Hirdetés
Debreceni állattenyésztési sikereket ismertek el Hódmezővásárhelyen - képekkel
Az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok tenyésztési nagydíját nyerte el a Debreceni Egyetem Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Debreceni Tangazdaság és Tájkutató Intézete. A 31. alkalommal megrendezett hódmezővásárhelyi szakkiállításon bemutatkoztak az egyetem lovas képzésében részt vevő hallgatók és sikerrel szerepeltek a kutatóintézet állatai a minősítő, bíráló bizottságok előtt. Az ország legnagyobb állattenyésztési seregszemléjén a DE AKIT Debreceni Tangazdaság és Tájkutató Intézete (DTTI) három baromfifajból (pulyka, tyúk, gyöngytyúk) kilenc kiállítási csoportot, három juhfajtát és hat gidrán kancát nevezett.
Az Alföldi Állattenyésztési és Mezőgazda Napok Szakkiállítás és Vásár legeredményesebben szereplő kiállítójaként érdemelte ki a Debreceni Egyetem (DE) Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság (AKIT) a Magyar Állattenyésztők Szövetsége összevont tenyésztési nagydíját - közölte az egyetem.

Ezekkel a fajokkal neveztek és nyertek
Az ország legnagyobb állattenyésztési seregszemléjén a DE AKIT Debreceni Tangazdaság és Tájkutató Intézete (DTTI) három baromfifajból (pulyka, tyúk, gyöngytyúk) kilenc kiállítási csoportot, három juhfajtát és hat gidrán kancát nevezett az eseményre.
Hirdetés
A nagyon erős mezőnyben a különböző baromfifajok között az intézmény által kiállított genotípusok közül a hortobágyi kékesszürke gyöngytyúk III. helyezést, míg a bronzpulyka csoport II. helyezést ért el. Emellett az őshonos fajok, fajták részére a Szegedi Tudományegyetem Mezőgazdasági Kara által felajánlott baromfitenyésztési különdíjat is a Debreceni Egyetem AKIT DTTI által kiállított őshonos baromfi genotípusok kapták meg – mondta Oláh János, a Debreceni Egyetem Agrár Kutatóintézetek és Tangazdaság Debreceni Tangazdaság és Tájkutató Intézet (DTTI) igazgatóhelyettese.

A szakmai rendezvény lótenyésztési kiállításának idei kiemelt fajtája a gidrán volt, amely így a fajta népszerűségének növelése és sokoldalúságának bemutatása érdekében a kiállítás főpályáján mutatkozhatott be.

A programban a Debreceni Egyetem Mezőgazdaság-, Élelmiszertudományi és Környezetgazdálkodási Kar ménesgazda és lótenyésztő, lovassportszervező agrármérnök hallgatói is szerepelhettek, akik így aktív részesei lehettek egy országos, nagy szakmai rendezvénynek.

A három napos szakkiállítás a DE lovas képzéseiben részt vevő hallgatók gyakorlati oktatásának meghatározó része. Szereplésüknek köszönhetően – a szakok népszerűsítése mellett – a hallgatók kapcsolati tőkéje nő, s a munkaerőpiacon sem teljesen ismeretlenként jelennek meg – mondta Oláh János.

A Debreceni Tangazdaság és Tájkutató Intézet igazgatóhelyettese kiemelte: az AKIT lovai idén is sikeresen szerepeltek a tenyészállat-bírálatokon.
A kiállításon csaknem 50 gidrán fajtájú egyedet bíráltak a szakemberek. A fiatal kancák osztályában a saját tenyésztésű Gidran-2 (Titkos) nevű kanca I. helyezést, míg egy másik osztályban a Gidran LII-1 (Csengőszó) nevű kanca harmadik helyezést ért el. Mindkét kanca részt vett a gálaprogramban is, Titkos nyereg alatt és fogatban is bemutatkozott.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Műtrágya helyett baktériumok? Egy gazda tapasztalatai, amelyeket érdemes megismerni
2025.03.20.Szavai József neve jól ismert a Drávaszabolcs környéki gazdák között. A Baranya vármegyei termelő 90 hektáron gazdálkodik, és az elmúlt években folyamatosan fejlesztette a technológiáját, hogy javítsa a terméseredményeit és csökkentse a költségeit. Bár már régóta foglalkozik növénytermesztéssel, az innovatív megoldásokra mindig nyitott volt: néhány éve kezdett el biológiai készítményeket használni, és jelentős előnyöket tapasztalt a talajegészség és a terméshozam tekintetében.
UREUS 46 a hatékonyabb nitrogénhasznosulás érdekében
2025.03.15.Az UREUS 46 Limus® Care ureáz inhibitorral kezelt granulált karbamid, mely a KITE saját terméke. Ez az innovatív készítmény jelentősen hozzájárul a nitrogénveszteség csökkentéséhez és a tápanyag hasznosulásának növeléséhez. Különösen fontos azokban az esetekben, amikor a nitrogén kijuttatását követő csapadék bizonytalan, hiszen az ureáz inhibitor alkalmazásával a nitrogénveszteség minimalizálható.
Hirdetés
Hirdessen a Magro.hu oldalon!
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatValtra T152 twintrac
21 500 000 HUF
+ áfaKögel ZDKV 18 tandem
4 500 000 HUF
+ áfaMagro.hu Piactér
Több mint 3.300 hirdetés 191 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés