Új precíziós vetőgép debütált a párizsi SIMA kiállításon

A német Amazone cég a Centaya 3000 Special modellel bővíti a pneumatikus vetőgépek kínálatát. Ezt a precíziós vetőgépet a párizsi SIMA mezőgazdasági kiállításon mutatták be. Az Amazone a SIMA Innovációs Díj egyik jelöltje a Robotika és beágyazott elektronika kategóriában. A Centaya Special 1000 literes és 1500 literes tartályméretekben kapható, munkaszélessége pedig 3 méter.

A pneumatikus ekevasra szerelt precíziós vetőgép felszerelhető az Amazone RoTeC egytárcsás vetőgépével vagy TwinTeC Special dupla tárcsás vetőgépével.

A TwinTerminal 3.0 mágnessel van rögzítve a mérőegység közelében. A kalibrálás így közvetlenül a gépen történik
A TwinTerminal 3.0 mágnessel van rögzítve a mérőegység közelében. A kalibrálás így közvetlenül a gépen történik (Fotó: Amazone)

A precíziós vetőgépen a szegmentált szórófej a vetőmagtartály mögött, közvetlenül a vetőcsoroszlyák fölött van felszerelve. Ez biztosítja a vetőmag rövid szállítási idejét. A tartály jóval előrébb helyezkedik el, és optimális súlypontot biztosít a traktorhoz közel. A szórófej a rakodólapon keresztül könnyen elérhető, és így rendszeresen ellenőrizhető. A vezetősor-rendszer beállítása is könnyen elvégezhető, mondja az Amazone.

A tartály alacsony profilja jó áttekintést biztosít a vezetőnek a gépről. A nagyon nagy, 2,30 méter x 0,84 méteres tartály töltőnyílása lehetővé teszi a gyors feltöltést nagy zsákokból, homlokrakodókból és kis zsákokból. A mély tartálycsúcsnak és a meredek tartályfalaknak köszönhetően a vetőmag egyenletesen kerül az adagolórendszerbe. A kialakítás biztosítja, hogy csak kis mennyiségű maradék maradjon a tartályban.

ISOBUS-on keresztül vezérelt precíziós vetőgép

A Centaya Special precíziós vetőgépet az ISOBUS-on keresztül vezérlik. A saját fejlesztésű Amazone szoftver lehetővé teszi a vezető számára az intuitív kezelést. A TwinTerminállal kombinálva a gép gyorsan és egyszerűen előkészíthető a vetésre.

A vetőmagtartály kalibrálása a rakodótábláról végezhető el. A tartály alján lévő, hozzáférhető adagolóegység biztosítja az egyenletes vetőmag-adagolást. A vetőmagot a mellékelt gyűjtőzsákba gyűjtik, és az alapfelszereltség részét képező mérleggel mérik le.

Más vetőmagok vagy eltérő vetőmagmennyiségek esetén az Amazone a Centaya Specialhoz többféle adagolókazettát kínál. Az adagolókazetták cseréjéhez csak két csavart kell kioldani közvetlenül az adagolóegységen.

Az előadagolás, a kalibrálás és a maradékkiürítés megkönnyítése érdekében az Amazone a Centaya Specialhoz az AmaTron 4 készülékkel együtt a TwinTerminal 3.0-val ellátott Comfort Packot kínálja. Ez a terminál egy mágnessel rögzíthető a mérőegység közelében. A kalibrálás így közvetlenül a gépen történik. A precíziós vetőgépkombináció ISOBUS-vezérlése történhet az Amazone AmaTron 4 vagy az AmaPad 2 ISOBUS-terminállal, vagy bármely más, harmadik féltől származó ISOBUS-terminállal.

QuickLink gyorscsatlakozó rendszer

A precíziós vetőgép a QuickLink gyorscsatlakozó rendszeren keresztül szerszám nélkül, gyorsan csatlakoztatható a különböző Amazone talajművelő eszközökhöz. A talajviszonyoktól függően kombinálható a KE 02 rotációs eke vagy a KG és KX rotációs kultivátorokkal. A Centaya Special kombinálható a CombiDisc kompakt tárcsás boronával a nagyon könnyű talajokon való használathoz.

Az Ecorobotix bemutatta a nagy pontosságú szerelt permetezőgépet

A svájci Ecorobotix cég a párizsi SIMA nemzetközi mezőgazdasági kiállításon mutatta be kereskedelmi forgalomba a nagy pontosságú Ara szerelt permetezőgépét. Az új permetezőgépet több kísérletben is alaposan tesztelték, és már számos sorközművelési kultúrához alkalmas, a cukorrépától a szántóföldi zöldségfélékig és a repcéig.

A nagy pontosságú eszköz 6 méter szélességben dolgozik, köszönhetően a három, egyenként alig több mint két méter széles modulnak. Mindegyik modul két-két 3D-kamerával, egy színes kamerával és egy számítógéppel van felszerelve. Ennek köszönhetően a modul permetezés közben képes a talaj és a növényzet profilját követni.

156 fúvóka

Az egyes modulok szélességében összesen 52 fúvóka van elosztva. Az összesen 156 fúvóka biztosítja a növényvédő szerek pontos kijuttatását a teljes 6 m-es szélességben. Az Ara akár 6 cm-es négyzetekre is képes permetezni.

A nagy pontosságú permetezőgép nagyon pontosan meg tudja találni a növényeket, és mesterséges intelligencia segítségével, azok elemzése után megkülönbözteti a termesztett növényeket a gyomoktól. Az odometria pontos késleltetést biztosít a kamera áthaladása és a fúvókák kinyitása között, figyelembe véve az előrehaladási sebességet és az esetleges oldalirányú mozgásokat.

Legalább 80%-os csökkenés

Az Ecorobotix szerint az Ara a gazdálkodók számára növényenkénti pontosságot és a felhasznált termék mennyiségének legalább 80%-os csökkentését biztosítja. Az ajánlott haladási sebesség legfeljebb 7,2 km/óra. A munkasebesség 4 hektár/óra.

Az Ara a permetezendő termék típusától függően három üzemmódban használható. A szelektív termékek esetében minden gyomnövényt célba vesz, beleértve a terményekkel közvetlenül érintkező gyomokat is.

Share Button

Kapcsolódó cikkek

Világrekord-kísérlet a növényvédelemben! + videó... El lehet végezni 1000 hektár növényvédelmi munkát 24 óra alatt? Hogy zajlik egyáltalán egy ilyen kísérlet? Mindenre választ kap, sőt, még meg is nézhe...
Applikációk segítik a növénytermesztést A precíziós mezőgazdaság egyre inkább kezd beférkőzni a gazdák mindennapjaiba, sőt, most már számos okostelefonos alkalmazás között is választhatunk, ...
Önjáró traktor a jövőből! Várható volt, hogy előbb-utóbb megjelennek a teljesen önműködő gépek, de elsősorban inkább a személyautók terén vártuk a forradalmi áttörést. Most azo...
Friss technológiai fejlesztésekkel érkezik a III. ... A mezőgazdaságban a digitalizációs folyamat az utóbbi időszakban egyre gyorsabban halad. A modern gazdaságokban napról-napra több a precíziós gazdálko...
Applikáció mondja meg a gazdának, mennyi nitrogént... A digitalizáció térhódítása megkérdőjelezhetetlen. A mezőgazdaságban is újabb és újabb technológiák jelennek meg, melyek segítik a mezőgazdasági terme...
Ki mondta, hogy csak az lehet drón, ami repül? Forradalmi fejlesztéssel rukkolt elő tavaly a Yamaha gyár, ugyanis kifejlesztették az első vizi drónt. Most pedig létrehozták – sőt, piacra is dobták ...