Évről évre komoly problémákat okoznak az illegális fenyőkivágások az Amerikai Egyesült Államokban. Természetesen nem lehet minden erdőben biztonsági őrszolgálatot állomásoztatni, így ez a módszer nem megvalósítható. A legjobb megoldás a megelőzés lehet, el kell venni a fatolvajok kedvét attól, hogy fenyőket vágjanak ki. Az utóbbi években néhány roppant kreatív mód terjed a fatulajdonosok között a fenyőlopás megakadályozására.

Az Index cikke szerint arra jöttek rá, hogy hatékony megoldás lehet a lopás ellen a rókavizelet, ami egyébként a rókák közti kommunikációt segíti. Ezt a téli hidegben még az kifinomult szaglású emberek sem érzik, viszont amikor a rókavizeletes fa szobahőmérsékletre kerül, olyan irtózatosan büdös szagot áraszt, amit nagyon nehezen lehet elviselni. A nebraskai Lincoln városa még ezt is továbbfejlesztette. A rókavizelethez még borzszagot, valamint egy kis vizet és glicerint is kevernek. Ezután minden olyan fát befújnak az eleggyel. Majd kitáblázzák a környéket, és kiírják, hogyan működik a permet, miért nem lehet a fa egyetlen szobahőmérsékletű helyiség dísze sem. A fenyőlopások száma azóta nagyon lecsökkent.

Három rendkívül kreatív megoldást találtak a fenyőlopás visszaszorítására, az egyiket a borz termeli

Borzbűz és ételfesték

Hasonló eredményről számolt be a Washingtoni Egyetem is, ahol ugyancsak gondot okozott, hogy sok fát loptak az ünnepek előtt. Náluk a borz bűzmirigyéből kivont folyadékkal jelölték meg a fákat, ami hasonlóan viselkedik, mint a rókavizelet. A hidegben nem érezhető, de a szobába beérve orrba csapja az érintetteket az intenzív szagélmény. A Cornell Egyetem más megoldást fejlesztett ki, náluk piros ételfestékből és lime levéből kevertek rikító rózsaszín, ám nem mérgező folyadékot. Ezzel jelölték meg jól látható helyeken a fákat. Az élénk színhatás egy hónap után kifakul, de addigra már véget ér a karácsonyi szezon. Az eredmény itt is rendkívül jó volt, a színek rengeteg fát mentettek meg a kivágástól és az eltulajdonítástól.

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

A hazánkban őshonos lódarázs is nagyon ijesztő, hát még az ázsiai fajtatársa!

2025.06.22.

Az agresszív és emberre is veszélyes ázsiai lódarázs első magyarországi megjelenésének híre nem véletlenül járta be futótűzként a hazai sajtót. Bár ez az invazív faj 2004-ben mindössze néhány szállítmányozással behurcolt anyával indult el európai hódító útjára, mára olyan mértékben elszaporodott, hogy egyes francia városokban a méhészkedést szinte teljesen ellehetetlenítette.

Elképedés a világpiacon: Brazília mostantól védőoltás nélkül is mentessé vált a száj- és körömfájástól

2025.06.22.

Az Állat-egészségügyi Világszervezet (WOAH) elismerte Brazíliát – a világ vezető marhahúsexportőrét – mint olyan országot, amely száj- és körömfájástól mentes státusszal rendelkezik, oltás alkalmazása nélkül. Ezt egy brazil hivatalos személy és a nemzetközi szervezet szóvivője közölte.

725 kilónyi őshonos halat mentettek meg a Tiszában – közel két tonna inváziósat távolítva el a vízterületről

2025.06.22.

Újabb drámai halmentés zajlott a Tiszán: több mázsa őshonos halat sikerült megóvni, miközben tonnányi inváziós fajt távolítottak el a vízből.

A légy, ami pillanatok alatt romba dönthet egy egész gazdaságot

2025.06.22.

Egy igen tanulságos emlék felidézésével kezdte írását a téma avatott szakértője, Joao Pereira állatorvos, kereskedelmi alelnök (EMEA / APAC régiók), ügyfélélmény-szakértő (milkrite | InterPuls). Az idei húsvétkor egy autós utazáson vett részt – olyan volt, mintha egy európai regény fejezetein keresztül haladt volna: Prága, Brno, Bécs.

Hat olyan fűszernövény, amely meghálálja a visszametszést – jobban fejlődik tőle

2025.06.22.

Tegyük fel, hogy elkészült a kedvenc receptje, és kiszalad a fűszerkertbe egy kis friss zöldfűszerért – de csak megnyúlt, kókadt hajtásokat talál ott, ahol korábban egészséges növények voltak. Ez a kép elkerülhető, ha a növényeket már fiatal korban, néhány valódi levélpár megjelenése után, és később is rendszeresen visszametszi.

Vigyázat! Nem minden szamóca, ami annak látszik!

2025.06.21.

Bár az indiai szamóca (Potentilla indica) vonzó, élénk piros bogyóival könnyen megtéveszti a szemlélőt, messze áll attól, hogy a kertek finom gyümölcse legyen.

Partnerhírek
Partner

A földnek ára, a termőtalajnak értéke van

2025.06.19.

A nyári aratások után talajaink víz- és tápanyagtartalmának megőrzése vagy növelése kulcsfontosságú az őszi vetések sikerességének érdekében.

Partner

Advanta Seeds × K-Adriatica: Partnerség, ami átformálhatja az európai vetőmagpiacot

2025.06.18.

Az Advanta Seeds új stratégiai együttműködésre lépett a K-Adriatica-val, hogy tovább erősítse az európai termékkínálatát.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat

Magro.hu Piactér

Több mint 3.500 hirdetés 212 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás