A brit brokkolifehérje-specialista, az upp mesterséges intelligenciára épülő betakarítási automatizálási technológiát és a mellékfolyamatok újrahasznosítását ötvözi a fenntartható és tápláló brokkolifehérje előállítása érdekében. Az upp betakarító berendezése 3D kamerákat és gépi tanulást használ a betakarításra kész brokkolifejek azonosítására. Még akkor is, ha azokat részben eltakarják a levelek.

Az azonosítás után egy szabadalmaztatott, traktorral vontatott eszköz levágja és egy pótkocsira emeli az egész növényt. Itt választják le a fejeket a levelekről és a szárakról.

Miután a brokkolifejeket betakarították és a piacra szállították, az upp a brokkoli növény azon 80%-ára összpontosít, amely egyébként kárba veszne (Fotó: Pixabay)

Az upp azt állítja, hogy a betakarítás automatizálása hét idénymunkást helyettesít, és éjszaka is képes dolgozni, így megakadályozza a pazarlást, és növeli a terméshozamot.

Brokkolifehérje

Miután a brokkolifejeket betakarították és a piacra szállították, az upp a brokkoli növény azon 80%-ára összpontosít, amely egyébként kárba veszne. Ezt a 80%-ot hagyják meg az „uppcycling” fehérjék és összetevők előállítására.

Az upp betakarítási automatizálási és újrahasznosítási technológiáinak támogatására az Elbow Beach Capital 500 ezer font értékű befektetést jelentett be a shropshire-i székhelyű brokkolifehérje-specialista vállalatba.

A szántóföldről fehérjévé történő átalakítás kísérleti projektjei

A finanszírozást az upp betakarítási és uppcycling technológiájának kísérleti tesztelésére fordítják idén, és a vállalat célja, hogy 2024 végéig három, az Egyesült Királyságban, Spanyolországban és Kaliforniában megvalósuló szántóföldről fehérjévé váló kísérleti projektet készítsen elő. Az upp brokkolifehérjéjének első kereskedelmi termelése várhatóan 2024 végén kezdődik.

Az upp szerint a globális növényi fehérjepiac jelenleg több mint 30 milliárd fontot ér. 2030-ra várhatóan meghaladja a 130 milliárd fontot. Az upp becslése szerint, ha a benne rejlő potenciált kiaknázzák, csak a brokkoli alapú fehérjepiac 2030-ra több mint 35 milliárd fontot érhet. 2024-ben az upp célja, hogy 2027-re az első bevételek több mint 50 millió fontra nőjenek a három kísérleti piacon.

Megosztás

További híreink

Apró kártevő, óriási veszteség – a burgonya-fonálféreg veszélyei és a megoldások

2025.03.19.

A burgonya-fonálféreg (Globodera rostochiensis) a burgonyatermesztés egyik legjelentősebb kártevője, amely világszerte komoly gazdasági károkat okoz. Ez a mikroszkopikus méretű fonálféreg a burgonya gyökereit támadja meg, ami a növények gyengüléséhez és a terméshozam csökkenéséhez vezet.

Szakmai útmutatót adott ki a tavaszi lemosó permetezéshez a Gazdahely

2025.03.19.

A megfelelő időben és szakszerűen végzett tavaszi lemosó permetezés segít a szezon során a fertőzési nyomás csökkentésében.

Nincs sok idő az eGN beadására: március 31-ig kell teljesíteni a nitrát adatszolgáltatást

2025.03.19.

A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) felhívta a termelők figyelmét, hogy a nitrát adatszolgáltatás határideje 2025. március 31-e.

Újra kapható a legendás Traubisoda – magyar tulajdonban éled újjá az ikonikus üdítő

2025.03.19.

Újra elérhető a magyar piac egyik legismertebb üdítőitala: a Traubisoda ismét visszatér a boltok polcaira

Most még napsütés, de újra jönnek a záporok

2025.03.19.

Péntekig folytatódik a száraz, napos idő az ország nagy részén, de szombattól nedvesebb légtömegek érkeznek, így esőre, záporokra is számíthatunk.

Március 20-ig nyújthatóak be a zöldség-gyümölcs termelői szervezetek támogatási kérelmei

2025.03.19.

A zöldség-gyümölcs TÉSZ-ek támogatási rendszerének célja, hogy segítse a szervezetek működését, elősegítse a közös értékesítést, a termelés tervezését, valamint a piaci versenyképesség fokozását.

Partnerhírek
Partner

UREUS 46 a hatékonyabb nitrogénhasznosulás érdekében

2025.03.15.

Az UREUS 46 Limus® Care ureáz inhibitorral kezelt granulált karbamid, mely a KITE saját terméke. Ez az innovatív készítmény jelentősen hozzájárul a nitrogénveszteség csökkentéséhez és a tápanyag hasznosulásának növeléséhez. Különösen fontos azokban az esetekben, amikor a nitrogén kijuttatását követő csapadék bizonytalan, hiszen az ureáz inhibitor alkalmazásával a nitrogénveszteség minimalizálható.

Partner

AgroFlow: a magyar fejlesztés, ami érdemben könnyíti meg a gazdálkodók életét

2025.03.15.

Március 6-án került sor a HSSI Group Szakmai Napjára, amelyen a nagyszámú érdeklődő 3 szekcióban, az agrárdigitalizáció, az öntözésfejlesztés és a precíziós gazdálkodás témájában hallgathatott meg előadásokat.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren

Magro.hu Piactér

Több mint 3.300 hirdetés 191 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás