Hirdetés
Fiatal rétisast mentettek a bácsalmási Tóbisztrónál
Bajba jutott rétisast (Haliaeetus albicilla) mentettek július közepén a bácsalmási Tóbisztrónál levő horgásztóból. A madarat Kiss Zoltán tulajdonos és Agócs Gergő hivatásos vadász halászta ki a vízből. A fiatal madár feltételezhetően a korából adódó tapasztalatlansága miatt eshetett a tóba, ahonnan az átázott tollazatával már nem tudott felszállni.
A Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság Természetvédelmi Őrszolgálata az állatot másnap reggel a Szegedi Vadasparkba szállította további gondozásra és vizsgálatra, hogy kiderüljön, nem más ok következtében gyengült-e le annyira, hogy kézre kerülhetett. A Vadaspark tájékoztatása szerint a fiatal sas jól van, rendesen táplálkozik, minden bizonnyal tényleg csak az eddigi csekély élettapasztalata sodorta őt pácba. A Kiskunsági Nemzeti Park Igazgatóság anyagát szemléztük.

A rétisas a térségben és a mindennapokban
A rétisas Bács-Kiskun vármegyében, Bácsalmás tágabb térségében kisszámú fészkelő. Mindössze néhány pár fészke ismert a szakemberek számára, ahol a költési siker az elmúlt években igen alacsony volt. Korán kezd költésbe, sokszor már január végén, február elején tojásokon kotlik. Fiókái általában májusban repülnek ki a fészekből, de a szülők még hetekig etetik őket. Nem tekinthető táplálékspecialistának, mert szinte minden elérhető állati eredetű táplálékot felvesz. Kedveli a halakat, de rágcsálókat, vagy sérült, megsebzett madarakat is előszeretettel fog. Különösen a téli időszakban gyakran figyelhető meg állati tetemeken, zsigereken is - írták.
Hirdetés
A hazai állománya stabil, enyhén emelkedő, jelenleg 450 párra tehető. A rétisas hazánkban fokozott törvényi oltalomban részesül, pénzben kifejezett természetvédelmi értéke 1 millió forint - fogalmazott Tamás Ádám természetvédelmi őrkerület-vezető.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
DR GREEN lombtrágyák az eredményes napraforgó-termesztésért
2025.05.12.A napraforgó gazdaságos termesztés csak intenzív technológiával, de mégis költséghatékonyan valósítható meg. A tavaszi vetést követően az olajos növények (napraforgó, szója) megfelelő gyökértömeg-kialakításához és az energiaháztartásához fontos a foszfor hatékony és gyorsan hasznosítható.
Steyr Terrus és TERRASEM - egy tökéletes gépkapcsolat
2025.05.09.Lukács Ádám a Vas vármegyei Fertőszentmiklós határában, megközelítőleg 200 hektáron gazdálkodik. A nemrég befejeződött tavaszi vetések kapcsán mondta el véleményét az általa használt Pöttinger TERRASEM vetőgépről és a Steyr Terrus traktorról.
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatBargam Elios 2700 BDL 18 Basic
10 490 000 HUF
Bargam Elios 3200/BDL 21
14 950 000 HUF
+ áfaMagro.hu Piactér
Több mint 3.400 hirdetés 205 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés