Hirdetés
A jövő hét elején mínusz 10 fok is lehet
A következő hét nap időjárását hidegfrontok és szeles időszakok jellemzik, váltakozó felhőzettel és időnként vegyes halmazállapotú csapadékkal, míg a hőmérséklet nappal 0 és 15, hajnalban pedig -10 és +7 fok között alakul. A hétvégi időszakban naposabb, szárazabb idő valószínű, de hideg éjszakákra és erős szélre is számítani kell.
Csütörtökön a változóan felhős ég mellett az északi, északkeleti tájakon vastagabb, zártabb marad a felhőtakaró, majd napközben mindenhol erősen megnövekszik, megvastagszik a felhőzet. Késő estig csak kevés helyen alakulhat ki csapadék. Este átmeneti felhőzet-csökkenés után északnyugat felől egy hidegfront felhőzete érkezik, és egyre többfelé várható eső, zápor. A déli, délnyugati szelet többfelé élénk, helyenként erős lökések kísérik, a Dunántúlon egy-egy viharos széllökés is lehet. A legmagasabb nappali hőmérséklet általában 10 és 15 fok között alakul, de északkeleti határvidéken ennél több fokkal hidegebb lehet. Késő este 4, 12 fok valószínű.
Estétől északnyugat felől mindenhol erősen megnövekszik a felhőzet, és egyre többfelé várható eső, zápor, ami az éjszaka második felében havas esőbe, havazásba vált át. Az északnyugatira forduló szél erős, a Dunántúlon néhol viharos lesz. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 0 és +7 fok között alakul - írta 7 napos időjárás-előrejelzésében a HungaroMet.
Hirdetés
Pénteken hidegfronti felhőzet vonul át az ország felett, így a nap első felében erősen felhős vagy borult időre számíthatunk sokfelé csapadékkal, majd délelőttől északnyugat felől csökken a felhőzet, és délutánra szinte mindenütt megszűnik a csapadék. Az esőt nyugat felől már hajnaltól egyre nagyobb területen válthatja fel havas eső, hó. Az északnyugatira, nyugatira forduló szél nagy területen megerősödik, helyenként viharossá fokozódik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 0 és +7, a legmagasabb nappali hőmérséklet 2 és 7 fok között alakul, keleten reggel áll be a csúcsérték.
Szombaton eleinte gomolyfelhős, napos időre van kilátás, a gomolyokból helyenként hózáporok is kialakulhatnak, de délután északon már felhősebb tájak is valószínűek. Reggel a szélvédett tájakon ködfoltok képződnek. Az északnyugati, északi szél élénk, erős lesz. Hajnalban -8 és -2, kora délután 2 és 6 fok között valószínű a hőmérséklet.
Vasárnap a változóan felhős idő mellett legalább pár órára kisüt a nap. Csapadék nem valószínű, legfeljebb északkeleten lehet egy-egy hózápor. Az északi szelet többfelé kísérhetik erős, néhol viharos lökések. Hajnalban többnyire -6, -1 fok között alakul a hőmérséklet, de a kevésbé felhős, szélvédett helyeken ennél pár fokkal hidegebb is lehet. Kora délután 1, 5 fok valószínű.
Hétfőn közepesen vagy erősen felhős lehet az ég, legfeljebb egy-egy hózápor alakulhat csak ki. Az északi szél megélénkül, a Nyugat-Dunántúlon és a Tiszántúlon meg is erősödik. Hajnalban -10, -2, kora délután 0, +5 fok között alakul a hőmérséklet.
Kedden közepesen felhős idő valószínű csapadék nélkül. A délnyugati, nyugati szél időnként megélénkül. A hőmérséklet hajnalban -10, -4, kora délután 0, +5 fok között alakul.
Szerdán erősen felhős égre, és helyenként vegyes záporos csapadékra számíthatunk. Az északnyugati, északi szél ismét nagyobb területen megerősödik. A hőmérséklet hajnalban általában -6, 0, kora délután -1, +7 fok között alakul.
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Az Agromag kukoricahibridjei légköri aszály esetén is megoldást nyújtanak
A Zombor (FAO 290-310) egy korai érésű szemeskukorica, amely kiváló alkalmazkodó képességgel rendelkező háromvonalas hibrid. Stabil terméshozamát még száraz évjáratokban is képes biztosítani, ami az erős genetikai alapjának köszönhető.
Készüljön fel a 2025-26-os év kihívásaira a HATÉKONYSÁG 2025 Konferencia és Kiállításon
2025. február 13-án, a Debreceni Egyetemen kerül megrendezésre az agrárszektor idei egyik legfontosabb szakmai eseménye, a HATÉKONYSÁG 2025 Konferencia és Kiállítás. A rendezvényt a Magro.hu piactér és hírportál szervezi, helyszínadó partnerével, a Debreceni Egyetemmel közösen. 4 szekcióban, több mint 30 előadáson, 5 ágazati kerekasztal-beszélgetésen nemcsak a legújabb trendeket, technológiákat és lehetőségeket ismerhetik meg a résztvevők, hanem kézzel fogható támpontokat is kapnak ahhoz, hogy 2025 és 2026 kevésbé küzdelmes legyen.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 3.300 hirdetés 160 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés