Hirdetés
Acélcsarnok-építés? Most dupla pályázati segítséget is kaphatnak az állattartók
Újra mezőgazdasági célú pályázatok nyílnak 2024 őszén, amelyek ez alkalommal az állattartó gazdaságok versenyképességének fokozását célozzák a termeléshez szükséges eszközök korszerűsítésének vagy éppen építési beruházás finanszírozásával. Az agrárszíntéren igen elterjedt acélcsarnokok utóbbihoz kínálnak, vállalkozásra szabott épületkonstrukciókat. Nézzük a modern acélcsarnokok előnyeit!
Az acélcsarnokok fő tulajdonságait tekintve nem meglepő, hogy a gazdasági és kereskedelmi területek közül elsőként a mezőgazdaságban váltak elterjedté: strapabíró, bővíthető és rendkívül gyors kivitelezésű épületekről van szó, amelyek szerkezete az elmúlt évtizedben jelentős minőségi fejlesztésen ment keresztül. Most pedig akár az ősszel megjelenő állattartási pályázatokhoz is jól jöhetnek telephely-bővítésben vagy építésben gondolkodók számára.
Dupla lehetőség állattartóknak
Most érdemes lehet (újra)tervezni az állattartással foglalkozó gazdaságoknak, hiszen 2024 szeptember-októberében két, nagyobb volumenű, új pályázaton kiírt összegekre is lehet pályázni. A támogatott kategóriák köre pedig igen széles, hiszen építési és eszközkorszerűsítési célokat is szolgálnak.
A pályázati forrást igényelhető gazdaságok skálája szintén rendkívül gazdag a tartott állatfajták tekintetében. A támogatásokat igényelhetik ugyanis a húshasznú szárnyasokat, szarvasmarhát, sertés, juhot, kecskét, bölényt tartó gazdaságok mellett a nyúl és lóféléket tartó telepek, illetve méhészetek is.
Ezek között sincs olyan funkció, amelyhez a Frisomat több évtizedes tapasztalatával ne tudna megfelelő megoldást kínálni. A belga gyártó épületei hosszú idő óta szolgálják ki a mezőgazdasági tevékenységű vállalkozások igényeit, acélszerkezeteikkel 100%-ban megfelelve az állatjóléti és egészségügyi szabályozásoknak. Mi több, napjainkra számos kiegészítő lehetőséggel, funkcióval bővültek is ezek a korszerű acélcsarnokok.
A pályáztok feltételei és lehetőségei
A hazai állattartó vállalkozások versenyképességének növelését célzó, 2024 őszén induló két pályázat kérelmeit négy kijelölt időszakban adhatják be gazdaságok. Jó hír, hogy ezt akár több, különböző telephelyen történő megvalósítás céljából is megtehetik. Ugyanakkor fontos feltétel, hogy azok az állattartó vállalkozások pályázhatnak, amelyek éves árbevételének minimum 40%-a állattartásból vagy mezőgazdasági tevékenységből származott a kérelem benyújtását megelőző utolsó, vagy az azt megelőző lezárt üzleti évben. Szintén kritérium, hogy azonos időszakban a gazdaságnak legalább 10.000 euró STL üzemmérettel szükséges rendelkeznie. Az „Állattartó telepek fejlesztésének támogatása” 200 millió Ft-tól 5 milliárd Ft-ig biztosít forrást, az „Állattartó telepek megújításának támogatása” keretein belül 30 millió Ft és 200 millió Ft közötti összeg válhat felhasználhatóvá a korszerűsítéshez.
Acélszerkezetek telephely korszerűsítéshez
Ha a pályázati lehetőségeket kihasználva, építkezéssel járó bővítésben gondolkodik telephelyén, az acélcsarnokok és -szerkezetek duplán is hasznosak lehetnek. Nézzük közelebbről a tervezési lehetőségeket és előnyöket!
Az acélcsarnokok régóta nagy népszerűségnek örvendenek a mezőgazdasági szférában, mégis, miben mások és mivel tudnak többet napjaink acélcsarnokai a 20-30 évvel ezelőtti társaiknál?
