Több milliós károktól is megóvhatja magát, ha növénybiztosítást köt

Tavaszi aszálykárok, márciusi téli fagy, hiányzó csapadék. Várható fagyok és havazás április elején… Csak néhány mondat, amely jellemzi azt, milyen időjárási kihívásokkal néznek szembe ügyfeleink – és valójában minden gazda. Az időjárás egyre inkább kiszámíthatatlanná válik. Egyre gyakoribbak a lokális időjárási anomáliák.

Ön is azok közé tartozik, akik védekeznek a milliós károk esélye ellen, vagy inkább bízik a jó szerencsében?

Lehet-e a családját és saját egzisztenciáját a szerencsére alapozni?

Egyre több termelő köt segítségünkkel növénybiztosítást, mert az időjárás olyan szinten vált kiszámíthatatlanná, hogy lassan lehetetlenné teszi a tervezést. Ezzel szemben a biztosítás díja tervezhető, többnyire nem túl magas, részletekben is fizethető és akár 70% állami támogatás is járhat rá! De 40% biztos, mert ez állami garancia.

Van olyan ügyfelünk, akinek az intenzíven és gondosan művelt szőlőjét tavaly nyáron gyakorlatilag tönkretette egy szupercellában keletkező jégeső. 70%-os jégkárt állapítottak meg nála. A kárérték – a számításaink szerint – meghaladta az 50 millió forintot. Tavaly még nem volt biztosítása és – pont az intenzív művelés miatt – a kárenyhítésből sem kapott semmit a rendszer sajátosságai miatt. Idén az elsők között kötött egy komoly növénybiztosítást.

De hogyan védheti meg önmagát, a családját és a gazdasága pénzügyi helyzetét a szélsőséges időjárás gazdasági következményeitől?

Erre két eszköz van: a kárenyhítési alap és a növénybiztosítás. Mindkettőnek az a funkciója, hogy az elemi károk okozta bevétel- és jövedelemkiesést pótolja. De lényeges különbségek vannak köztük, amelyeket Önnek, mint gazdának, fontos tudnia.

E cikk keretein belül nem lehet kitérni a részletekre, de általában számítanak a korábbi éveiben feltüntetett referenciahozamai, az idei évre várható hozam és a termények referenciaárai. Öntől független tényezők is befolyásolják a rendszert, ami bizonytalanná teszi! Ellentétben a biztosítással, ami kiszámítható szolgáltatást nyújt.

Ezért azt javasoljuk, hogy 5 perc alatt kalkuláljon magának egy növénybiztosítást – és utána felhívjuk és személyesen, testre szabottan egyeztetünk Önnel a részletekről.

De mikor jó a biztosítás? Mikor alhat Ön nyugodtan?

Akkor, ha nem fizet olyan szolgáltatásért, amelyre nincs szüksége és minden olyan kockázat benne van a szerződésében, amelyre fizet a biztosító. És, ha tényleg jól van megkötve a biztosítás, akkor a kárai a legnagyobb részben térülni fognak a legoptimálisabb díj mellett.

Ezért mi nemcsak megkötjük a növénybiztosítását, hanem szaktanácsadást is nyújtunk mellé. Összehangolva a két kockázatkezelési rendszert, a kárenyhítést és a növénybiztosítást.

Mikor érdemes megkötni?

Ha már tudja, hogy mit fog vetni, de legkésőbb, amikor már elvetett mindent. Tévhit, hogy később olcsóbb lesz: a biztosítás logikája pont fordított. A károk közeledésével nő a biztosítók kockázata, így éppen drágíthatnak. Ha korábban megköti az év folyamán, akkor hosszabb időre ad védelmet a biztosítás. Sokan május végén kötik meg, amikor már túl vannak néhány viharon és álmatlan éjszakán.

Mi az első lépés a nyugodt alváshoz?

Egy 5 perces kalkuláció.

Mi vagyunk az egyetlen olyan alkuszcég Magyarországon, amely az otthona kényelméből és biztonságából ad ajánlatot több biztosítótól is egy időben, és azonnal. Nem kell személyesen találkoznia senkivel, hanem a honlapunkon található kalkulátorral 5 perc alatt megnézheti, milyen díjai lennének egy, az Ön számára megfelelő növénybiztosításnak. De ez csak az első lépés.

Utána szakértő kollégánk felhívja Önt és újabb 5 percben felméri, milyen további igényei vannak, és azokra hogyan lehet testre szabni a biztosításokat. Ez olyan, mintha elmenne egy szabóhoz, aki pont Önre szabja az öltönyt, nem konfekciót venne. Így biztos lehet benne, hogy olyan biztosítást köt, ami pont a megfelelő az Ön számára.

Tegye meg az első lépést, kalkuláljon most magának – minden kötelezettség nélkül!

(x)

Share Button

Kapcsolódó cikkek

Mindenki az őszi munkákkal van elfoglalva A belvíz miatt csúsznak az őszi munkák; több mint 2000 kárbejelentés érkezett; 9 millió tonna kukoricánál is többet takaríthatunk be; már javában zajl...
Surmann Árpád Surmann Árpád Okleveles agrármérnök, agrárbiztosítási szakértő, az Első Agrárbiztosítási Portál Kft. alapítója, az első online agrárbiztosí...
Többet veszíthet, mint amennyit spórol egy növényb... Még a jól tájékozott gazdáknak is bonyolult lehet az agrár biztosítások piaca. Hogy érdemes gondolkodni, ha be akarjuk biztosítani a terményünket? A M...
Növénybiztosítás? Online? Igen! Alighanem sokan felteszik ezt a kérdést magukban. Pedig nem ördögtől való, hogy ha egy tevékenység jól leírható számokkal, akkor azt előbb vagy utóbb ...
Ugyanaz a díjtámogatás, csak mégis más? Mindenki izgatottan várja, hogy mikor ölt végre végleges formát idén az a struktúra, ami a növénybiztosítások díjtámogatását hivatott szolgálni. Az ut...
Indul a jégszezon! Bár még nem vagyunk túl a tavaszi fagyveszélyen, máris halhattunk kósza híreket arról, hogy megjelentek az első jégfelhők. Nagy kárt ugyan még nem oko...