Hirdetés
A Talajvédelmi Szövetség ellenőrzött, minőségi magyar termékei az Agrár-Ökológiai Programban (AÖP-ben) is garanciát jelentenek
A Magyar Talajvédelmi Szövetség Tagjainak baktériumkészítményei az AÖP támogatást garantálják!*
A mezőgazdasági termelésnek igazodnia kell a megváltozott környezeti és gazdasági feltételekhez. A klímaváltozás okozta károsító hatások (pl. aszály), az energiaválság, az inputanyagárak emelkedése megváltoztatja az agráriumot. A megoldás kulcsa a környezet- és talajközpontú gazdálkodás, melynek fontos eleme a mikrobiológiai készítmények alkalmazása.
*Az előírásnak megfelelően a pályázott terület 50%-án mikrobiológia készítmény használata esetén.
Hirdetés
A 2023-tól induló új KAP esetében a gazdálkodók évente pályázhatnak az Agrár-Ökológiai Program (AÖP) keretében. A választható alternatívákat úgy kell összeállítani, hogy azok értéke elérje a 2 pontot.
Az egyik ilyen lehetséges, 2 pontot érő gyakorlat a következő:
„A szántóterületek legalább 50 %-án mikrobiológiai készítmények alkalmazása vetés előtt, illetve vetéssel egy menetben kijuttatva és a talajba dolgozva, illetve szármaradványokra kijuttatva, majd azokat a talajba keverve.”
A támogatás összege átlagosan 81 EUR/ha, minimum 61 EUR/ha, maximum 105 EUR/ha lehet!
Ez a pályázók számától függ.
Fontos kiemelni, hogy ebben az esetben a mikrobiológiai készítmények alkalmazása a terület 50%-át érinti, de az alkalmazás következtében a gazdaság szántóterületének 100%-ára igényelhető a támogatás.
Az alkalmazott mikrobiológiai készítmény felhasználása egy éven belül több időpontban is lehetséges: vetést megelőzően, vetéssel egy menetben tavasszal, ősszel és a tarlók kezelésénél nyáron vagy ősszel. Így jól illeszthető a munkafolyamatokba a baktériumok kijuttatása, rugalmasan alkalmazható.
Pályázza meg az AÖP-t minden évben, hogy maximalizálja a közvetlen támogatást!
Miért mondana le a fenti összegről?
A talajbaktériumok használatával nemcsak a programban való belépés teljesül, hanem a rendszeres használattal költséghatékony, környezetkímélő gazdálkodást valósíthat meg!
Miért válassza a Magyar Talajvédelmi Szövetség talajbaktérium készítményeit az AÖP-ben?
Mert:
- A Nébih és a Szövetség közös szántóföldi tartamkísérleteiben a mikrobiológiai termékek bizonyítottan terméstöbbletet mutattak a kezeletlen, sőt még a plusz 5 kg/ha nitrogént kapott területekhez képest is!
- A magyar gyártók, magyar talajokra fejlesztett, ellenőrzött és magas minőségű termékei bizonyítottak, garanciát jelentenek!
- Alkalmazásuk környezetbarát, öko- és biogazdálkodásban egyaránt engedélyezett.
- Plusz nitrogén, foszfor és kálium által biztosított a talajbaktériumok nitrogénkötése, kálium és foszfor feltárása, így termésdepresszió nélkül csökkenthető a kijuttatandó műtrágya mennyisége.
- A tarló szakszerű bontásával, baktériumkészítmények alkalmazásával a talaj szervesanyag tartalmának megtartása és növelése biztosított.
- A talajegészség támogatott a patogén kórokozók visszaszorításával, így a növényvédelmi költségek optimalizálhatók.
- Használatával javul a talajszerkezet, víz- és tápanyaggazdálkodás, ami a klímaváltozás negatív hatásait, az aszály kártételét csökkenti, tehát javítja az aszálytűrőképességet.
- A talajszerkezet javulásával a művelés költségei is csökkennek, mert könnyebben művelhető a terület, így kevesebb lesz a gázolaj-felhasználás.
Kérjen további információkat a mikrobiológiai termékekről a Magyar Talajvédelmi Szövetség Tagjaitól az alábbi linkeken!
(x)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Munkába állás gyorsan és egyszerűen? A lehetőség adott!
Adódnak olyan élethelyzetek, amikor az ember nem ér rá sokat töprengeni és egy helyben álldogállni. Az egyik ilyen fő szituáció, amikor a lehető leggyorsabban és leghamarabb, SOS kell a munka. Ilyenkor viszont nincs idő az állásinterjúkra és a hosszú kiválasztási folyamatokra. A hangsúly azon van, hogy a munkába állás minél gördülékenyebb legyen – szerencsére sok munkáltató is így gondolja ezt.
Folyékony szerves és granulált, kénes foszfor alaptrágyázási technológia
A hosszú és egyre szárazabb nyár után dönteni kell. Maradunk-e az egyre gyakrabban nem működő szilárd NPK mellett, vagy továbblépünk. Mutatunk egy-egy olyan technológiát, ami a szilárd és már folyékony tápanyagok használatán alapul, és minden berendezés megtalálható hozzá, még a legkisebb gazdaságban is.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 2.800 hirdetés 39 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés