Drasztikusan csökkent a tej termelői ára és senki nem tudja, meddig tarthat a csökkenés. Ezért a gazdák pár héten belül demonstrációra készülnek, ha addig nem rendeződik a helyzet.
A literenkénti 80 forintos termelői ár a tavalyi 100-110 forinthoz képest igen alacsonynak mondható, de a legnagyobb probléma az, hogy nem lehet tudni, meddig tart a csökkenés.
A termelők másik problémája, hogy a felvásárlók egyre többször nem veszik át a magyar tejet, helyette inkább a külföldi terméket részesítik előnyben és azt terjesztik a hazai boltok polcain, pedig árban sok esetben nincs is különbség például a szlovák és a magyar tej között.

Szakértők szerint az idén beszüntetett tejkvóta-rendszer is nagy hatással van az árak drasztikus csökkenésére, mivel jóformán semmi nem szabályozza azt, hogy ki mennyi tejet termelhet, így bárki bármennyi tejet kínálhat a piacon, ezzel lenyomva az árakat.
Megoldásként bizonyos mennyiségű tej kivonását indítványoznák szakértők. A piacról kivont tejet vajnak dolgoznák fel, és annak keresnének piacot. Egy másik alternatíva, hogy csökkentsék a fogyasztói tej áfáját 18 százalékról 5 százalékra, továbbá a közétkeztetésben csak magyar tejet használjanak fel.
Amennyiben a tej-terméktanács kérései nem teljesülnek és más megoldást sem találnak, úgy az érintett termelők demonstrációt szervezhetnek.