Hirdetés
A búza, az árpa és a kukorica exportjában is Románia az EU éllovasa
Még csak 4 hónap telt el a mezőgazdasági évből, de a kivitel már meghaladja a tavalyit Romániában. Az ország gabonaexportja rövid idő alatt magasabb számot ért el, mint a 2020/2021-es szint. Az Európai Bizottság adatai szerint Románia 3,17 millió tonna búzát exportált július eleje óta, amivel toronymagasan vezet az Európai Unióban. A második legnagyobb exportőr Németország, 1 millió, a harmadik pedig Franciaország 718 ezer tonnával.
A Maszol.ro portál írta meg, hogy a tonnánkénti 200 dolláros árral számolva az eddigi kivitel értéke meghaladja a 600 millió eurót. Csak az október 18-án kezdődő héten 56 ezer tonna indult útnak a megrendelők felé a Fekete-tengeri kikötőkből. Október végéig az Európai Unió 8,6 millió tonnát exportált az idei termésből, 2,3 millió tonnával többet, mint 2020-ban. Egy átlagos évben a tagállamok teljes exportja meghaladja a 30 millió tonnát. Az EU fő piacai Algéria, Egyiptom és Dél-Korea - írták.
Árpa és kukorica terén is hozzák az első helyet
Árpából is Románia értékesítette idén a legnagyobb mennyiséget, 1,3 millió tonnát. Ez meghaladja a teljes tavalyi kivitelt, mely mindössze 1,1 millió tonnát tett ki. Az Európai Unió a 2021-es árpatermésből 2,7 millió tonnát adott el külföldre. Az EU-n kívülre exportált kukorica mennyisége jelenleg 627 400 tonna. Ezzel szintén uniós éllovas Románia, ez a mennyiség az EU kivitelének 66 százalékát teszi ki. A második legnagyobb exportőr a cikk szerint Bulgária, 172 ezer tonnával.
Hirdetés
Kapcsolódó cikkek
Hirdetés
További híreink
Legújabb hirdetések
Hirdetés
Hirdetés
Kétszer ad, aki gyorsan ad
El Niño-hatás, aszály, jégverés, hőségriadók. Júniusban aratott kalászosok, hektikus terménypiacok, hatóanyag-kivonások. AÖP-támogatott mikrobiológiai termékek, talajegészség józan ésszel is felmérhető felértékelődése. A szármaradványok irányított bontásával a talajok nitrogén-, foszfor- és káliumtartalmának, valamint mikroelemeinek pótlása. Ismerős, ugye? Mi most egy másik nézőpontra hívjuk fel a figyelmét.
Fokozott tűzveszélyt jelent a szárítókban hagyott napraforgó, cirok
A betakarítás folyamatosságát a csapadékos időjárás megtöri. A szárítók üzemeltetői nehéz helyzetben vannak, mert nem tudják, mikor folytatódhat a betakarítás (talán már holnap), ezért gyakran a toronyban hagyják a terményt, nem ürítik le. Ez akkor is veszélyes, ha ügyelnek arra, hogy a felső nedves tömeg is megszáradjon.
Hirdetés
Válasszon prémium megjelenési megoldásaink közül!
MédiaajánlatFurmint, hárslevelű minőségi borszőlő eladó Szerencsen
175 HUF
Solis 20 szervós kis traktor
Több mint 3.000 hirdetés 75 kategóriában!
Megnézem a hirdetéseketHirdetés
Hirdetés
Hirdetés