Hirdetés
A nehéz helyzet ellenére az agrárvállalkozók a legmegbízhatóbb adósok
Krisán László, a KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója a Budapesten, az OMÉK-on rendezett panelbeszélgetésen kiemelte, hogy a kkv-kat nem hagyhatja magára a gazdaságpolitika, mivel a szektor támogatott hitelek nélkül rendkívül nehéz helyzetbe kerülne. A KAVOSZ már több, mint 10 éve együttműködik az Agrárminisztériummal és a Széchenyi Kártya Program kiterjesztésével a magyar mezőgazdaság számára is elérhetővé tették a hiteleket. Elhangzott, hogy a nehézségek ellenére az agrárvállalkozók a legmegbízhatóbb hitelfelvevők közé tartoznak.
A KAVOSZ a Vállalkozók és Munkáltatók Országos Szövetsége (VOSZ), valamint a Magyar Kereskedelmi és Iparkamara közös projektje, és a nevét is e két szervezetről kapta. Az Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás és Vásáron rendezett pódiumbeszélgetésen Krisán Lászlóval, a KAVOSZ Zrt. vezérigazgatója és Feldman Zsolt, az Agrárminisztérium mezőgazdaságért és vidékfejlesztésért felelős államtitkára mondott el részleteket az agrárium helyzetéről és a gazdálkodók pénzügyi lehetőségeiről. A KAVOSZ anyagát szemléztük.
Krisán László szerint a KAVOSZ már több, mint 10 éve együttműködik az Agrárminisztériummal, és a Széchenyi Kártya Program kiterjesztésével az agrárszektor számára is elérhetővé tették a hiteleket. Erre több konstrukció is rendelkezésre áll, például az Agrár Széchenyi Beruházási Hitel Max+ az agrárium beruházási céljaira, illetve forgóeszköz-beszerzésekre használható fel. Emellett a Széchenyi Mikrohitel Max+ és a Széchenyi Lízing Max+ is elérhető, mindkettő 5% éves kamattal - mondta.
Hirdetés
Fele annyi a hitelköltség 100 millió forintnál
Krisán László bemutatta, hogy a legújabb konstrukciójú Agrár Széchenyi Kártya Max+ a mezőgazdasági vállalkozások számára ideális lehetőséget kínál, hiszen 3 éves futamidővel egy 100 milliós hitelnél a költség közel 28 millió forint lenne a piaci kamatozású folyószámlahitel esetén, míg az Agrár Széchenyi Kártya Max+ esetében csak fele ennyi, így több mint 13 millió forint megtakarítást jelent.
A kamattámogatást a költségvetés finanszírozza, amelyet az Európai Bizottság is jóváhagyott. A bankoknak csak „bele kell állniuk” a programokba. Krisán László felhívta a figyelmet arra, hogy a hitelezésben jelenleg Magyarországon visszafogott hozzáállás tapasztalható. A vállalkozásokat azonban nem szabad magukra hagyni, mivel a jelenlegi magas piaci kamatokat nem lehet kigazdálkodni. Ezért elengedhetetlenek a támogatott hitelek, hogy segítsék a kkv-kat, beleértve az agrárvállalkozásokat is.
A nehézségek ellenére az agrárvállalkozók a legmegbízhatóbb hitelfelvevők közé tartoznak – mondta el Krisán László. A KAVOSZ országszerte több, mint 200 irodában várja a kérelmezőket, és több mint 1500 bankfiókkal működik együtt a Széchenyi Kártya Programban - írták.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Új pályázat a láthatáron: fejlessze terménytároló vagy vetőmagüzemét acélcsarnokkal
2025-től új lehetőségeket kínálnak a „Terménytisztítók, tárolók, szárítók és vetőmagüzemek fejlesztésének támogatása” programok, amelyek célja az üzemkapacitások növelése. A Frisomat, acélcsarnokokat gyártó szakértő cég példáján keresztül mutatjuk be, miért érdemes acélszerkezetes épületekben gondolkodni, ha tartós, funkcionálisan tervezett és energiahatékony fejlesztéseket szeretnénk megvalósítani.
Aszálytűrő kukoricahibridek magas terméspotenciállal
A hazai időjárási viszonyok kiszámíthatatlansága miatt az utóbbi években kiemelt fontosságúvá vált a termésstabilitás. Az előrejelzések szerint az időjárás kiszámíthatatlansága, szélsőséges mivolta az elkövetkező években is jellemző lesz térségünkre. Cégünk évek óta kiemelt figyelmet fordít, a magas terméspotenciálon túl, a szárazsággal szembeni ellenállóságra a kukoricanemesítés során.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 3.200 hirdetés 153 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés