Országos pályázat: Ments meg egy kertet!

Idén országos kiterjesztésre kerül a „Ments meg egy kertet!” program, amely elsőként 2016-ban, a Kertészkedés Éve alkalmából rendeztek. Akkor még csak az Agrárminisztérium által finanszírozott iskolák részére volt elérhető, viszont az évek tapasztalatai alapján az agrártárca úgy döntött, hogy a program annyi társadalmi és szakmai értékkel bír, hogy érdemes kiterjeszteni az ország minden iskolájára.

Az Agrárminisztérium fontosnak tartja, hogy az iskolások ismerjék a kertészkedés alapjait. (Fotó: Pixabay, Congerdesign)
Az Agrárminisztérium fontosnak tartja, hogy az iskolások ismerjék a kertészkedés alapjait. (Fotó: Pixabay, Congerdesign)

A programra jelentkezett diákok tanáraikkal egy elhagyatott földterületet, kertet tisztítanak meg évről évre, ezzel építve a közösséget, valamint csökkenti a generációk közötti különbségeket. A kertművelésen kívül a program társadalmi jelentőséggel is bír: A diákoknak nem csak elhagyatott kertek gondozására van lehetőségük, hanem rászoruló – mozgáskorlátozott, vagy idős- emberek kertjeit is művelhetik.

Tekintve, hogy az idei év a biodiverzitás éve, a fő téma a biológiai sokféleség. Ezáltal kiemelt hangsúlyt kap a természetes körforgáson alapuló kertművelés, amelyhez a rovarbarát, vegyszermentes kertművelés is hozzátartozik.

Három kategóriában jelenik meg a pályázati felhívás: „tankert, intézményi kert”, „pihenőkert, díszkert”, „természetes haszonkert”. Ez egy további újítás az eddigi évekhez képest, ahogy az is, hogy kategóriánként külön díjazásban részesül az első három helyezett és elnyeri az „Év Kertmentő Csapata” címet munkájáért cserébe.

A jelentkezés a csapatok számára a Ments meg egy kertet! program online felületén történik, ahol a még eddig nem jelentkezett iskolák regisztrálhatják is magukat.

Ezen túl a programban megművelésre került kertek nevezés után részt vehetnek „A legszebb konyhakertek” versenyén is a legszebb konyhakertért járó cím elnyerésére.

A pályázati felhívás elbírálása a kertmentési folyamatról csatolt fotók, valamint a benyújtott havi beszámolók alapján történik, amelyek leadási időszaka: 2020. március hónaptól – 2020. október 31-ig (a programhoz újonnan csatlakozó iskoláknak 2020. áprilistól –  2020 október 31-ig.).

Share Button

Kapcsolódó cikkek

A 2013-as támogatási évi termeléshez kötött anyate... A Mezőgazdasági és Vidékfejlesztési Hivatal88/2013 (V.30.) számúKÖZLEMÉNYEA 2013-as támogatási évi termeléshez kötött anyatehéntartás támogatás igényl...
Június 17-től lehet LEADER támogatási kérelmeket b... Megjelent az EMVA-ból a Helyi Vidékfejlesztési Stratégiák LEADER fejezetének végrehajtásához 2013-ban nyújtandó támogatások részletes feltételeiről sz...
Agrár pályázatokról egyszerűen 1. rész Jelen cikk-sorozat célja, hogy a gazdálkodók számára utat mutasson az Európai Uniós és hazai támogatások igénybevételéhez. Magyarország területének k...
Elindult a 2013 LEADER program, akár 50 millió Ft ... A LEADER 2013 pályázat a vidéki vállalkozásokat hivatott támogatni. Egyaránt érdekeltek lehetnek kezdő és már működő vállalkozások, akik nyereségeseb...
Gép támogatási pályázat hamarosan! Hamarosan induló pályázatra hívjuk fel a figyelmet. Környezetbarát (energiatakarékos) kertészeti gépek és technológiai berendezések, traktorok beszerz...
Július 1-ig!!! Mezőgazdasági területek erdősítéséh... Nagyon közel már a határidő! Amennyiben szeretne EMVA-ból finanszírozott erdősítésre fordítandó támogatást igényelni, itt tájékozódhat ennek részletes...