Fejlesztésekre a mezőgazdasági termelés különböző területein az elmúlt évek nehézségei között is igény volt, akár telephelybővítésre is szükség lehetett. Ezen a téren pedig az acélcsarnokok jól teljesítenek. Ugyan, a támogatások köre szerényebb a korábbi években megszokottaknál, néhány öltettel azonban akár a kihívásokkal teli időkben is érdemes lehet megismerkedni és számolni annak, aki telephelybővítést, építkezést tervez.

A hazai mezőgazdaság folyamatait is megbolygató járvány, majd a háborús helyzet generálta bizonytalanságok a mai napig befolyásolják a gazdaság intenzitását. Az új lendülethez ugyanakkor gyakran a fejlesztési hajlandóság és a beruházások okos tervezése is szükséges lehet. Az egyik legfontosabb pont a telephelyek kialakítása, fejlesztése. Ezen a fronton pedig az acélcsarnokok jól teljesítenek.

A tavalyi évben bár jelentős erőforrások és a várt támogatások nem álltak rendelkezésre, a gazdaság mégis - hosszú hónapok után először - stagnálni, bizonyos területeken akár normalizálódni látszott. Az árváltozások dinamikája csökkenést mutat, azonban visszarendeződésről nem érdemes beszélni. A 2024-es évben jelentős változásról egyelőre nem szólnak az előrejelzések, mégis fejlesztésre való hajlandósággal és költséghatékony megoldások alkalmazásával: semmi sincs veszve.

Időtálló megoldások a mezőgazdaságban

Az elmúlt évek rámutattak, hogy időtálló, fenntarthatóbb, illetve költséghatékony megoldásokban érdemes gondolkodni, ha hosszú távon szeretnénk hatékonyan termelni. Ehhez az egyik legmodernebb eszköztár a körforgásos gazdasági elvek követése, tehát a vállalkozási folyamatok fenntartható megközelítése, főként a termelésben és az ahhoz használt eszközök élettartamára nézve. Telephely-kialakítás vagy -fejlesztés esetén fontos, hogy ezen elvek mentén haladjunk, amihez napjaink leghatékonyabb és okkal népszerű megoldása az acélcsarnok. De miért bizonyul jó választásnak egy könnyűszerkezetes épület a mezőgazdaságban? Nézzük, mit tudnak!

Stabil lábakon a gazdaságban

Agrárterületen számos kisebb-nagyobb gépre, berendezésre, kiegészítő eszközre és természetesen, térre van szükségük, legyen szó akár állattartásról, növénytermesztésről vagy az ezekhez kapcsolódó feldolgozásról. Ebből következően egy ilyen telephely kialakítása akár több funkció biztos lefedését is igényelheti, amelyek „egy fedél alatt” igen költséges végeredményt hozhatnak. Megoldást jelenthet egy olyan épülettípus, ami egyszerre tudja mindezt, és akár költséghatékony is.

„A Frisomat acélcsarnokokat úgy fejlesztjük, hogy évtizedekig szolgálják funkciójukat, ugyanakkor többféle tevékenység is elférhessen bennük. Hogy könnyen össze- és szétszerelhetők vagy bővíthetők legyenek, illetve a kiegészítő lehetőségekkel bármilyen felhasználáshoz ideális környezet legyen velük megteremthető. A pincészettől, a baromfitelepen át az élelmiszer-kereskedésig tervezünk épületeket.” - nyilatkozta Raport László, a magyarországi Frisomat ügyvezetője.

Egy acélcsarnok strapabíró szerkezetével védi az állományt vagy a terményeket, ezzel párhuzamosan lehetőséget biztosít műszaki berendezések és energiahatékonyságot növelő eszközök, mint a napelemek telepítésére. Szükség esetén - akár utólag is - hőszigetelhető, egyszerűen megoldható a szellőztetése vagy a párásodás elkerülése.

