Friss technológiai fejlesztésekkel érkezik a III. PREGA

A mezőgazdaságban a digitalizációs folyamat az utóbbi időszakban egyre gyorsabban halad. A modern gazdaságokban napról-napra több a precíziós gazdálkodáshoz használatos eszközt használnak a gazdálkodók, az eszközöket pedig folyamatosan fejlesztik a mérnökök. Ezeket a friss fejlesztéseket az idei PREGA konferencián a magyar mezőgazdászok is szemügyre vehetik február 22-én.

Az agrárium digitalizációs átalakítása zajlik világszerte: az időjárási kockázatok és a világpiaci hatások olyan kihívások elé állítják a magyar mezőgazdaságot is, amelyekre a költségek csökkentésével és a hatékonyság növelésével lehet válaszolni. Emellett egyre fontosabbá válik a környezet- és klímatudatos gazdálkodás, valamint az élelmiszer-biztonsági kockázatok kezelése is. Mind többen felismerik, hogy ezekre a helyspecifikus és smart farming technológiák jelentik a megoldást.

A PREGA Konferencián mindezek legfrissebb nemzetközi fejlesztéseit mutatják be vezető vállalatok, illetve neves külföldi és hazai szakértők.
A szervezők célja olyan független és nyitott szakmai fórum megteremtése, ahol a téma minden képviselője jelen lehet. A szakmai előadásokon nem cégbemutatkozókat hallhatunk, hanem gyakorlatban is hasznosítható információkat.
Az idei konferencia kulcsszavai: adat – információ – haszon.
Így megtudhatják például, mi módon csökkenthetik termelési költségeiket, növelhetik bevételüket célzott tápanyag-kijuttatással, okszerű növényvédelemmel és a begyűjtött adatok elemzésével, értékelésével.

A legfrissebb precíziós technológiáké lesz a főszerep az idei, immár harmadik PREGA konferencián

 

A PREGA Konferencia nemzetközi előadóiról:

Prof. Dr. Rajiv Khosla, a Coloradói Állami Egyetem (USA) professzora “A precíziós gazdálkodás és az adatok forradalma a nagy- és kisméretű mezőgazdasági rendszerekben” címmel tart előadást. A professzor a precíziós gazdálkodás neves szakértője, tudományos karriere az elmúlt 25 évben kifejezetten a precíziós technológiákhoz kötődik.

Dr. John Stafford előadásának címe: “Precíziós gazdálkodás, big data & UAV-k – képzelet vagy valóság?” Az angliai Silsoe Kutatóintézet szakembere a precíziós gazdálkodással a kilencvenes évek óta foglalkozik: elsősorban a helymeghatározás, a gyomfoltok elhelyezkedésének vizsgálata, a helyspecifikus herbicidkijuttatás, valamint a hozamtérképező rendszerek kutatása és fejlesztése a kitüntetett vizsgálati témái. Kezdeményezésére indult 1997-ben az Európai Precíziós Gazdálkodási Konferencia, és részt vett a „Precision Agriculture” című tudományos folyóirat elindításában is.

A nemzetközi szakértők délelőtti előadásai után három szekcióban: szántóföld, kertészet és állattenyésztés témákban, közel 50 előadóval folytatódik a konferencia.

A PREGA Konferencia időpontja: 2017. február 22.

Helyszín: Hotel Aquaworld Resort, 1044 Budapest, Íves út 16.

Szervezők: Agroinform.hu mezőgazdasági portál, Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

További részletek és jelentkezés: www.prega.hu

Várhatóan idén is nagy lesz az érdeklődés a rendezvény iránt.

 

PREGA Science Konferencia – a PREGA kísérő eseménye tudományos előadásokkal

A PREGA Konferencia előnapján, 2017. február 21-én először rendezik meg a PREGA SCIENCE-t, az első magyar precíziós gazdálkodási és agrárinformatikai tudományos konferenciát. Célja, hogy a gyakorlati felhasználók mellett a tudományos élet képviselői is tapasztalatot cseréljenek.

A PREGA Science Konferencia időpontja: 2017. február 21.

Helyszín: Hotel Aquaworld Resort, 1044 Budapest, Íves út 16.

Szervezők: Agroinform.hu mezőgazdasági portál, Nemzeti Agrárgazdasági Kamara

További információ: http://www.prega.hu/prega-science-2017/

Share Button

Kapcsolódó cikkek

Agrár pályázatokról egyszerűen 1. rész Jelen cikk-sorozat célja, hogy a gazdálkodók számára utat mutasson az Európai Uniós és hazai támogatások igénybevételéhez. Magyarország területének k...
5 jó tanács, mit és hogyan ültessen Új, még nem próbált növényt termesztene, vagy most vágna bele először a zöldségtermesztésbe? Olvassa el, mi az az 5 tanács, amelyeket mindenképpen érd...
Magyarok is részt vesznek a nemzetközi parlagfű-ku... Nemzetközi kutatási program indult a sokaknak egészségügyi panaszt okozó, a szántóföldi növénytermesztésben nagy károkat előidéző gyom, a parlagfű job...
Az állattenyésztés nyertese lehet a 2014-2020-as c... A Földművelésügyi Minisztérium álláspontja szerint az állattenyésztő kis- és közepes gazdaságok a 2020-ig szóló európai uniós költségvetési ciklus egy...
Milyen évet zár idén a mezőgazdaság? Szakértők vál... Vegyes eredményeket, de összességében jó évet jelenthet a mezőgazdaságnak a 2014-es esztendő. A szántóföldi növénytermesztésben ugyan nem biztosított ...
Szorosabbá fűzik a román-magyar agrár kapcsolatoka... A magyar-román agrár kapcsolatépítés jegyében Kecskemétre látogatott egy delegáció Alba megyéből. A Megyeházán rendezett tanácskozás középpontjában a ...