Hirdetés
Az automatizált rendszert Flex-Ro néven ismerik
Az amerikai Nebraskai Egyetem (UNL) növénytudósai és biológiai rendszerekkel foglalkozó mérnökei közösen dolgoztak egy olyan eszköz megépítésén, amely képes adatokat gyűjteni a fedélzeti érzékelők segítségével. Amelyekkel olyan dolgokat mérnek, mint a fényvisszaverő képesség, a növény magassága, a hőmérséklet és a páratartalom. Ezt az automatizált rendszert Flex-Ro néven ismerik.
A Flex-Ro a rugalmas robot rövidítése, és az UNL biológiai rendszermérnöki tanszéke építette. Az autonóm Flex-Ro idén nyáron került először a szántóföldre.
A Flex-Ro egy kisebb méretű traktor, amely számos érzékelővel rendelkezik, hogy a fenotípusos mérések elvégzéséhez a talajszinthez közelebbi méréseket végezzen.
Hirdetés
Fenotípusos adatok gyűjtése
A csapat idei célja, hogy fenotípusos adatokat gyűjtsön a fedélzeti szenzorok, például egy RGB (piros, zöld, kék) kamera, egy spektrométer számára. Továbbá a fényvisszaverődés mérésére, a hőmérséklet- és páratartalom-érzékelők, valamint ultrahangos érzékelők segítségével a magasság mérésére, miközben összehasonlítja a fenotípusos adatokat a Spidercam méréseivel.
A Flex-Rót többféle célra szánják, és úgy építették fel, hogy moduláris legyen. Az ipari partner Farmobile lehetővé teszi a csapat számára, hogy nyomon kövesse és lejátssza a Flex-Ro robot útvonalait a terepen.
A Flex-Ro robot vezérlési architektúrája lehetővé teszi számos, a polcról beszerezhető technológiai termék egyszerű integrálását. A csapat végül a Flex-Rót fedőnövények vetésére szeretné használni, egy ömlesztett vetőmagtartály felszerelésével.
Teljesen autonóm
Santosh Pitla egyetemi docens elmondta, hogy elképzelései szerint a gépek teljesen önállóak lehetnek, miközben egy ember felügyeli őket. A Flex-Ro akadályérzékelőkkel van ellátva, hogy a robot ne fusson bele tárgyakba, a robotot utánfutóval kellene a szántóföldre vinni.
A csapat úgy véli, hogy a Flex-Ro olyan termék lehet, amely a jövőben a néhány hektárnyi parcellával rendelkező kutatóknak a több ezer hektárnyi parcellával rendelkező gazdáknak is segítséget nyújthat. Mielőtt azonban ez megtörténhetne, még le kell küzdeni néhány akadályt. Több valódi szántóföldi tesztelésre van szükség, mielőtt a csapat megteheti a következő lépést.
(Forrás: futurefarming.com)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Vulcan Profi Smax – granulált elemi kén - Mindenkinek használni kellene?!
Az elmúlt években a kénhiány állandósult a növénytermesztésben. Sok és egyoldalú a kijuttatott nitrogén, miközben egyre magasabb fehérje- és olajtartalmú növényeket termesztünk. Granulált kén használatával több évre elegendő ként tudunk kijuttatni.
Nem csak értékesít és szolgáltat, hanem drónok üzemeltetésében is segít a PlantaDrone
A Kukorica Kör Egyesület dunapataji Szakmai Napján Gyovai Szabolcs, a PlantaDrone Kft. ügyvezetője, a dróntechnológia lehetséges felhasználási módozatairól tartott előadást. Az elhangzottak szerint az értékesítésen túl már az üzemeltetésükben is segíti a dróntulajdonosokat a cég, az általuk létrehozott Drón műveleti központ által.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 3.400 hirdetés 106 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés