Sok magyar gazdát menthet meg a Széchenyi Kártya Program MAX hitele

Elindult a Széchenyi Kártya Program MAX, amely a hazai kkv-szektor versenyképességének elősegítését és tartós növekedési feltételeinek megteremtését célozza. Az MKB Bank és a Takarékbank az elsők között nyújtja az ügyfelek részére a megújult program konstrukcióit. A hitelprogram termékei továbbra is fix kamatozással, a teljes futamidő alatt is évi 0,5% és 3,5% közötti nettó kamat mellett érhetőek el. A program összes hiteléhez a vállalkozók ezentúl is kamattámogatást, illetve garanciadíj-támogatást kapnak, az eddigi mértékű kezelési költségtámogatás mellett.

A Magyar Bankholding tagbankjainál 2022. augusztus 8-tól több hiteltermék érhetők el a Széchenyi Kártya Program MAX keretében – számolt be róla a cégcsoport közleménye.

Sok magyar gazdát menthet meg a Széchenyi Kártya Program MAX hitele - Fotó: Magro.hu, CSZS, Nádudvar
Sok magyar gazdát menthet meg a Széchenyi Kártya Program MAX hitele – Fotó: Magro.hu, CSZS, Nádudvar

Ez a célja a hitelnek

A Széchenyi Kártya Folyószámlahitel MAX szabad felhasználású, a vállalkozások átmeneti likviditási problémáit áthidaló folyószámlahitel. Az igényelhető hitelkeret a korábbi 100 millióról 250 millió forintra emelkedik, a hitel maximális futamideje ezentúl akár 3 év is lehet, évi fix 3,5 százalék nettó kamat mellett. A Széchenyi Likviditási Hitel MAX a vállalkozás működéséhez szükséges forgóeszköz beszerzések finanszírozását támogatja. 3 éves futamidőre, évi fix 3,5 százalékos kamat mellett maximum 250 millió forint igényelhető.

Erre és így igényelhető

A Széchenyi Beruházási Hitel MAX-ot szinte minden beruházási hitelcél finanszírozásához kérelmezhetik a kkv-k. A konstrukció keretében finanszírozható hitelcélok köre kibővül: a hitel használható a klasszikus beruházási célok (pl. új és használt gép, berendezés, ingatlan, egyéb tárgyi eszköz beszerzés) mellett hitelkiváltásra, üzletrészvásárlásra, illetve agrár célú beruházások megvalósítására is. Maximum 400 millió forintig, legfeljebb 10 évre igényelhető továbbra is. A hitel kamata évi fix 1,5%, illetve a hiteltermék keretében az energiahatékonyság-javítást és technológiaváltást segítő hiteltípusok esetén évi fix 0,5%.

A Széchenyi Lízingkonstrukció MAX pénzügyi lízingügyletek finanszírozásához áll rendelkezésre. A konstrukcióban a beruházási hitelek kiegészítéseként új vagy használt haszongépjárművek, gépek, berendezések, immateriális javak és ingatlanok pénzügyi lízing keretében történő 400 millió forint összegig történő finanszírozása oldható meg, akár 10 éves futamidővel, évi fix 3,5 százalék kamat mellett.

Ezt nyújtja a hitelprogram

A Széchenyi Kártya Program több mint 20 éve biztosít a különféle finanszírozási igényekhez alkalmazkodó pénzügyi megoldásokat a vállalkozások számára. A koronavírus világjárvány kezdetétől, 2020 tavaszától a Széchenyi Kártya Program Plusz, 2021 nyarától a Széchenyi Kártya Program GO! enyhítette hiteltermékein keresztül a válság hatásait. Az azóta eltelt két év alatt 100 ezernél is több hiteligénylést nyújtott be a hazai kkv-szektor 3 600 milliárd forintot meghaladó értékben a programon keresztül. A Magyar Bankholding tagbankjainál a vállalatok a Széchenyi Kártya Program Plusz és a Széchenyi Kártya Program GO! termékeit összesen mintegy 400 milliárd forint értékben igényelték. Az SZKP MAX termékek a KAVOSZ Zrt. által működtetett Széchenyi Kártya Program részét képezik.

 A Magyar Bankholding Zrt. háttere

A hazai tulajdonú Magyar Bankholding Csoport az ország második legnagyobb bankcsoportja. A Magyar Bankholding célja a Budapest Bank, az MKB Bank és a Takarék Csoport egyesítésével és transzformációjával Magyarország leginnovatívabb integrált bankjának létrehozása, amely élen jár az ügyfelek személyre szabott kiszolgálásában, valamint elkötelezett a magyar emberek, vállalkozások és gazdaság iránt – írták magukról.

A közlemény szerint a Magyar Bankholding Csoport számos területen jelenleg is piacvezető, így a vállalati szegmensben, azon belül is a mikro-, kis- és középvállalatok hitelezésében, az agrár- és élelmiszeriparban, valamint a lízing piacon. 2,2 millió lakossági és 375 ezer vállalati ügyféllel, az ország legnagyobb fiókhálózatával, illetve több mint 10 000 munkavállalóval rendelkezik. Összesített mérlegfőösszege meghaladja a 9966 milliárd forintot – számoltak be az adatokról.

A Budapest Bank és az MKB Bank egyesülése 2022. március 31-én valósult meg, a hitelintézet átmenetileg MKB Bank Nyrt. néven működik. A Takarékbank csatlakozására, vagyis a jogi fúzióra 2023. májusáig kerül sor, ahogy az egységes nagybank új márkájának bevezetésére is – közölték.

Share Button

Kapcsolódó cikkek

Fagykárra is jár az ingyen hitel Összesen 6 milliárd forint ingyenes, 3 éves lejáratú hiteltámogatást kapott 900 jégkárt szenvedett, Agrár Széchenyi Kártyával rendelkező agrárvállalko...
Meglepő: ingyenhitel a hitelfelvételek megkönnyíté... Újabb módszerrel próbálnak segíteni a nehéz helyzetben lévő gazdákon. Elsősorban a tej- és sertéságazatban tevékenykedő vállalkozások juthatnak hozzá ...
Nagyobb részesedést kérnek a mezőgazdaságból a tak... A takarékok növelnék piaci részesedésüket az agráriumban. A Takarék Csoport a múlt héten elfogadott stratégia részeként 2021-re 27-28 százalékra terve...
A falusi családi otthonteremtési kedvezmény, a fal... A falusi családi otthonteremtési kedvezménynek, azaz falusi CSOK-nak köszönhetően az egygyermekes családok 600 ezer forint, a kétgyermekes családok 2...
40 milliárd forintnál is többet vett fel a magyar ... A Magyar Nemzeti Bank felmérései szerint a korábbi támogatott hiteleknél a cégek döntő többsége a kevésbé kiszámítható, változó kamatozású konstrukci...
Akár 60 millió forintos, alacsony kamatú hitellel ... Az elmúlt fél évben a mezőgazdasági ágazat élt a leginkább a kedvezményes kamatozású NHP fix lehetőségével a gazdaság szereplői közül. Az OTP Agrár s...