„Az egész belső tér hasznosan kihasználható, a tervezés funkcióra szabottan készül, de később is van lehetőség bővítésre, például az új munkagépek elhelyezéséhez. 2022 végétől pedig már minden szerkezetünk tervezésénél figyelembe vesszük a szolárpanelek átlagos súlyterhelését, az ennél korábbi Frisomat acélcsarnokokra statikai vizsgálatot követően tehető napelem. Ha így nem lehetséges, úgy választható ehhez különálló acélszerkezet csak tetővel - ha a telephelyen van rendelkezésre álló szabad terület.” - tette hozzá az ügyvezető.

Jóllehet, beruházás és fejlesztés nélkül elképzelhetetlen lesz a következő években az olyan nagy mennyiségek termelése, melyek egy vállalkozás talpon maradásának alappillérei. Ha pedig beruházásban gondolkodunk, érdemes mindennek az alapjával, az épülettel kezdeni.

A Frisomat acélcsarnokok felhasználási módjai és kialakítási lehetőségei IDE KATTINTVA érhetők el.

(x)

Megosztás

További híreink

Egy év alatt 50 ezer forinttal emelkedtek az agrárbérek Magyarországon

2024.10.07.

Februártól júniusig folyamatosan emelkedett, júliusban viszont megtorpant az átlagbér növekedő trendje a mezőgazdaság, erdőgazdaság, halászat összevont kategóriában

Pénzeső a kisgazdáknak! Így igényelhet akár 10 millió forintot

2024.10.07.

Egyszerűsített pályázati lehetőséget hirdetnek a mezőgazdasági kisüzemek számára. A mintegy harmincmilliárd forintos keretösszegű támogatásra őstermelők, mezőgazdasági vállalkozók és szociális szövetkezetek pályázhatnak.

Ambíciózus terv: Magyarországnak önellátónak kell lennie burgonyából

2024.10.07.

A burgonya világszerte az egyik legnépszerűbb alapélelmiszer, és Magyarország nem engedheti meg magának, hogy ne legyen önellátó e téren. A változó fogyasztói szokások és az éghajlatváltozás következtében jelenleg nem vagyunk önellátók, de ez egy olyan probléma, amin változtatni kell.

Nőtt az őshonos juhfajták állományainak és tenyészeteinek létszáma Magyarországon

2024.10.07.

 Az utóbbi években mintegy 20 százalékkal nőtt az őshonos juhfajták állományainak és tenyészeteinek létszáma Magyarországon.

A bálványfa: barát vagy ellenség? Egy kertészeti probléma, ami mindenkit érdekelhet!

2024.10.06.

A bálványfa, más néven Ailanthus altissima, sokak számára egy ismeretlen, mégis elterjedt növényfaj, amely gyakran okoz problémákat a kertekben és a természetes élőhelyeken. Ez a gyorsan növekvő fafaj számos kérdést vet fel, különösen invazív jellegének és ökológiai hatásainak köszönhetően.

Partnerhírek
Partner

Vulcan Profi Smax – granulált elemi kén - Mindenkinek használni kellene?!

2024.10.04.

Az elmúlt években a kénhiány állandósult a növénytermesztésben. Sok és egyoldalú a kijuttatott nitrogén, miközben egyre magasabb fehérje- és olajtartalmú növényeket termesztünk. Granulált kén használatával több évre elegendő ként tudunk kijuttatni.

Partner

Dekákból tonnák: a precíz gazdálkodás útja a profitmaximum felé

2024.10.03.

A változó környezet miatt folyamatosan felül kell vizsgálni a technológiákat, hogy a precíz munkavégzéssel csökkentsük a változás okozta terméscsökkenést. Mindehhez az inputanyagok tudatos és okszerű pozicionálása is kulcsfontosságú, figyelembe véve olyan tényezőket, mint a termésszint, profitabilitás és ellenállóképesség.

Hirdessen a Magro.hu oldalon!

Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!

Médiaajánlat
Kiemelt hirdetések a Piactéren

Magro.hu Piactér

Több mint 3.300 hirdetés 104 kategóriában!

Megnézem a hirdetéseket
Hirdetésfeladás