelőnyök kihasználásával – írták.

A képzés ára: 240 000 forint + Áfa

A jelentkezési határidő: 2025.03.07.

Bővebb információ és jelentkezés: felnottkepzes.godollo@uni-mate.hu  

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Nő a hazai erdőterület, már 184 millió fa elültetésénél tart az Országfásítási Program

2025.03.17.

Megfelelő ütemben halad a 2019- ben indult Országfásítási Program megvalósítása, az elmúlt években 184 millió fát ültettek az erdőgazdaságok és a települések hazánkban.

Fejlesztés, innováció és alkalmazkodás kell a sikeres élelmiszertermeléshez a NAK osztályülése alapján

2025.03.17.

A kedvezőtlen gazdasági környezet és a klímaváltozás okozta kihívások ellenére sem mondtak le a beruházásokról a hazai gazdálkodók a NAK osztályülése szerint.

Viharos széllel és hózáporokkal indul a hét

2025.03.17.

Délutántól viharos széllökések várhatók főként északkeleten és nyugaton, estére azonban mérséklődik a szél, miközben a középső országrészben hózáporok alakulhatnak ki, helyenként vékony hóréteget hagyva maguk után.

Talajos programok lesznek március 21-én, több helyen is meg lehet tudni a talajszelvények titkait

2025.03.17.

A Magyar Talajtani Társaság (MTT) 2025. március 21-én országos figyelemfelkeltő kampánynapot szervez „TALAJ a talpad alatt” címmel

Egyetlen növény, amely minimális munkával is bőséges termést ad!

2025.03.16.

A spenót termesztése viszonylag egyszerű, mivel hidegtűrő növény, és akár kertben, balkonládában vagy magaságyásban is nevelhető. Magyarországon nagyüzemi és kisgazdasági termesztése is jelentős, a frisspiaci spenótot többnyire kézzel szedik, míg az ipari feldolgozásra géppel takarítják be.

Megfizethető robotokkal teszi hatékonyabbá a FarmRobo a kis gazdaságok munkáját

2025.03.16.

A Future Farming interjút készített Sreekanth Reddy Vajralával, a FarmRobo vezérigazgatójával, akinek iMog robotja elnyerte a rangos Az év mezőgazdasági robotja 2025 díjat. Az exkluzív beszélgetésben Vajrala betekintést nyújtott az inspirációba, a tervezés folyamatába és a mezőgazdaság számára forradalmi autonóm megoldás jövőjébe.

Partnerhírek
Partner

UREUS 46 a hatékonyabb nitrogénhasznosulás érdekében

2025.03.15.

Az UREUS 46 Limus® Care ureáz inhibitorral kezelt granulált karbamid, mely a KITE saját terméke. Ez az innovatív készítmény jelentősen hozzájárul a nitrogénveszteség csökkentéséhez és a tápanyag hasznosulásának növeléséhez. Különösen fontos azokban az esetekben, amikor a nitrogén kijuttatását követő csapadék bizonytalan, hiszen az ureáz inhibitor alkalmazásával a nitrogénveszteség minimalizálható.

Partner

AgroFlow: a magyar fejlesztés, ami érdemben könnyíti meg a gazdálkodók életét

2025.03.15.

Március 6-án került sor a HSSI Group Szakmai Napjára, amelyen a nagyszámú érdeklődő 3 szekcióban, az agrárdigitalizáció, az öntözésfejlesztés és a precíziós gazdálkodás témájában hallgathatott meg előadásokat.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren

Magro.hu Piactér

Több mint 3.300 hirdetés 190 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás