Hirdetés
Agrilevante konferencia és kiállítás lesz Bari városában, magyarokat is várnak
Már több, mint 250 kiállító regisztrált az idei Agrilevante mezőgazdasági, élelmiszeripari és állattenyésztési gépek és berendezések nemzetközi kiállítására. A rendezvényen több mint 8000 mezőgazdasági és kertészeti gép, felszerelés, valamint alkatrész, több tucat technológiai és gazdaságpolitikai témájú konferencia lesz ott 45 ezer négyzetméter kiállítóterületen. A mediterrán, balkáni és Duna-menti régió mezőgazdasági technológiáinak nagyszabású bemutatója október 5–8. között kerül lesz az olaszországi Bariban.
Az Agrárágazat írta meg, hogy bár külön termelési sajátosságokkal rendelkeznek, a fenti térségek országait összekötik a hasonló erőforrások és a mezőgazdasági termelés iránti elhivatottság, különösen a zöldség-gyümölcs ágazatban. A FederUnacoma szövetség által szervezett vásáron 18 ország gépgyártói vesznek részt, és mintegy 60 országból várnak látogatókat Európa déli részéről, Észak-Afrikából, a szubszaharai Afrikából, a Közel-Keletről és a Balkánról. Ezenkívül az Olasz Külkereskedelmi Intézet (ITA) és a FederUnacoma szervezésében 35 ország beszerzőit látják vendégül, akik üzleti találkozókon vesznek majd részt, hogy új generációs technológiákat vásároljanak a gabonatermesztés, a borászat, az olívatermesztés, a zöldség-gyümölcs ágazat, valamint az állattartás és a bioenergia-előállítás hatékonyabbá tételéhez.
Magyar résztvevőket is várnak
Az Agrilevante vásárra sok magyar résztvevőt is várnak: nem csak beszerzőket és szakembereket, hanem egy hivatalos küldöttséget is, melynek szervezése az Olasz Külkereskedelmi Intézeten keresztül történik. A FederUnacoma szövetség szerint idén októberben folytatódni fog az előző három esemény trendje, melyek során egyre több látogató érkezik a Duna-menti országból. A magyar mezőgazdasági szereplők növekvő érdeklődése az Agrilevante vásár iránt tükrözi az egyre szorosabb olasz-magyar együttműködést a mezőgazdasági gépesítés területén - írták.
Hirdetés
Az Agrilevante stratégiai jelentőséggel bír a magyar szakemberek számára, mivel lehetővé teszi, hogy megismerhessék az egyre népszerűbb technológiákat és kiválaszthassák a különböző munkálatokhoz legmegfelelőbb gépeket - írta a FederUnacoma közleménye.
Október 5. és 8. között az olaszországi Bariban a magyar üzleti szereplőknek is tartogatnak érdekességeket – közölte a FederUnacoma, az Olasz Mezőgazdasági Gépgyártó Szövetség vezérigazgató-helyettese. Fabio Ricci elmondta: a nemzetközi kiállításon lehetőség van megismerkedni az élvonalbeli technológiák és eszközök széles skálájával, ami segítheti a magyar mezőgazdaság fejlesztését a többi között a növénytermesztés, valamint a zöldség-gyümölcs ágazatban. Olaszország a világ harmadik legnagyobb mezőgazdasági gépgyártó országa az Egyesült Államok és Németország után, a termékkategóriák széles körét tekintve pedig világelsők.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Isterra tavaszi ajánlat - a szója végre elfoglalja megérdemelt helyét a hazai vetésszerkezetben
A szójakínálatunk legújabb fajtája a korai csoport elején érő Dorothy. Új, 2013-ban elismert fajta. Minősítésekor termése 10%-kal haladta meg a standard fajták szintjét.
InFolen - nitrogéntartalmú levéltrágya biostimulátorral
A TIMAC AGRO által fejlesztett InFolen olyan biostimulátor tartalmú lombtrágya, ami segíti a kijuttatott nitrogén felvételét és átalakulását.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 3.200 hirdetés 158 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés