A rovatot szponzorálja a tudatos tápanyag-utánpótlás szakértője, a TIMAC AGRO Hungária Kft.

Új termék a Timac AGRO palettáján az olajos növények termésátlagának növelésére

Az olajos növények fejlett gyökérzetüknek köszönhetően erőteljes tápanyagfeltáró és felvevő képességgel rendelkeznek, a talaj nehezen felvehető tápanyagkészletét is megfelelően tudják hasznosítani. A magas terméshozam és olajtartalom elérése érdekében azonban elengedhetetlen a jól átgondolt alap- és fejtrágyázás, valamint a lombtrágyázás. A két növény tápanyagigényét tekintve kijelenthető, hogy a fővirágzást megelőző időszakban (csillagbimbós, illetve zöldbimbós állapot) kijuttatott nitrogén, foszfor és bór elősegíti a termékenyülést és a magas olajtartalom elérését.

Erős, egészséges állomány, magas termés

A Timac AGRO FERTILEADER ALPHA termékének alkalmazásával befolyásolni és irányítani tudjuk az olajos növények anyagcsere folyamatait a termés szempontjából legkritikusabbnak tekinthető időszakban, a virágzás ideje alatt. A kijuttatott hatóanyagok (N, P, B) nem csak közvetlenül hatnak a növények tápanyagellátottságára, hanem fokozzák a talajból történő tápanyagfelvételt is. A lombon keresztüli nitrogén utánpótlás serkenti a kloroplasztiszok működését, ezáltal a fotoszintézist, aminek egyenes következménye a nagyobb termőképletek kialakulása. A növények olajszintézise szintén a kloroplasztiszokban megy végbe mely szintézist az egyenletes foszfor és bór jelenléte tudja biztosítani, illetve fokozni.

A becők és kaszatok elvárt kitelítődése rendkívül tápanyag és energiaigényes folyamat. A Fertileader ALPHA tartalmazza a fehérjeszintézishez szükséges nitrogént és az ATP képzéshez szükséges foszfort.

A termék használatának további előnye, hogy az így kijuttatott tápanyagok 3-5 napon belül beépülnek a növénybe, így akkor nyújtanak segítséget, amikor arra a legnagyobb szükség van.

Fokozott hatás a biostimulátor komplexnek köszönhetően

Az anyagcsere folyamatok katalizálása olyan pozitív változásokat eredményez, melyek hatására fokozódik a növény ellenálló képessége és produktivitása.

A Fertileader ALPHA tartalmazza a két komponensből álló SEACTIV biostimulátor komplexet, melynek izopentil-adenin része az élettani folyamatok szabályozását, glicin-betain tartalma pedig a stresszfaktorok okozta kockázatok csökkentését teszi lehetővé.

Az izopentil-adenin a klorofilképzés és fotoszintetikus aktivitás fokozása révén gyorsítja a tápanyagtranszportot és a tápanyagok beépülését. Nélkülözhetetlen az ATP és fehérjeszintézis folyamataiban, ezáltal hozzájárul a termésmennyiség és a beltartalmi értékek kialakulásához.

Az antistressz-fehérjék közé tartozó glicin-betain a fotoszintetikus aktivitás növelése mellett fokozza a növények környezeti stresszhatásokkal szembeni tűrőképességét, valamint a gombákkal, baktériumokkal és vírusokkal szembeni ellenálló képességet.

A Fertileader ALPHA tartalmazza a fehérjeszintézishez szükséges nitrogént és az ATP képzéshez szükséges foszfort a kaszatok kitelítődéséhez

Kijuttatás, keverhetőség

A fővirágzást megelőző időszakban, csillagbimbós, illetve zöldbimbós állapotban kell kijuttatni 2-3 liter/ha dózisban. A keverék töménysége nem haladhatja meg az 5%-ot.

Kertészeti és gyümölcskultúrákban szintén virágzás előtt kell kijuttatni 3-4 l/ha dózisban. (6% töménység)

Növényvédő szerekkel és más termésnövelő anyagokkal történő együttes kijuttatás előtt keverési próbát szükséges végezni! Fagyveszély esetén nem használható, 25 °C-os hőmérséklet felett csak korán reggel vagy késő este lehet permetezni!

Termékösszetétel

Biostimulátor
N:
P₂O₅:
B:

Seactiv-komplex
5% (66 g/l)
13% (171 g/l)
2 % (26 g/l)

A csillagbimbós állapotban alkalmazott FERTILEADER ALPHA-s kezelés nagyban hozzájárul a termésmennyiség növeléséhez. Erősen savanyú barna erdőtalajon (pH 4,9) a napraforgó termesztéstechnológiába illesztve 3 l/ha-os dózissal FERTILEADER ALPHA termékünk közel 13%-kal növelte a termésátlagot a kontroll technológiához képest.

A Fertileader ALPHA hatása a gyakorlatban – Napraforgó

További részletekért keresse Timac AGRO szaktanácsadóját, látogasson honlapunkra vagy kövessen minket folyamatosan frissülő Facebook oldalunkon.

Az Ön eredménye a mi valódi sikerünk!

(x)

Share Button

Kapcsolódó cikkek

A Timac Agro bemutatta a Tápanyag-gazdálkodási Tud... A Timac Agro 2017-ben hagyományteremtő szándékkal indította útjára Tápanyag-gazdálkodási Tudásközpont Hálózatot, melynek elsődleges célja a tápanyag-u...
Kevesebb műtrágyával nagyobb hozam Jóval nagyobb lesz a termésmennyiség, ha talajvizsgálati eredmények alapján tervezik a tápanyagkijuttatást. Többek között erről is beszél majd Császár...
Alaptrágyák minden helyzetre A mezőgazdaság eredményességének egyik legmeghatározóbb tényezője a talaj, amely számos tulajdonságán keresztül alapjaiban határozza meg a termesztet...
Alaptrágyázás extrákkal A tápanyag-utánpótlási technológiák közül a kívánt termésmennyiség elérése szempontjából legnagyobb jelentőséggel az alap- és startertrágyázás bír. A...
Nitrogén vagy nitrogén? Nem ugyanaz! Mint az köztudott, a nitrogén a tápelemek közül a termés mennyiségét és minőségét az egyik legnagyobb mértékben meghatározó tápelem. Az azonban korán...
Stresszmentes tavaszi indulás – átlag feletti term... A környezeti stresszhatások jelentős károkat okoznak a mezőgazdaságban. Megváltoztatják a sejtek redoxállapotát, megzavarják az anyagcsere folyamatok...