Hirdetés
Egyre fontosabb a gazdák tudatossága a mezőgazdasági biztosításoknál
Az éghajlatváltozás, az egyre szélsőségesebbé váló időjárási körülmények hatását jelentősen érezhetjük a mezőgazdaságban is. 2022-ben kifejezetten súlyos aszály pusztított az ország mezőgazdasági területeinek 80 százalékán, a gazdák összesen 1,45 millió hektárra jelentettek be aszálykárt. Tulajdonképpen a Dunától keletre eső területek mindegyike jelentősen megszenvedte az aszályt, így a mezőgazdasági biztosítással foglalkozó társaságok mintegy 41 milliárd forintot fizettek ki az érintetteknek az aszálykár és a szélsőséges időjárás okozta egyéb károk enyhítésére. Tavaly pedig a váratlanul lecsapó viharok okozták a károk jelentős részét – ekkor is milliárdos nagyságrendben fizetett kártérítést a Generali Biztosító a jég és viharkárok után.
A váratlan események, a szokatlan időjárási körülmények miatt érdemes mezőgazdasági biztosításokat kötni a termelést nehezítő kockázatok kezelésére. A gazdálkodók egy része sok esetben azt gondolja, velük egyes káresemények úgysem történhetnek meg, ám az elmúlt évek ennek ellenkezőjét bizonyították. A legjobb, amit tehetünk, hogy előre felkészülünk ezekre a váratlan helyzetekre. Ehhez az egyik legfontosabb dolog, hogy érdemes a biztosításokhoz való hozzáállást pozitív irányba fordítani, hiszen a megváltozott körülmények miatt a kiszámíthatatlanság egyre inkább része a mindennapoknak.
Másrészt kulcsfontosságú a tájékozottság is a gazdák részéről: hasznos ismerniük a jogszabályi kereteket. Érdemes azt is tudniuk, milyen lehetőségeik vannak a biztosítások terén, mikor és mire fizet a biztosító, és mik a kárral összefüggésben fellépő kötelezettségeik. Emellett tisztában kell lenniük azzal is, hogy a térségükben milyenek a helyi adottságok, milyen biztosítási események bekövetkezésétől kell tartani leginkább.
A másik oldal is igyekszik idomulni a változó világhoz: a biztosítók is alkalmazkodnak a klímaváltozás hatásaihoz és az új igényekhez, ami innovációt jelent a kockázatelbírálási, ügyfélkiszolgálási folyamatokban is. A kárrendezés is modernizálódott az elmúlt években: a drónok, a műholdak, a kárszakértők a terepen mind abban segítenek, hogy gyorsabbak és egyszerűbbek lehessenek a kockázatvállalási és kárrendezési folyamatok.
A Magro.hu Stresszkezelés a mezőgazdaságban, NÖVÉNY-ÁLLAT-GAZDA konferenciáján többek között a fenti felvetéseket boncolgatja Bordás Imre, a Generali Biztosító mezőgazdasági biztosítási területének vezetője. Emellett az előadás abban is segít, hogy a gazdák hogyan tudják maximalizálni az állami és a biztosítási piac által kínált védelmet a klímaváltozással szemben.
Jöjjön el Ön is!
(x)
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Mitől lesz jobb a minőség? - 1. rész
Az őszi vetésű növények 2024-ben jobb körülmények között kezdik meg az életüket, mint az elmúlt években. Mégis, a legnagyobb kihívást az jelenti, hogy valamelyest növeljük a termelt mennyiséget és jobb beltartalmi mutatókat érjünk el. Hol mentek el a mázsák és mi okozza a gyengébb minőséget?
Gabonaszárítás során kiváltható a gáz a HETECH innovációjával
A HETECH idei szakmai napján a kiemelt téma egy, a gabonaszárítás területén születtet innováció volt, de a nagyszámú résztvevő megismerkedhetett, a terménytisztítás gyakorlati kérdéseivel, egy spanyol gabonahűtési technológiával és különböző állattenyésztési technológiákkal is.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatJohn Deere 8300 traktor
12 000 000 HUF
+ áfaTöbb mint 1.100 hirdetés 110 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés