Hirdetés
Átfogó cselekvési tervet készítenek az aszály ellen az Európai Bizottság szakértői
Az Európai Unió Környezetvédelmi Tanácsa luxembourgi ülésén állásfoglalásában arra szólította fel az Európai Bizottságot, hogy készítsen átfogó, uniós szintű cselekvési tervet azzal a céllal, hogy az Európai Unió 2030-ra ellenálló legyen az aszályokkal szemben és megszűnjön a talajromlás. Az uniós tanács közleménye szerint az elsivatagosodás, a talajromlás és az aszály jelentette sürgető kihívásokkal kapcsolatban elfogadott állásfoglalás hangsúlyozza, hogy unió-szerte égető szükség van a környezetgazdálkodás egységes és közös megközelítésére.
A szöveg kiemelte az aszályok növekvő gyakoriságát és súlyosságát, valamint az elsivatagosodás és a talajromlás súlyosbodását globálisan és Európán belül. Felismerve a környezetvédelmi kérdések összekapcsolódásának fontosságát, a tanács felkérte az EU-t és tagállamokat, hogy külső fellépéseikben emeljék ki a regeneratív mezőgazdálkodás és irányítás jelentőségét - írta a közlemény.
Az állásfoglalás kiemelte továbbá, hogy egységes finanszírozási stratégiákra van szükség a fenntartható mezőgazdálkodás és talaj helyreállítása támogatásához, ezért a meglévő finanszírozási eszközök felülvizsgálatára és a magán- és vegyes finanszírozási források feltárására szólított fel.
Az uniós tanács hangsúlyozza azt is, hogy a mezőgazdaságot és az élelmiszerrendszereket át kell alakítani a fenntarthatóság, az aszályokkal szembeni ellenálló képesség és az éghajlattudatos gyakorlatok irányába. Ezt az átalakulást az ENSZ Élelmezési és Mezőgazdasági Szervezete, a FAO élelmezésbiztonsággal és táplálkozással foglalkozó szakértői testülete által meghatározott agroökológia alapelveinek kell vezérelnie - írták.
Összefüggésekben gondolkodva kell továbblépni
Az állásfoglalás megerősítette az EU elkötelezettségét az éghajlatváltozás, a biológiai sokféleség csökkenése, a vízhiány és a szennyezés egymással összefüggő kihívásainak közös kezelése mellett. Hangsúlyozta az együttműködés szükségességét, különösen a Globális Biodiverzitás Keretrendszer, a párizsi klímamegállapodás és a talajromlás semlegesítését célzó program végrehajtása során. Az együttműködés elengedhetetlen a biológiai sokféleséggel és az éghajlathoz való alkalmazkodással foglalkozó hatékony nemzeti stratégiák kidolgozásához és végrehajtásához - tették hozzá.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
AKG 2025: kiknek érdemes belevágni és hogyan segíthetnek a szakértők?
Az agráriumot izgalomban tartó kérdés most az új agrár-környezetgazdálkodási támogatás lehetősége. Minden termelőnek döntést kell hoznia lehetőségei és adottságai függvényében, hogy pályázik-e vagy sem. Ezt a kérdéskört jártuk körbe a Lajtamag Kft. termékfejlesztőjével, Somody Gergővel; Dr. Nagy Idával a Lajtamag Kft. szaktanácsadójával és Nagy Lászlóval, az Agro Profi Kft. vezető szaktanácsadójával.
Költségcsökkentés helyett az intenzifikációban látja a kiutat a TIMAC AGRO
A műtrágyapiac az elmúlt években folyamatos változásokon ment keresztül, amelyek mély hatással voltak az agráriumra. Az árak normalizálódása, a kereslet ciklikussága és a gazdálkodók alkalmazkodó-képessége új kihívásokat teremtett. Tóth Balázs, a TIMAC AGRO ügyvezető igazgatója segít megérteni, hogyan látják a hazai műtrágyapiacot és milyen innovációkat hoz a vállalat az ágazat számára.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatEladó John Deere 8345R e23 ILS 2020-as évjáratú traktor
69 900 000 HUF
+ áfaEladó használt MetalFach N267 szervestrágyaszóró
4 990 000 HUF
+ áfaTöbb mint 1.100 hirdetés 101 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés