Hirdetés
A talaj egészségességét érzékeli az autonóm rendszer – 750 000 dolláros támogatással épül ki
A Mississippi Állami Egyetem (MSU) kutatói 750 000 dolláros forrással támogatják a fenntartható jövő mezőgazdasági alkalmazásait a legkorszerűbb, talajegészségügyi érzékelő technológia kifejlesztésére és végső soron a gazdaságok hatékonyságának javítására. A végső cél egy olyan pilóta nélküli földi jármű kifejlesztése, amely képes függetlenül felmérni a talaj állapotát.
Egy tudóscsoport spektroszkópiai technológiát alkalmaz, amely a különböző hullámhosszak vagy színek kölcsönhatását méri a talajban található kémiai vegyületekkel. A csapatot Nuwan Wijewardane vezeti, kollégái, Vitor Martins és Xin Zhang, az MSU Mezőgazdasági és Biológiai Mérnöki Tanszékének adjunktusai, valamint a Mississippi Mezőgazdasági és Erdészeti Kísérleti Állomás (MAFES) tudósai. A trió szénvegyületeinek, textúrájának és egyéb tulajdonságainak vizsgálatával elmélyül a talaj bonyolultságában.
Új tudás
„Új tudást szeretnénk létrehozni, és egy olyan rendszert akarunk kiépíteni, amely képes egy táblát körbejárni és minimális költséggel mérni a talaj egészségét. A MAFES finanszírozása támogatta előzetes kutatásunkat, amely versenyképes külső finanszírozás biztosításához vezetett” – mondta Wijewardane.
Hirdetés
Az USDA Nemzeti Élelmiszer- és Mezőgazdasági Intézete által finanszírozott négyéves projekt forradalmasíthatja a talajegészségügyi kutatást, és olyan intelligens gépek kifejlesztéséhez vezethet, amelyek jelentősen befolyásolhatják a mezőgazdasági gyakorlatot.
„A LiDAR, azaz a fényérzékelés és távolságmeghatározás, valamint a kamera alapú, vizuálisan irányított navigációnk lehetővé teszi a jármű számára, hogy ellenőrizze a környezetét, amikor strukturálatlan viszonyok között kell üzemelnie” – mondta Zhang. „Különböző érzékelőket és RTK-t (vagy valós idejű kinematikát) is integrálunk majd, és olyan koordinátákat biztosítunk, amelyek útipontként szolgálnak majd az autonóm jármű számára.”
Spektroszkópos érzékelés
A spektroszkópiai érzékelés csökkentheti a gazdálkodók munkaterhét és költségeit, és jelentősen megnövelheti a hatékonyságot. Jelenleg a manuálisan vett talajmintát egy külső laboratóriumba küldik, ahol kémiai módszerekkel mérik a talaj tulajdonságait. Ez időigényes és költséges folyamat. A spektroszkópiai érzékelés a helyszínen és egy gépben méri a talaj állapotát, így időt és pénzt takarít meg.
„Az autonóm robotba integrált spektroradiométer az út során adatpontokat gyűjt, mi pedig kifejlesztjük a talajtulajdonság-térképek készítéséhez szükséges szoftvert. Ideális esetben a talaj tulajdonságainak térbeli változékonysága szerepel ezen a térképen, és tájékoztathatjuk a gazdálkodót arról, hogy milyen lépéseket kell tennie, hogy alkalmazkodjon az optimális növénynövekedési feltételekhez a területen” – mondta Martins. „Ha ezt a technológiát a robotokba telepítik, az automatizálhatja az adatgyűjtést, és ez nagy dolog."
Ennek a csapatnak a munkáját az MSU Mezőgazdasági Autonómia Intézettel koordinálják, amely az ország első olyan intézete, amely a mezőgazdasági autonómiára összpontosító technológia és berendezések fejlesztésére és továbbfejlesztésére specializálódott.
(Forrás: www.futurefarming.com)
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Földmunkához és erdészeti feladatokhoz Valentini Antonio erdészeti zúzók és marók
A Hergon Plus Kft. 2022-ben kezdte meg az olasz Valentini Antonio gépek forgalmazását. Kínálatukban a gyár teljes portfóliója elérhető, úgymint a mezőgazdasági felhasználású talajmarók, forgóboronák, szárzúzók és kultivátorok, valamint kőzúzók és az erdészeti célú gépek is.
Szárbontás az AÖP tükrében
A BIOFIL Szárbontó négy különböző baktériumtörzset is tartalmaz, ami biztosítja, hogy a termék szélsőséges körülmények között is kifejtse hatását.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatSolis 26 univerzális kis traktor
Több mint 3.300 hirdetés 107 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés