Extrém talajtani táborban jártunk: gépek, szelvények és képriport
A Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara negyedik alkalommal szervezte meg az Extrém talajtani tábor 4 napos programját, aminek csütörtöki, záró bemutatóit látogattuk meg a Hajdú-Bihar megyei Nádudvar környéki mezőgazdasági táblákon. A 14-20 éves fiatalok számára tartott táborban a rengeteg talajtani ismeret mellett drónreptetés, 3D domborzatmodell készítési, digitális talajtérképezési elmélet, talajszelvény készítés, talajtani térképezés, geoinformatika, gépbemutató, valamint több tájhasználati, néprajzi és ökológiai játék alkotta a kínálatot. Helyszíni riport.
A fiatalok az alternatív talajhasználati módokról is tanultak: megismerték, melyek azok az agrárerdészeti és legeltetési lehetőségek, melyek hasznosak a talaj(élet) szempontjából. A Magro.hu 2022. augusztus 11-én, a csütörtöki napon kerekedett fel, hogy részt vegyen a IV. Extrém talajtani tábor fináléján.
Így állt össze a program:
- nap: Feltárultak a Miskolci Egyetem rejtett ajtajai, a NAIK-Erdészeti Tudományos Intézet megismerése, a szállás elfoglalása a Püspökladány-Farkasszigeti Arborétumban, ismerkedés, csapatjátékok animátorok segítségével
- nap: Élményalapú néprajzi és tájhasználati programok Rásó Jánossal (NAIK-ERTI, kísérleti állomásvezető, pedagógus)
- nap: A talajtan, a természetföldrajz és a geoinformatika izgalmas világa Kovács Károly, tudományos segédmunkatárs vezetésével (ME-MFK- Földrajz-Geoinformatika Intézet)
- nap: A KITE Zrt. és Miskolci Egyetem bemutató napja drónokkal, hi-tech mezőgazdasági művelőeszközökkel és saját készítésű talajszelvényekkel
Talajismeret részletesen, a gyakorlatban
Gépbemutató és próbakörök
A levegőben drónok repültek:
Szerkesztette:
Csurja Zsolt
gödöllői gazdász 2009
óvári precíziós mezőgazdasági szakmérnök 2021
Hirdetés
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez
Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.
Toxinos kukorica és alacsony fehérjetartalmú búza – mit hoz a jövő?
Az idei év kihívásai a mezőgazdaságban nemcsak a mennyiségi termésadatokban, hanem a minőségben is megmutatkoztak. A búza fehérjetartalma és a kukorica toxinfertőzöttsége jelentős kérdéseket vet fel a következő szezonra nézve. Párkányi Gábor, a Mertcontrol ügyvezető igazgatója részletesen bemutatja az idei termés minőségét és a jövőbeni kilátásokat.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 3.000 hirdetés 71 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés