Védekezzen az őrült és kiszámíthatatlan időjárás pénztárcájára gyakorolt hatásai ellen

Ahogy egyre több gazdával beszél az ügyfélszolgálatunk, egyre inkább látszik, mire számítanak idén a gazdák. Van, aki már most aszálytól tart, mert már jó ideje nem esett. Van, aki a jégtől és van, aki a tavaszi-nyári viharoktól.

Ön mire számít idén tavasszal és nyáron?

Aszályra?
Özönvízszerű esőre az aszály után?
Jégre?

Ahogy egyre kiszámíthatatlanabbá válik az időjárás, mindegyikre egyre nagyobb az esély. Még akkor is, ha Önnél már 10 éve nem volt jég, semmi garancia nincs arra, hogy idén is megússza.

Fotó: Unsplash

Az időjáráson változtatni nem tudunk, de segíthetünk abban, hogy a károk pénzügyi következményeit csökkenteni tudja!

Akár a hozam csökken, vagy bizonyos esetekben a minőségi károk terén is, a növénybiztosítás a fő olyan eszköz, amellyel rövid időn belül megvédheti magát a várható bevétel elmaradásától.

Tegyük hozzá: jól megkötött növénybiztosításról beszélünk.

Az, amelyiket szakértői segítséggel köti, mert ennek a területnek is, mint minden más biztosításnak, vannak olyan részei, amelyek kellő figyelmet és szakismeretet igényelnek.

Mi díjmentesen nyújtunk szakértői segítséget. Csak nézze meg, hogy a gazdasága esetében hogyan lehetne növénybiztosítást kötni. Természetesen minden kötelezettség nélkül.

Most akár 70% állami támogatással!

A másik fő szempont, ami a növénybiztosítások mellett szól az, hogy idén is megtartották a kb. 14 milliárd Ft díjtámogatási keretet. Ez azt jelenti, hogy – csomagtól függően – akár a biztosítása díjának 40-70%-át is kifizeti utólag az Államkincstár.

Erre a támogatásra nem kell pályázni, hanem jár, ha növénybiztosítást köt.

Csak annyi dolga van, hogy az Egységes Kérelemben a megfelelő rovatban jelölje az „igen”-t és meg fogja kapni a támogatást, ami automatikusan jár.

Szorít az idő, közel a kötési szezon vége!

A tavalyi aszály miatt a biztosítók szigorítottak: van olyan biztosító, ahol csak április 30-ig lehet „A” csomagot kötni. De több biztosító vállalási limiteket is határozott meg, ezért érdemes idén korábban kötnie, mert ha betelik a biztosítók kvótája az adott területen, le fogják zárni a kötési időszakot.

Ezért, ha egy kicsit is érdeklődik a biztosítás által nyújtott pénzügyi védelem iránt, kalkuláljon egyet oldalunkon!

Több biztosítóval is kapcsolatban állunk, néhány, a gazdaságára jellemző alapadat megadása után már díjat is láthat, 5 perc alatt tudni fogja, milyen befektetést jelent az Ön számára a védelem, amit a biztosítás nyújthat.

Utána szakértő kollégánk felhívja és egy újabb 5 percben felméri, milyen további igényei vannak és azokra hogyan lehet testre szabni a biztosításokat. Ez olyan, mintha elmenne egy szabóhoz, aki pont Önre szabja az öltönyt, nem konfekciót venne. Így biztos lehet benne, hogy olyan biztosítást köt, ami pont a megfelelő Önnek.

Tegye meg az első lépést, kalkuláljon most magának– minden kötelezettség nélkül!

Ha kérdése van, vagy segítségre van szüksége a növénybiztosítással vagy a kárenyhítési rendszerrel kapcsolatban, hívja ügyfélszolgálatunkat a +36 1 455 7633-as számon!

Készítsen egy kalkulációt, kattintson a gombra.

(x)

Share Button

Kapcsolódó cikkek

Surmann Árpád Surmann Árpád Okleveles agrármérnök, agrárbiztosítási szakértő, az Első Agrárbiztosítási Portál Kft. alapítója, az első online agrárbiztosí...
Többet veszíthet, mint amennyit spórol egy növényb... Még a jól tájékozott gazdáknak is bonyolult lehet az agrár biztosítások piaca. Hogy érdemes gondolkodni, ha be akarjuk biztosítani a terményünket? A M...
Növénybiztosítás? Online? Igen! Alighanem sokan felteszik ezt a kérdést magukban. Pedig nem ördögtől való, hogy ha egy tevékenység jól leírható számokkal, akkor azt előbb vagy utóbb ...
Ugyanaz a díjtámogatás, csak mégis más? Mindenki izgatottan várja, hogy mikor ölt végre végleges formát idén az a struktúra, ami a növénybiztosítások díjtámogatását hivatott szolgálni. Az ut...
Indul a jégszezon! Bár még nem vagyunk túl a tavaszi fagyveszélyen, máris halhattunk kósza híreket arról, hogy megjelentek az első jégfelhők. Nagy kárt ugyan még nem oko...
Félnek a gazdák, mégsem cselekednek Meglepő és egyben elgondolkodtató számokat tartalmaz az a friss kutatás, amely szerint bár a növénytermesztők 57%-a tart valamilyen növénykár bekövetk...