Hirdetés
A vetéssel, metszéssel, betakarítással egyaránt boldogul a szinkrokultúrás gazdálkodáshoz kifejlesztett robot
A szinkrokultúra egy új gazdálkodási módszer, amely vegyes növényfajok nagy sűrűségben történő együttes termesztését jelenti. Ugyanazon a földterületen különböző tenyészidőszakú és eltérő növekedési sebességű fajokat ültetnek. A Waseda Egyetem (Tokió, Japán) kutatói olyan robotot fejlesztettek ki, amely képes a sűrű növényzetnövekedésben a növények vetésére, metszésére és betakarítására.
SynRobo
A robot neve SynRobo. Különböző vegyes növényeket kezel, amelyeket a napelemek árnyékában, egy egyébként kihasználatlan területen termeszt. Négykerekű mechanizmussal rendelkezik, amely lehetővé teszi az egyenetlen talajon való mozgást, valamint egy robotkarral, amely kitágul és összehúzódik, hogy segítsen leküzdeni az akadályokat. A robot képes lejtőkön mozogni és kikerülni a kis lépcsőfokokat.
A rendszer egy 360 fokos kamerát is használ a navigáláshoz. Ezenkívül különböző mezőgazdasági eszközökkel – horgonyokkal (lyukasztáshoz), metszőollókkal és betakarítási beállításokkal – van felszerelve. A robot a robotkar és egy vízszintesen mozgatható ortogonális tengelyű asztal segítségével állítja be a pozícióját.
Hirdetés
Földdel bevont magvak
A kutatók a hatékony vetés technikáit is feltalálták. Különböző növényekből származó magokat vontak be talajjal, hogy egyforma méretű golyókat készítsenek. Alakjukat és méretüket egységessé tették, így a robot könnyedén el tudta vetni a több növényből származó magokat.
Továbbá egy könnyen használható, ember által vezérelt manőverező rendszert fejlesztettek ki, hogy megkönnyítsék a robot működését. A rendszer segít neki a szerszámok működtetésében, az automatikus vetés megvalósításában és a feladatok váltásában.
A hagyományos mezőgazdaságban is használható
Takuya Otani, a Waseda Egyetem adjunktusa szerint a SynRobo széles körben használható a hagyományos mezőgazdaságban és a szinekultúrában is – csak a szerszámokat kell cserélni, ha különböző növényekkel dolgoznak. „Ez a robot hozzájárul az egységnyi területre jutó hozam javításához és a gazdálkodás hatékonyságának növeléséhez. Emellett mezőgazdasági műveleti adatai segíteni fogják a manőverező rendszer automatizálását.
Ennek eredményeként a robotok rengeteg környezetben segíthetik a mezőgazdaságot. Valójában a Sustainergy Company jelenleg arra készül, hogy ezt az innovációt többek között Japán elhagyott földjein és Kenya elsivatagosodott területein kereskedelmi forgalomba hozza.”
(Forrás: futurefarming.com)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Acélcsarnok-építés? Most dupla pályázati segítséget is kaphatnak az állattartók
Újra mezőgazdasági célú pályázatok nyílnak 2024 őszén, amelyek ez alkalommal az állattartó gazdaságok versenyképességének fokozását célozzák a termeléshez szükséges eszközök korszerűsítésének vagy éppen építési beruházás finanszírozásával. Az agrárszíntéren igen elterjedt acélcsarnokok utóbbihoz kínálnak, vállalkozásra szabott épületkonstrukciókat. Nézzük a modern acélcsarnokok előnyeit!
Őszi kalászos gyomirtás? A válasz: Reliance + Silwet Star + Tonivit csomag
Az, hogy miért lett fontos a gabonafélék őszi gyomirtása, többtényezős, egyre hosszabb történet. Párat említünk ezek közül a cikkben.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatPerard Optium CL SL
35 000 000 HUF
+ áfaTöbb mint 2.900 hirdetés 68 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés