Több milliós károktól is megóvhatja magát, ha növénybiztosítást köt

Áprilisi hóesés a Bakonyban… március végén 25 fok… „A tavaszi fagy tönkretette a kajszitermésünk 90%-át”. Csak néhány mondat, amely jól jellemzi azt, milyen időjárási kihívásokkal néznek szembe ügyfeleink – és valójában minden gazda.

Ön azok közé tartozik, akik védekeznek a milliós károk ellen vagy inkább bízik a jó szerencsében?

Lehet-e a családját és saját egzisztenciáját a szerencsére alapozni?

Egyre több termelő köt segítségünkkel növénybiztosítást, mert ezek, az évszakra korábban nem jellemző időjárási jelenségek fontossá tették számukra, hogy védekezzenek. Természetesen van lehetőség, például jéghálóval védekezni a jég ellen, vannak a fagy ellen is minimális védekezési lehetőségek – de ezek vagy komoly beruházást igényelnek, vagy a hatékonyságuk eléggé bizonytalan. Ezzel szemben a biztosítás díja többnyire nem túl magas, részletekben is fizethető és – a piaci várakozások szerint – idén akár 70% állami támogatás is járhat rá!

De hogyan védheti meg önmagát, a családját és a gazdasága pénzügyi helyzetét a szélsőséges időjárás gazdasági következményeitől?

Erre két eszköz van: a Kárenyhítési alap és a növénybiztosítás. Mindkettőnek az a funkciója, hogy az elemi károk okozta bevétel- és jövedelemkiesést pótolja. De lényeges különbségek vannak köztük, amelyek Önnek, mint gazdának fontosak. Hiszen addig, míg az ültetvénnyel rendelkezők sok esetben jól ki tudják használni a Kárenyhítési alap szolgáltatását, addig a szántóföldi növénytermesztők leginkább csak a biztosításban bízhatnak.

De mikor jó a biztosítás? Mikor alhat nyugodtan?

Akkor, ha nem fizet olyan szolgáltatásért, amelyre nincs szüksége és minden olyan kockázat benne van a szerződésében, amire fizet a biztosító. És, ha tényleg jól kötik meg a biztosítást, akkor az elszenvedett károk a legnagyobb részben térülni fognak a legoptimálisabb díj mellett.

Emellett ott érdemes megkötnie a növénybiztosítását, ahol nemcsak megkötni tudja azt, hanem a kárrendezésben sem hagyják magára.

Mi pont ezért fejlesztettük ki az Agrisk Kárszemle szolgáltatásunkat: egy minimális díjért cserébe ott leszünk Önnel a biztosítói kárszemle során és képviseljük az érdekét! Ez azt jelenti, hogy nem lesz kiszolgáltatott helyzetben egy kár esetén, hanem a mi szakemberünk segíti a megfelelő mederben tartani a kárszemle folyamatát az Ön érdeke mentén. Olyan, mint egy érdekképviseleti szerv, aki képviseli Önt és Önért tárgyal.

Mi az első lépés a nyugodt alváshoz?

Egy 5 perces kalkuláció.

Mi vagyunk az első alkuszcég Magyarországon, ahol az otthona kényelméből és biztonságából kap ajánlatot több biztosítótól egy időben. Nincs szükség személyes találkozóra, hanem a honlapunkon található kalkulátorral 5 perc alatt megnézheti, milyen díjai lennének egy Önnek megfelelő növénybiztosításnak. De ez csak az első lépés.

Utána szakértő kollégánk felhívja és egy újabb 5 percben felméri, milyen további igényei vannak és azokra hogyan lehet testre szabni a biztosításokat. Mintha szabóhoz menne, aki pont Önre szabja az öltönyt. Így biztos lehet benne, hogy olyan biztosítást köt, ami pont a megfelelő Önnek.

Surmann Árpád az Agrisk.hu alapítója

Május 15. a határidő – tartsa szem előtt!

Mint bizonyára tudja, május 15. az Egységes kérelmek beadási határideje. Ez azért fontos, mert a kérelemben jelölni kell, hogy állami támogatást kér a biztosítása díjára. Ez a támogatás nem pályázat (több ügyfelünk ezt hitte), hanem jár. Tehát, ha bejelöli a kérelmében, hogy kéri az állami támogatást, akkor meg fogja kapni – és így még kedvezőbb lesz a biztosítására kifizetett összeg. És a védelem ugyanaz marad.

Tegye meg az első lépést, kalkuláljon most magának – minden kötelezettség nélkül!

(x)

Share Button

Kapcsolódó cikkek

Surmann Árpád Surmann Árpád Okleveles agrármérnök, agrárbiztosítási szakértő, az Első Agrárbiztosítási Portál Kft. alapítója, az első online agrárbiztosí...
Többet veszíthet, mint amennyit spórol egy növényb... Még a jól tájékozott gazdáknak is bonyolult lehet az agrár biztosítások piaca. Hogy érdemes gondolkodni, ha be akarjuk biztosítani a terményünket? A M...
Növénybiztosítás? Online? Igen! Alighanem sokan felteszik ezt a kérdést magukban. Pedig nem ördögtől való, hogy ha egy tevékenység jól leírható számokkal, akkor azt előbb vagy utóbb ...
Ugyanaz a díjtámogatás, csak mégis más? Mindenki izgatottan várja, hogy mikor ölt végre végleges formát idén az a struktúra, ami a növénybiztosítások díjtámogatását hivatott szolgálni. Az ut...
Indul a jégszezon! Bár még nem vagyunk túl a tavaszi fagyveszélyen, máris halhattunk kósza híreket arról, hogy megjelentek az első jégfelhők. Nagy kárt ugyan még nem oko...
Félnek a gazdák, mégsem cselekednek Meglepő és egyben elgondolkodtató számokat tartalmaz az a friss kutatás, amely szerint bár a növénytermesztők 57%-a tart valamilyen növénykár bekövetk...