A választ a több mint 40 éves acélépítési tapasztalattal rendelkező Frisomat-szerkezetek azonnal megadják. A belga gyártó világszerte több mint 40.000 megvalósult projektjének kivitelezése alatt maximálisan a felhasználói igények mentén tökéletesítette technológiáját. A Frisomat acélszerkezetek moduláris, előre lyukasztott elemekből állnak, melyeket a gyártás folyamán pontos méretre vágnak. Mindez jelentősen gyorsítja a későbbi összeszerelés, tehát az építés menetét, illetve szinte nullára csökkenti az építési helyszínen keletkező hulladék mennyiségét. A Frisomat acélcsarnokok annak ellenére, hogy szabvány modellekből indulnak, rendkívül egyszerűen alakíthatók a későbbi tevékenységhez, bővíthetők, illetve igény szerint elláthatók különböző kiegészítő opciókkal. Ilyen például az állattartás esetén elengedhetetlen szellőztetőrendszer, épületgépészeti kiegészítések, felemeletek, különböző fesztávú ajtónyílások, korrózióálló és antikondenzációs bevonatok.
Az állatjóléti előírások betartása érdekében az acélcsarnokok természetes különböző vastagságú, szendvicspaneles megoldással hőszigetelhetők, amely sok esetben szintén elengedhetetlen az állatok szaporításához és egészségének hosszútávú megőrzéséhez.
1 acélszerkezet, +1 funkció
A 2024 szeptemberében és októberében induló támogatások céljai számos, állattartáshoz szinte bármilyen formában kapcsolható korszerűsítést foglalnak magukba. Így nemcsak eszközmodernizálási és építési célok kerültek megfogalmazásra, hanem energetikai fejlesztések is. Ennek értelmében természetesen a lista része a megújuló energia hasznosítási berendezések, napelemek telepítési. A Frisomat acélcsarnokai 2022. év vége óta ehhez is teljes kompatibilitást biztosítanak, hiszen épületeik tetőszerkezete és súlyterhelése igazoltan a standard napelempanelek négyzetméterre eső terhelésére lettek tervezve. Ebből kifolyólag, aki új acélcsarnok építésbe kezd és annak tetejére szolár paneleket helyezne, az új Frisomat csarnokok esetében ezt előzetes statikai vizsgálat nélkül megteheti. A belga gyártó maga is kiemelt témaként kezeli a zöldenergia és környezetbarátabb gyártási technológiák alkalmazását saját folyamataiban. Ennek megfelelően a napelemek elhelyezésének lehetőségét mindazon vállalkozások számára is biztosítani kívánja, akinek új épület kivitelezése nem indokolt a telephelyen vagy a meglévő tetőszerkezete nem alkalmas a panelek telepítésre. A Frisomat SolarStruct acél tartószerkezet-rendszere erre a célra lett kifejlesztve, nagyobb méretű földterületek vagy éppen munkahelyi parkolók gyors és kompakt lefedéséhez.
A Frisomat acélcsarnokok mezőgazdasági alkalmazásáról vagy a napelemekhez fejlesztett tartószerkezetéről, referenciáiról bővebb információt ITT TALÁL.
(x)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Szárbontás az AÖP tükrében
A BIOFIL Szárbontó négy különböző baktériumtörzset is tartalmaz, ami biztosítja, hogy a termék szélsőséges körülmények között is kifejtse hatását.
Őszi gyomirtás hatékonyan? Válassza a Legato Trio-t!
Az elmúlt évek tapasztalatai alapján az egyes gyomfajok csírázása lényegesen hamarabb megindul és fokozódó jelenlétükre ősztől tavaszig számítani kell. Olyan gyomnövények adhatnak már ősszel szőnyegszerű borítást, mint pl. a veronikafélék, viola, árvacsalán és a tyúkhúr, de megjelenhet tábláinkon a nagy széltippan is, mely az őszi búza egyik legjelentősebb egyszikű gyomnövénye.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 3.400 hirdetés 108 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés