Hirdetés
A Corteva innovációi a hatékonyságra és fenntarthatóságra fókuszálnak
A magyarországi gazdálkodók 2024-es mezőgazdasági tevékenységét továbbra is befolyásolják az elmúlt évek nehézségei; a klímaváltozás és az aszályos időjárás, a szomszédos országban zajló háború és annak gazdasági hatásai, valamint a terményárak hektikus változása. A hatékonyság továbbra is központi szerepet játszik a gazdálkodásban, és a Corteva Agriscience nemzetközi mezőgazdasági kutató-fejlesztő vállalat olyan fenntartható megoldásokon dolgozik, amelyek segíthetnek a magyar gazdáknak a jövedelmezőség és a termelékenység javításában még egy ilyen kihívásokkal teli időszakban is.
Az Agrárközgazdasági Intézet a tavaszi szántóföldi munkák helyzetét értékelő jelentése szerint a tavaszi vetésű szántóföldi növények tervezett vetésterülete 2024-ben 1,9 millió hektár. A kukorica tervezett vetésterülete 796 076 hektár, a napraforgóé pedig 699 978 hektár volt, amelyek május közepéig csaknem 100%-ban teljesültek. Az alacsony terményárak és a 2023-as betakarítás utáni alacsonyabb nyereség alacsonyabb beruházásokat eredményezett 2024 tavaszán. A gazdálkodók továbbra is az alacsonyabb árakat és a költséghatékonyságot részesítik előnyben és nyitottak az alternatív, kevésbé inputanyag-igényes kultúrák felé.
„A Cortevánál elkötelezettek vagyunk a gazdálkodókkal történő párbeszédre, így ismerhetjük meg azokat a kihívásokat, amelyekkel szembesülnek. Számítunk a visszajelzéseikre, hiszen csak velük együtt tudjuk fejleszteni portfóliónkat. A Corteva továbbra is az innovációra és a fenntarthatóságra koncertál, hogy teljesítse célját és javítsa a gazdálkodók és a fogyasztók életminőségét” - nyilatkozta Sergii Kharin, a Corteva magyarországi ügyvezető igazgatója.
A vállalat továbbra is jelentős erőforrásokat fektet a kutatás-fejlesztésbe, hogy olyan innovatív megoldásokat adjon a gazdálkodók kezébe, amelyekkel a gazdálkodók javítani tudják hatékonyságukat, ugyanakkora területen többet tudjanak termelni, kevesebb erőforrásból, hogy a világ növekvő népességét elegendő mennyiségű, egészséges és tápláló élelmiszerrel tudják ellátni. Ennek az elkötelezettségnek eleget téve a Corteva közel 4 millió dollárt fektet naponta a kutatás-fejlesztésbe és 2023-ra elérte azon célját, hogy újonnan fejlesztett megoldásainak 100%-a megfeleljen a vállalat szigorú fenntarthatósági kritériumainak.
A Corteva az idei évben is az innovációra és a fenntarthatóságra összpontosít, amit a vállalat egyre növekvő, magyar gazdák számára elérhető vetőmag-, növényvédő szer és biológiai termékek portfóliója is tükröz. E munka eredményeként már elérhető a Pioneer® őszi káposztarepce hibridek legújabb generációja, a NextGen hibridek, melyek alacsony pergési hajlammal és kiváló olajtartalommal rendelkeznek. A vállalat a magas minőségű vetőmagjai mellett a gazdálkodók figyelmébe ajánlja hatékony növényvédelmi megoldásait, például kalászosokban a Verben™ és a Queen™ gombaölő szereket, kukoricában és napraforgóban a Teflix® talajfertőtlenítő szert, repcében a Runway™ és Belkar™ gyomirtó szereket, a Magma® és Sherpa Duo® rovarölő szereket, valamint búzában, árpában és tritikáléban a Bizon™, napraforgóban a Viballa™ gyomirtó szert.
A Stoller és a Symborg közelmúltbeli felvásárlásával a Corteva globális piacvezetővé vált a biológiai termékek piacán, összhangban azzal a törekvésével, hogy vezető szerepet töltsön be a mezőgazdasági termelők számára világszerte kínált egyedi, fenntartható megoldások terén. A Corteva biológiai termékei megbízható partnerei a gazdálkodóknak, mivel azok az egyedi helyzetek kezelésével olyan rendkívül hatékony megoldásokat kínálnak, amelyek kiegészítik a jelenlegi gazdálkodási gyakorlatot. Ezek a megoldások a természetből merítenek és segítik a gazdaságok jó működését, a termelékenység és nyereségesség fenntartását, javítását. A Corteva portfóliója segít a növényeknek a tápanyagok hatékonyabb felhasználásában, valamint a fiziológiai folyamatok javításában, ezzel elősegítve növekedésüket, fejlődésüket. A vállalat jelentős előrelépést tett a biológiai termékek piacán azzal, hogy tavaly év végén bevezette a hazai piacra a BlueN® mikrobiológiai terméket, amely a Methilobacterium symbioticum SB23 törzsű endofita baktériumot használja arra, hogy a levegőben lévő nitrogént a növények számára elérhetővé tegye.
A Corteva továbbra is elkötelezett, hogy termékeivel és megoldásaival választ adjon a termelők kihívásaira és a mezőgazdaság érdekelt feleivel közösen dolgozzon a magyar mezőgazdaság fenntartható fejlődéséért.
Sajtóközlemény
Témák a cikkben
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
InFolen - nitrogéntartalmú levéltrágya biostimulátorral
A TIMAC AGRO által fejlesztett InFolen olyan biostimulátor tartalmú lombtrágya, ami segíti a kijuttatott nitrogén felvételét és átalakulását.
Új pályázat a láthatáron: fejlessze terménytároló vagy vetőmagüzemét acélcsarnokkal
2025-től új lehetőségeket kínálnak a „Terménytisztítók, tárolók, szárítók és vetőmagüzemek fejlesztésének támogatása” programok, amelyek célja az üzemkapacitások növelése. A Frisomat, acélcsarnokokat gyártó szakértő cég példáján keresztül mutatjuk be, miért érdemes acélszerkezetes épületekben gondolkodni, ha tartós, funkcionálisan tervezett és energiahatékony fejlesztéseket szeretnénk megvalósítani.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatTöbb mint 3.200 hirdetés 157 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés