Levendulás a neve, de már félmillió tulipánnál tartanak

Magyarország legnagyobb tulipánszüreteként hirdeti magát a Kőröshegyi Levendulás. A vállalkozás vezetői hat éve alig húszezer szál tulipán ültetésével igyekeztek megörvendeztetni a vendégeket. Összesen egy hektáron termelik a tulipánt, amely egyenesen Hollandiából érkezik a teljes élmény kedvéért. A szezon április közepén kezdődik, és általában májusig tart.

Komplett turisztikai látványgazdaságot alakítottak ki Kőröshegyen, mert a vásárlói igények úgy kívánták. Magyarország legnagyobb tulipánszüreteként hirdeti magát a Kőröshegyi Levendulás, és senkit ne tévesszen meg a vállalkozás nevének második szava.

Parkosították a környezetet egy olyan adottságú területen, ahol mindenki jól érezheti magát, és kikapcsolódhat egy picit a nagyvárosi forgatagból vagy épp a rohanó mindennapokból
Parkosították a környezetet egy olyan adottságú területen, ahol mindenki jól érezheti magát, és kikapcsolódhat egy picit a nagyvárosi forgatagból vagy épp a rohanó mindennapokból (Fotó: Pixabay)

Húszezer tulipánnal indultak

Valóban egy komplett levendulásról van szó, ahol tényleg ez a fő profil, ám a vállalkozás vezetői hat éve alig húszezer szál tulipán ültetésével igyekeztek megörvendeztetni a vendégeket. Az elképzelés úgy tűnik, hogy nagyon is bejött. Azóta folyamatos fejlesztések, egyre nagyobb beruházások és természetesen egyre több és több virág került a Balaton melletti folyamatosan növekvő területre.

Szabó Lajos, a Kőröshegyi Levendulás tulajdonosa szerint talán az lehet a sikerük titka, hogy nem egyetlen termékben vagy szolgáltatásban gondolkodnak, hanem komplett turisztikai látványgazdaságot alakítottak ki – mondta el a HellóVidéknek.

Parkosították a környezetet egy olyan adottságú területen, ahol mindenki jól érezheti magát, és kikapcsolódhat egy picit a nagyvárosi forgatagból vagy épp a rohanó mindennapokból. Olyan energiák vannak ebben a völgyben, ezen a domboldalon, hogy valahogy tényleg ki lehet kapcsolódni.

Turizmusban is gondolkodnak

A vállalkozás arra épül, hogy ne csupán a mezőgazdasági árbevételből kelljen fenntartaniuk magunkat, mert akkor a tulajdonos szerint óriási bajban lennének. Inkább úgy döntöttek, hogy turizmusban is gondolkodnak. Amiről tudják, hogy az egyik legnagyobb mértékben fejlődő iparág mostanában. Ám folyamatos megújulást, rengeteg anyagi és energiabefektetést, valamint rugalmasságot és alkalmazkodást kíván.

Ahogy a szakember elárulta, kezdetben a saját kereskedelmi vállalkozásának árbevételét fektette a kőröshegyi terület kiépítésébe és fejlesztésébe, aztán – talán első hallásra kissé meglepő módon – pont az új koronavírus-járvány terelte a fókuszpontba még inkább a „tulipánozást”. Az utóbbi két évben egyre többen megismerték a vállalkozást és a szolgáltatásait, pedig elsőként voltak a hazai piacon ezzel a fajta turisztikai attrakcióval, korábban mégis sokszor száradt el a virágok egy jelentős része. A tulajdonos azonban kitartott, és ez meghozta a gyümölcsét. A legtöbben már visszatérő vendégek vagy látogatók.

Minden évben egy kicsit többet

Húszezer tulipánnal kezdtek, ma már félmilliónál tartanak. Látva a növekvő igényeket, minden évben egy kicsit többet és többet ültettek. Azért mernek minden évben növekvő pénzt befektetni, forrást szerezni a bővítésre, mert óriási az érdeklődés. A tulipános területek pedig folyamatosan virágoznak, ahol változatos fajtájú, színű és alakú tulipánokat ültettek. A leszedhető sorokat szakaszosan nyitják meg, ezzel próbálják biztosítani, hogy a szüret teljes ideje alatt legyen elérhető virág a látogatóknak.

Ezeken a látványterületeken 150 ezer tulipán fogadja a vendégeket, amit nem is lehet leszedni
Ezeken a látványterületeken 150 ezer tulipán fogadja a vendégeket, amit nem is lehet leszedni (Fotó: Pixabay)

Elkülönített tulipánmező – fotósoknak

A közösségi oldal kapcsán azonban más újításokra is szükség van évről-évre. A vállalkozás a fejlesztés jegyében felismerte a növekvő „Instagram-turizmus” igényét is, ezért két, kifejezetten fotózás céljára elkülönített tulipánmezővel igyekszik garantálni a látványos hátteret a szüreteléshez. Ezeken a látványterületeken 150 ezer tulipán fogadja a vendégeket, amit nem is lehet leszedni. Mint minden esztendőben, idén is építettek egy vadonatúj fotós elemet, hiszen egyre nagyobb ezekre a kereslet.

Kőröshegyen jelenleg egy hektáron van tulipán, ám a munkaerőhiánnyal itt is meg kell küzdenie a vállalkozásnak. Ahogy Szabó Lajos mondja, nagyon nehéz gépkezelőt találni, miközben az építőipar „feltolta” a munkaerőárakat. Úgy döntöttek, hogy beruháznak egy ültetőgépbe, ám tisztában vannak vele, hogy ha valami igazán szépet akarnak, például egy formát, akkor azt a munkát bizony kézzel kell végezni. Szabó Lajos még egy bennfentes tippet elárult: a helyszín egy autentikus gazdaság, sok-sok tágas zöldterülettel, ezért ajánlott váltócipővel felszerelkezve érkezni hozzájuk.

Share Button

Kapcsolódó cikkek

Idén szomorú lesz a tavasz: tönkremehetnek a tulip... A hollandiai kertészetek is kegyetlenül nehéz helyzetbe kerültek a COVID-19 koronavírus járvány miatt. A piacon lévő virágok közel fele elpusztul, me...
Bitcoin-bánya hője fűti a tulipánmezőket Az üzemanyag- és energiaárak hatalmas emelkedése Európa-szerte sújtja a vállalkozókat, és súlyosan érintette a holland tulipántermesztőket is. Az üve...
A holland tulipántermelő különleges megoldást alka... Van összefüggés a bitcoin bányászat és a tulipánok között? Egy holland gazdánál meg lehet tudni. Az üzemanyag- és energiaárak emelkedése Európa-szert...