A brisbane-i székhelyű biotechnológiai vállalat és a Life Sciences Queensland (LSQ) tagja, a NuPlant nemzetközi szinten is nagy hullámokat vetett a legújabb SmartClone™ technológia (MkIV modell) bevezetésével – egy olyan innovatív új rendszerrel, amely forradalmasítja a növények klónozásának módját. A technológia célja, hogy a maga nemében elsőként javítsa a globális szövettenyésztési ipar termelékenységét.

A termelékenység javulása lehetővé teszi a kiválasztott növények klónozott szaporítását az ügyfelek saját szövettenyésztő létesítményeiben, hogy megvalósítható legyen a nagyüzemi palántatermelés.

A NuPlant új utakat nyit egy olyan területen, amely kritikus fontosságú a kertészeti ágazat fenntartható fejlődésének és gazdasági prosperitásának szempontjából (Fotó: Pixabay)

A legfontosabb ipari szereplők nemzetközi hálózatát kihasználva

Az LSQ fontos szerepet játszott a szabadalmaztatott technológia inkubálásában azáltal, hogy munkaterületet biztosított, és a NuPlant számára a biotudományi szervezetek és a legfontosabb ipari szereplők nemzetközi hálózatát kihasználva a befektetések vonzása érdekében kapcsolódási pontként működött.

Clare Blain, az LSQ vezérigazgatója szerint a NuPlant élvonalbeli technológiájának sikere példa az LSQ küldetésének megvalósulására.

„Azzal a célunkkal, hogy Queensland potenciálját a világ táplálására, üzemanyagként és gyógyításként való felhasználására ösztönözzük, büszkék vagyunk arra, hogy szerepet játszhattunk a NuPlant támogatásában ennek az izgalmas új technológiának a kifejlesztésében és bevezetésében” – mondta.

Kritikus fontosságú az ágazat fenntartható fejlődésének szempontjából

„A NuPlant új utakat nyit egy olyan területen, amely kritikus fontosságú a kertészeti ágazat fenntartható fejlődésének és gazdasági prosperitásának szempontjából, különösen egy olyan időszakban, amikor olyan sok bizonytalanságot tapasztalunk például az éghajlatváltozás miatt.”

A NuPlant SmartClone™ technológiája lehetővé teszi a körülmények testreszabását a palánták életciklusának minden egyes növekedési fázisára, lehetővé téve a robusztusabb palánták előállítását, az egyenletesség érdekében történő osztályozást, a laboratóriumi hatékonyság érdekében a robotizált kezelést, a hatékonyabb talajátadást és a faiskolai növekedés felgyorsításához szükséges előnyt.

Bob Teasdale, a NuPlant ügyvezető igazgatója szerint a klónozott szaporítás új formája a legközvetlenebb eszközt biztosítja a fejlett nemesítésből származó genetikai előnyök kiaknázására.

„A SmartClone szaporítórendszer lehetővé teszi a szervezetek számára, hogy gyorsan és gazdaságosan, eddig soha nem látott méretben, válogatott növényi anyagok robusztus klónjait szállítsák” – mondta.

„Ha a technológia a célfajok számára teljesen ki van fejlesztve, a hagyományos szövettenyésztési módszerekhez képest sok növény esetében ötszörösére csökkentheti a munkaerőköltségeket, miközben növeli az ültetvények minőségét és konzisztenciáját, ami bizonyítottan nemcsak a szövettenyésztő létesítményben, hanem a faiskolában és a szántóföldön is előnyös.”

Függetlenek az eszközök attól, milyen növényfajt szaporítanak

A SmartClone™ technológia egy korszerű ABB IRB120 robot, egy egyedi programcsomag, valamint különböző, kifejezetten erre a célra tervezett eszközök és hardverkomponensek, valamint egyedi tervezésű fogyóeszközök használatát foglalja magában. Ezek általában függetlenek attól, hogy milyen növényfajt szaporítanak.

A rendszer általános használata lehetővé teszi majd olyan fajok nagyüzemi klónozását, amelyek esetében a magasabb árak nem lennének kereskedelmi szempontból életképesek, beleértve bizonyos cellulózfának szánt erdészeti fajokat.

A NuPlant jelenleg 11 SmartClone™ robotot üzemeltet Ausztráliában és nemzetközi szinten, a legújabb rendszert Kaliforniába küldték, hogy a gyógyászati kannabiszipar ellátására használják, különböző diófákkal együtt. A többit különböző növényekkel, többek között burgonyával, citrusfélékkel, szőlővel és áfonyával használják.

(Forrás: lsq.com.au)

Megosztás

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Makói hagyma: végleg befellegzett neki vagy van még jövője?

2024.10.15.

Az egykor világhírű makói vöröshagyma termesztése az elmúlt évtizedek során drámai mértékben visszaesett. Míg korábban több ezer hektáron termesztették, napjainkban alig néhány tucat hektáron foglalkoznak vele. A háttérben számos gazdasági és infrastrukturális probléma áll: az öntözés hiánya, a magas termelési költségek és az import versenytársak dominanciája mind hozzájárultak a hagyományos magyar hagyma háttérbe szorulásához.

Medve miatt aggódnak Bajót lakosai, veszélyesek most a környék erdői

2024.10.15.

A Komárom-Esztergom vármegyei Bajót község önkormányzata hívta fel a figyelmet arra, hogy medve jelenlétét észlelték a környéken.

Magyar marhahúspiac: kevesebb vágás, növekvő export, dráguló árak

2024.10.15.

A globális marhahúspiac dinamikus változásokat mutat, amelyeket a helyi termelési trendek, fogyasztási szokások és export-import mozgások formálnak. Az alábbiakban áttekintjük a legfontosabb nemzetközi és magyar fejleményeket az agrárpiaci jelentések alapján.

Sok méhésznek marad a kaptárban a méze, mert nem érdemes kipergetni

2024.10.15.

Az aszály kedvezőtlenül hatott a termelésre, a legnagyobb kihívást az ágazatban pedig továbbra is az extrém alacsony felvásárlási árak jelentik.

Dráguló borok, növekvő borexport – mi áll a háttérben?

2024.10.15.

A borpiacon jelentős áremelkedés figyelhető meg, amely mind a belföldi, mind a nemzetközi piacot érinti. A magyar borászatok sikeresen növelték exportjukat, különösen a fehérborok és a lédig borok iránt nőtt meg a kereslet. Eközben az import is erősödött, jelezve, hogy a borpiac dinamizmusát továbbra is az egyre diverzifikáltabb fogyasztói igények mozgatják.

Szilvaválság az unióban? Nézze meg, hogyan teljesít Magyarország!

2024.10.15.

A szilvatermesztés Európa-szerte nehéz időszakon megy keresztül: a tavaszi fagykárok és az időjárási szélsőségek érezhetően visszavetették a termést. Az Európai Unió több országában is csökkent a betakarított szilvamennyiség, míg a magyar piac kisebb növekedést mutatott, de a szélsőséges időjárás nálunk is gondot okozott. Az export-import adatok tükrében jól látható, hogy a szilvapiac dinamizmusa jelentős mértékben függ a globális kereskedelem változásaitól.

Partnerhírek
Partner

Földmunkához és erdészeti feladatokhoz Valentini Antonio erdészeti zúzók és marók

2024.10.14.

A Hergon Plus Kft. 2022-ben kezdte meg az olasz Valentini Antonio gépek forgalmazását. Kínálatukban a gyár teljes portfóliója elérhető, úgymint a mezőgazdasági felhasználású talajmarók, forgóboronák, szárzúzók és kultivátorok, valamint kőzúzók és az erdészeti célú gépek is.

Partner

Szárbontás az AÖP tükrében

2024.10.10.

A BIOFIL Szárbontó négy különböző baktériumtörzset is tartalmaz, ami biztosítja, hogy a termék szélsőséges körülmények között is kifejtse hatását.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Solis 20 kis traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 20 kis traktor

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!
Kiemelt
Solis 26 univerzális kis traktor
Bács-Kiskun, Kecskemét

Solis 26 univerzális kis traktor

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!

Magro.hu Piactér

Több mint 3.400 hirdetés 108 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás