Megjött az első jég. Ön biztosított már?

Bács-Kiskun vármegye keleti részén, a húsvéti időszakban jelentős mértékű jégkárok keletkeztek: a jég elverte a repcéket. Ezt onnan tudjuk, hogy a biztosítók jelezték, hogy már jégkárokat rendeznek. A tapasztalataink szerint májusban szokott jég lenni, idén ez is korábban érkezett. Akik bejelentették a kárt, már kötöttek növénybiztosítást.

Ön kötött már?

Ha foglalkoztatja a gondolat, akkor kösse meg most, ne maradjon le!

Fotó: Pixabay

A legrosszabb, amit tehet, ha túl sokáig vár.

Az elmúlt héten több olyan megkeresésünk is volt, amikor olyan gazdák szerettek volna növénybiztosítást kötni, akiknek elfagyott a gyümölcsösük. De utólag már késő – és ilyen esetben a kárenyhítésből kivehető pénzt is felezik, mert nem volt legalább jég kockázatra növénybiztosítása. Volt olyan gazda, aki mondta is, hogy idén elaludt, de jövőre feltétlenül megköti.

Ön milyen időjárásra számít az idén?

Volt már tavaszi fagy a korai meleg után, az év elején a gazdák attól tartottak, hogy megismétlődik a tavalyi aszály, múlt héten már jég esett: egyre kevésbé lehet arra számítani, hogy minden rendben lesz.

Úgyis nehéz a helyzet: egyelőre alacsonyabbak az átvételi árak, mint tavaly, ezért a gazdasága jövedelemtermelő képessége sem biztos, hogy olyan jó. Tehát egy komolyabb kár pénzügyileg is katasztrófát jelentene az Ön számára.

A kár kiszámíthatatlan. Nem tudja, mikor fog érkezni és mekkora lesz. Ősszel az egyik ügyfelünknek szüret előtt 5 órával tette tönkre a szőlőjét és a termését egy váratlan jégeső. Ő sem számított rá, hiszen szeptemberben már nem szokott jég lenni. Nyugodt szüretre számított, helyette többmilliós kára keletkezett.

Nézze meg, mennyibe kerülne az Ön számára a növénybiztosítás! Kalkuláljon díjat magának, 5 perc alatt, minden kötelezettség nélkül!

A kár kiszámíthatatlan, a biztosítás kiszámítható

Ön előre tudja, mennyi a díja. Előre lehet tudni, mikor és milyen esetben térít. A főbb kockázatoknál (jég, tűz, vihar) nem függ a gazdasága tavalyi referenciahozamától, így az Ön valós kárát téríti meg, nem pedig egy számított, néha a valósággal köszönő viszonyban sem lévő kárt.

A most bejelentett importtilalom miatt van arra esély, hogy kissé visszarendeződnek az átvételi árak, ezért érdemes megfontolnia, hogy milyen áron biztosít: nem lenne jó, ha alulbiztosítaná a növényeit, mert akkor kár esetén sem kapná meg a valós kártérítést.

Nézze meg, mennyibe kerülne az Ön számára a biztonság! Kalkuláljon magának díjat – minden kötelezettség nélkül! Csak 5 perc és tudni fogja, mi a nyugodt alvás ára.

Miután kalkulált, munkatársunk felhívja, egyeztet Önnel az igényeidről és megnézi, milyen kedvezmények adhatóak még a biztosításához. Illetve azt is meg tudja beszélni vele, hogy az Ön helyzetében milyen biztosítást érdemes és milyet nem érdemes kötnie.

Idén korlátozottak a biztosítók vállalási keretei: ha betelnek a kvóták, lehet, hogy korábban lezárják a kötési időszakot, mint tavaly vagy a korábbi években. Ez bizonyos területeken is előfordulhat, egyes biztosítóknál egyes megyékben már most sem lehet „A” csomagot kötni, pl. kukoricára. Ezért nem érdemes kivárnia.

Ha kérdése van a biztosítással kapcsolatban, hívja ügyfélszolgálatunkat a +36 1 766 4533-as számon!

És kalkuláljon magának egy növénybiztosítási díjat most!

(x)

Share Button

Kapcsolódó cikkek

Surmann Árpád Surmann Árpád Okleveles agrármérnök, agrárbiztosítási szakértő, az Első Agrárbiztosítási Portál Kft. alapítója, az első online agrárbiztosí...
Többet veszíthet, mint amennyit spórol egy növényb... Még a jól tájékozott gazdáknak is bonyolult lehet az agrár biztosítások piaca. Hogy érdemes gondolkodni, ha be akarjuk biztosítani a terményünket? A M...
Növénybiztosítás? Online? Igen! Alighanem sokan felteszik ezt a kérdést magukban. Pedig nem ördögtől való, hogy ha egy tevékenység jól leírható számokkal, akkor azt előbb vagy utóbb ...
Ugyanaz a díjtámogatás, csak mégis más? Mindenki izgatottan várja, hogy mikor ölt végre végleges formát idén az a struktúra, ami a növénybiztosítások díjtámogatását hivatott szolgálni. Az ut...
Indul a jégszezon! Bár még nem vagyunk túl a tavaszi fagyveszélyen, máris halhattunk kósza híreket arról, hogy megjelentek az első jégfelhők. Nagy kárt ugyan még nem oko...
Félnek a gazdák, mégsem cselekednek Meglepő és egyben elgondolkodtató számokat tartalmaz az a friss kutatás, amely szerint bár a növénytermesztők 57%-a tart valamilyen növénykár bekövetk...