Szükséghelyzeti felhasználási engedélyt kapott a bogyós gyümölcs kultúrákban a levéltetvek, poloskák, foltosszárnyú muslica, málnabogár, málnavessző-szúnyog, üvegszárnyú ribiszkelepke és szamóca-bimbólikasztó elleni védekezésre a Mospilan 20 SG. A ribiszke, a málna, a szeder, a köszméte, a bodza és a szamóca kapott extra növényvédelmi lehetőséget. A permetezőszer felhasználása kizárólag saját felelősségre, a felhasználást engedélyező határozatban leírtak figyelembevétele és betartása mellett történhet.

A FruitVeB számolt be róla, hogy a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal, mint engedélyező hatóság a Sumi Agro Hungary Kft. kérésére 2020. április 29. napján kelt határozatában engedélyezte a Mospilan 20 SG szükséghelyzeti felhasználását bogyós gyümölcs kultúrákban. A 200 g/kg acetamiprid hatóanyagtartalmú rovarölő permetezőszer a ribiszke, a málna, a szeder, a köszméte, a bodza és a szamóca kártevői ellen alkalmazható. Hatásos védekezés valósítható meg vele levéltetvek, poloskák, foltosszárnyú muslica, málnabogár, málnavessző-szúnyog, üvegszárnyú ribiszkelepke és szamóca-bimbólikasztó ellen.

Augusztus végéig ideiglenesen használható a Mospilan a bogyós gyümölcsök rovarölő permetezésére - képünk illusztráció

Adagolás, használat

Fontos, hogy a szükséghelyzeti engedéllyel rendelkező növényvédő szer felhasználása kizárólag saját felelősségre, a felhasználást engedélyező határozatban leírtak figyelembevétele és betartása mellett történhet 2020. augusztus 28-ig. Alkalmazása 150-250 g/ha dózisban 500-1500 l/ha permetlével kijuttatva történhet.

A permetezések időpontjáról a felhasználók a kezelések megkezdése előtt kötelesek tájékoztatni a területileg illetékes megyei kormányhivatal növény- és talajvédelmi hatáskörben eljáró járási hivatalát. A készítmény felhasználását engedélyező 6300/1610-2/2020 számú Nébih határozat erre a hivatkozásra kattintva tölthető le. A készítmény tebukonazol tartalmú növényvédő szerrel együtt tankkeverékként alkalmazva, virágzó kultúrákban vagy mézharmat és virágzó gyomnövények jelenléte esetén, illetve ha a területet bármely okból a méhek látogatják, kizárólag méhkímélő technológiával juttatható ki. Ilyenkor a védekezés csak a méhek repülési időszakának befejezését követően, legkorábban a csillagászati naplemente előtt egy órával kezdhető meg. A kezelést 23 óráig be kell fejezni, illetve 23 órától a következő nap alkonyatáig szüneteltetni kell - írta a Sumi Agro honlapja.

Kapcsolódó cikkek

További híreink

Az MI-vezérelt vállalkozások jövőjéről beszéltek Győrben a szakértők

2024.11.11.

A Széchenyi István Egyetem Spinoff Klubjának évadnyitó pódiumbeszélgetésén a mesterséges intelligencia (MI) üzleti felhasználási lehetőségeiről beszéltek a technológiával foglalkozó szakemberek

Kemény télre készüljünk? A meteorológusok elárulták, miért lehet rekordhideg!

2024.11.11.

A meteorológusok idén kemény telet jósolnak, de vajon mennyire megbízhatóak ezek a hosszú távú előrejelzések?

3 intézkedés, amelyek megmenthetik a víziszárnyas-ágazatot Magyarországon

2024.11.11.

A libatermékek iránti kereslet különösen a karácsonyi, húsvéti és Márton-napi ünnepekhez kötődik. Az agrártárca az elmúlt években számos programot indított a fogyasztás ösztönzésére, hogy növelje a hazai libahús fogyasztását, amely évente átlagosan 0,7 kg per fő.

Ne akadály legyen a gazda a zöld átállásban

2024.11.11.

Az európai gazdákat nem akadálynak, hanem nélkülözhetetlen partnernek kell tekinteni a zöld átállás folyamatában.

Mennyire esik vissza a magyar repcetermesztés?

2024.11.11.

A repce vetésterülete Magyarországon idén várhatóan nem éri el a 130 ezer hektárt, ami jelentős visszaesés az előző évekhez képest.

Ígéretek helyett milliárdos veszteség fenyegeti a napelemeseket

2024.11.11.

A napelemes rendszerek tulajdonosai idén tavasszal szembesültek azzal a kellemetlen hírrel, hogy az éves szaldó elszámolás kedvezményét fokozatosan havi bruttó elszámolás váltja fel.

Partnerhírek
Partner

Útmutató a talajmintavételhez, mésztrágyázáshoz és a meszezéshez

2024.11.07.

Most, a tavaszi vetések betakarítása és az őszi vetések befejezése után ráérősen foglalkozhatunk két, a növénytermesztés hatékonyságát megalapozó, mégis méltatlanul elhanyagolt kérdéssel, illetve azok gyakorlati megvalósíthatóságával. Az egyik a talajmintavétel, a másik a mésztrágyázás és meszezés kérdésköre.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren
Kiemelt
Graecus BLD6 Rakodógép
Bács-Kiskun, Kecskemét

Graecus BLD6 Rakodógép

Hitelesített telefonszám
Keressenek az ár miatt!

Magro.hu Piactér

Több mint 3.000 hirdetés 83 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás