A cipők – bár divatosak és hasznosak – sok káros anyagot tartalmaznak. Elsősorban a talprészük az, ami kőolaj származékokból készül, ezért elhasználódás után szennyezi a környezetet. A Reebok cipőgyártó ezen próbál most változtatni és kiváltani a kőolaj-származékokból előállított gumitalpakat egy sokkal környezetkímélőbb megoldással.
A kukoricát sokan sokféle dologra használják fel: takarmányozásra, élelmezésre, bio üzemanyag előállítására. Most azonban a Reebok cipőgyár cipőtalp-alapanyagként kezdett tekinteni a tengerire. Ennek oka, hogy a cég céljai között szerepel, hogy termékeik teljes mértékben megújuló alapanyagokból készüljenek el, amelyek ha elhasználódtak, lebomlással ne szennyezékk a környezetet.

Ennek érdekében a cipőgyártó vállalat szerződést kötött a Tate & Lyle Bio Products céggel, hogy a cipőikhez propándiol gumit gyártson a jövőben. Ez a gumi kukoricából készül, így nem tartalmaz kőolaj-származékokat, toxikus anyagokat, mindemellett biológiai úton képes lebomlani. Ebből az anyagból készítik a jövőben a cipők talpát, míg a felső részeket pamutból állítják elő.
A Reebok Future csapat vezetője szerint ezzel a lépéssel szeretnék elérni, hogy az elhasználódott cipők teljes egészükben komposztálhatóak legyenek. Várhatóan már idén piacra kerülhet az első pamut + kukorica sneaker cipő a blog.syngenta.hu szerint.