Nem történt komoly változás az import gyümölcsök árában a vidéki nagybani piacokon

A 32. héten általánosságban stagnáltak az import gyümölcs árak a vidéki nagybani piacokon. Legnagyobb árcsökkenést a fehér húsú nektarin produkálta 33 százalékos ármérséklődéssel, a legnagyobb növekedést pedig a málna mutatta 55 százalékkal. Fontos hír, hogy sok új termék is megjelent a piacokon.

Csökkentek az almaárak: az olasz import Granny Smith fajtájú alma ára csökkent a 31. héthez képest, mintegy 17 százalékkal, így 250 forintba került belőle egy kilogramm Kecskeméten. A szintén Olaszországból behozott Idared fajtájú alma ára 120-175 forint között alakult. Szegeden olcsóbb lett a nem jelölt Starking, így már 350 forintos áron hozzá lehetett jutni. Megjelent a piacokon az olasz import Golden, 150-200 forintos kilónkénti áron és a nem jelölt import alma 270 forintos áron.

Kapható már a korai körte spanyolországi importból 420 forintért. E mellett az argentin import Vilmoskörte 450 forint, olasz import társa 360 forint, míg a nem jelölt körte ára 420 forint volt.

Megjelent a fehér húsú spanyol import őszibarack a Miskolci Nagybani Piacon, kilogrammonkénti ára 190 forint volt. Ugyan ezen a piacon 33 százalékot zuhant a fehér húsú – olasz import- nektarin ára, aminek így 200 forint volt kilója.

Drágult a málna!
Drágult a málna!

Továbbra is Miskolcon maradva, 55 százalékos drágulás volt megfigyelhető a Lengyelországból származó málna árában, aminek így már 620 forint volt kilója, továbbá megjelent a szeder 900 forintos kilónkénti áron.

Az olasz import fehér csemegeszőlő ára minimálisan, 2 százalékot emelkedett, így már átlagosan 450-900 forintba került az elmúlt héten a vidéki nagybani piacokon, ezzel szemben az olasz import piros csemegeszőlő átlagára majd’ 20 százalékot ugrott, így 850-950 forintot kértek az eladók kilójáért.

Az argentin import citrom ára szinte észrevehetetlenül, 1-1,5 százalékot csökkent, 650-690 forintba került belőle 1 kilogramm.

A spanyol mandarin ára 10 százalékot csökkent a Szegedi Nagybani Piacon, így a kereskedők már csak 500 forintért értékesítették.

Ugyan itt, Szegeden, a Navel narancs ára stagnált, 280 forint volt, míg Debrecenben a nem jelölt narancsért 380 forintot kértek.

A Dél-Afrikai Köztársaságból származó grapefruit ára is stagnált, 400 forinton állt meg, míg spanyol származású ’társa’ 5 százalékos árnövekedést követően került ugyan ennyibe. A török import grapefruit ára 350-400 forintba került.

A nem jelölt származású kivi ára változatlan maradt, 1000 forint/kilogramm és az olasz kivi ára sem változott, 720 forint/ kilogramm volt.

A kivivel ellentétben a banán ára csökkent, 280-306 forint között mozgott.

A török füge ára stagnált, 2200 forint maradt kilója.

A Costa Rica-i ananász drágult, 350-360 forintba került kilója.

A mangó ára is változatlan maradt, 480 forint/kilogramm.

Szegeden a datolya és a mazsola ára változatlan maradt, előbbiért 2500, utóbbiért 1800 forintot kellett fizetniük a vásárlóknak.

Forrás: AKI

Share Button

Kapcsolódó cikkek

Blog indult… A MHO cikke rólunk Blog indult a gazdák jó kereskedéséhez Magyar Hírlap Online - 2013. június 3., hétfő Hiánypótló mezőgazdasági blogot indított a Magro.hu, az onlin...
Mi a helyzet a zöldség és gyümölcspiacokon? Az Agrárgazdasági Kutató Intézet június 4-én tette közzé legfrissebb gyümölcs és zöldségpiaci árfigyelését, melyből és a két héttel korábbi jelentés...
Így áll a hazai eperszezon + tippek a szürethez!... A szamócatermés ígéretesnek mutatkozik, ami az eddigi kedvező időjárásnak köszönhető. Mivel már a szezon közepén tartunk, érdemes áttekinteni, hogyan ...
Import nagykereskedelmi zöldség- és gyümölcsárak a... Francia Condor burgonya érkezett, melynek kilója 110 forint. Az olasz 15 mm alatti koktélparadicsom ára nem változott, továbbra is 600 forint, míg a n...
Budapesti fogyasztói piacok: a belföldi gyümölcsök... Az Idared alma ára a Fehérvári piacon jelentősen csökkent, a múlt heti 248 forint/kilogrammos ár 198 forint/kilogrammra esett. A Fény utcai piacon vis...
Szamóca piaci körkép itthon és az Európai Unióban... A hazai szamóca ára jóval olcsóbb, mint tavaly ilyenkor, ami az átlagosnál korábbi érésnek köszönhető. Az EU főbb szamócatermesztő országaiban jók a t...