Hirdetés
Energetikai tanácsadási szolgáltatásokra pályázhatnak a kisvállalkozások májustól
Mikro-, kis- és közepes vállalkozások kérhetnek támogatást energetikai tanácsadási szolgáltatásokra az MGFÜ Energetikai Tanácsadási Voucher Programban – közölte a Magyar Gazdaságfejlesztési Ügynökség (MGFÜ) az MTI-vel. Az uniós támogatású projekt a Széchenyi Terv Plusz Program keretében 400 millió forintos költségvetéssel 150–300 vállalkozás támogatását biztosíthatja, pályázónként legalább 1,027 millió forintot, legfeljebb 3,082 millió forintot.
A felhívás energetikai tanácsadási szolgáltatások igénybevételére biztosít lehetőséget azon mikro-, kis-, és középvállalkozásoknak, amelyek Magyarország területén székhellyel, telephellyel vagy fiókteleppel rendelkeznek.
A feltételekről részletesebben
A költségek legfeljebb 70 százalékát fedező, vissza nem térítendő forrás energiahatékonysági beruházásaikhoz kapcsolódó fejlesztési tanácsadásra, valamint alternatív, megújuló energiaforrások alkalmazási lehetőségeinek vizsgálatára kérhető. A nyerteseknek egy éven belül kell megvalósítaniuk a vállalt fejlesztéseiket – írták.
Hirdetés
A támogatási kérelmeket a vali.hu honlaponján keresztül, a program oldalán lehet benyújtani május 2-án 12 órától. A pályázati rendszerbe ügyfélkapus azonosítással lehet bejelentkezni, a határidő június 3. – olvasható a közleményben.
Az MGFÜ Energetikai Tanácsadás Voucher Program a GINOP Plusz-1.1.1-22-2022-00001 azonosító számú, Célzott vállalkozásfejlesztési szolgáltatások biztosítása mikro-, kis- és középvállalkozások számára című projekt részeként kerül lebonyolításra a Széchenyi Terv Plusz program keretében, az Európai Unió támogatásával.
A rendelkezésre álló tervezett keretösszeg 400 millió forint - írták. A támogatási kérelem benyújtására konzorciumi formában nincs lehetőség. A projekt méretét az elszámolható költségek
összege határozza meg, a projektnek legalább 50, legfeljebb pedig 150 tanácsadói órát kell tartalmaznia.
Ki nyújthat be támogatási kérelmet?
- A felhívásra támogatási kérelmet nyújthatnak be azon mikro-, kis- és középvállalkozások:
- amelyek Magyarország területén székhellyel, telephellyel vagy fiókteleppel rendelkeznek;
- amelyek kettős könyvvitelt vezetnek;
- amelyek rendelkeznek legalább egy lezárt (beszámoló), teljes (365 napot jelentő) üzleti évvel (az előtársaságként való működés időszaka ebbe nem számít bele);
- amelyek éves átlagos statisztikai állományi létszáma a támogatási kérelem benyújtását megelőző legutolsó lezárt, teljes (365 napot jelentő) üzleti évben legalább 3 fő volt,
- amelyek az alábbi gazdálkodási formakód szerint működnek:
A cégformák:
- 113 Korlátolt felelősségű társaság
- 114 Részvénytársaság
- 116 Közkereseti társaság
- 117 Betéti társaság
- 141 Európai részvénytársaság (SE)
- 226 Külföldi vállalkozás magyarországi fióktelepe
- 228 Egyéni cég
- 231 Egyéni vállalkozó
- 572 Nonprofit korlátolt felelősségű társaság
- 573 Nonprofit részvénytársaság
- 576 Nonprofit betéti társaság
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Szárbontás az AÖP tükrében
A BIOFIL Szárbontó négy különböző baktériumtörzset is tartalmaz, ami biztosítja, hogy a termék szélsőséges körülmények között is kifejtse hatását.
Őszi gyomirtás hatékonyan? Válassza a Legato Trio-t!
Az elmúlt évek tapasztalatai alapján az egyes gyomfajok csírázása lényegesen hamarabb megindul és fokozódó jelenlétükre ősztől tavaszig számítani kell. Olyan gyomnövények adhatnak már ősszel szőnyegszerű borítást, mint pl. a veronikafélék, viola, árvacsalán és a tyúkhúr, de megjelenhet tábláinkon a nagy széltippan is, mely az őszi búza egyik legjelentősebb egyszikű gyomnövénye.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 3.400 hirdetés 108 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés